Overall Winner Ja'nos Lantos
Super-HeavyWeight
1 Radoslav Slodkiewicz
(Poland)
2 Dariusz Karpinski
(Poland)
3 Oleg Emelianov
(Russia)
4 Zoltan Voros
(Hungary)
5 Tarek El Setouhi
(Germany)
6 Robert Barna
(Hungary)
7 Denis Mali
(Serbia & Montenegro)
8 Dalibor Hajek
(Czech Republic)
9 Daimius Barzinskas
(Lithuania)
10 Andriy Yakovlyev
(Ukraine)
11 Mario Hemmer
(Austria)
12 Alexander Sturm
(Austria)
13 Lorenzo Beni
(Italy)
14 Paolo Marsella
(Italy)
15 Noel McPartlin
(Ireland)
HeavyWeight
1 Pawel Brzoska
(Poland)
2 Andrzej Maszewski
(Poland)
3 Pavel Kirilenko
(Russia)
4 Ferenc Remzso
(Hungary)
5 Akos Gaszt
(Hungary)
6 Jakub Rumler
(Czech Republic)
7 Tamas Serfozo
(Hungary)
8 Maxim Ermankov
(Russia)
9 Eric Castagnet
(France)
10 Pascal Dumini
(France)
11 Nikolaus Antoni
(Cyprus)
12 Yuriy Kovalov
(Ukraine)
13 Giedrius Gailiunas
(Lithuania)
14 Alexander Menis
(Israel)
Light-HeavyWeight
1 Ja'nos Lantos
(Hungary)
2 Zoltan Vekony
(Hungary)
3 David Kolman
(Czech Republic)
4 Vladimir Flimel
(Slovakia)
5 Pavel Ivanov
(Russia)
6 Adam Adamski
(Poland)
7 Martin Koslowski
(Germany)
8 Ott Kiivikas
(Estonia)
9 Burak Ozdemir
(Turkey)
10 Juan Gimenez Prats
(Spain)
11 Mario Feuser
(Germany)
12 Parfait-Aime Konstedt
(Switzerland)
13 Deividas Grinskis
(Lithuania)
14 Moha Muritala Idowu
(Belgium)
15 Stanley Raiman
(Netherlands)
MiddleWeight
1 Laszlo Kuptsik
(Hungary)
2 Victor Lauter
(Hungary)
3 Andreas Dittli
(Switzerland)
4 Marc Martinez Sanchez
(Spain)
5 Elio Carmo
(Portugal)
6 Grzegors Ozga
(Poland)
7 Mario Jarnecic
(Croatia)
8 Marc Beltran
(Spain)
9 Fredrag Stojnic
(Serbia & Montenegro)
10 Francesco D'Angelo
(Italy)
11 Artem Bradov
(Ukraine)
12 Georgios Lagos
(Cyprus)
13 Mitko Slavov
(Bulgaria)
14 Murat Gonul
(Turkey)
15 Heinze Weindl
(Austria)
WelterWeight
1 Andrej Mozolani
(Slovakia)
2 Mikhail Vorobiev
(Russia)
3 Peter Kokoska
(Slovakia)
4 Thomas Gerstner
(Germany)
5 Angelo Corrado Maggiore
(Italy)
6 Salvatore Sabatelli
(Italy)
7 Jan Kubik
(Czech Republic)
8 Tomasz Blaziak
(Poland)
9 Vladimir Kambarov
(Russia)
10 Robert Bara
(Hungary)
11 Marek Zatloukal
(Czech Republic)
12 Jozsef Tomai
(Hungary)
13 Ioan Moldovan
(Romania)
14 Danijel Miklecit
(Croatia)
15 Predrag Milosevic (2)
(Serbia & Montenegro)
LightWeight
1 Hristomir Conev Hristov
(Bulgaria)
2 Daniel Suarez Espierto
(Spain) (was 3rd)
3 Petr Cizek
(Czech Republic) (was 4th)
4 Aleksey Bekker
(Russia) (was 5th)
6 Sinisa Privulovic
(Serbia & Montenegro)
7 Slavisa Djordjevic
(Serbia & Montenegro)
8 Michael Gulch
(Germany)
9 Vladimir Kristof
(Slovakia)
10 Zoltan Kozma
(Hungary)
11 Maurizio Montalto
(Italy)
12 Andreas Frank
(Germany)
13 Ovidiu Cozma
(Romania)
DQ Zoltan Foldi
(Hungary) (was 2nd)
BantamWeight
1 Adam Cibula
(Slovakia)
2 Michahl Hlinka
(Slovakia)
3 Petru Moja
(Romania)
4 Taros Lemoniatis
(Cyprus) (was 5th)
6 Ivan Strugarevic
(Serbia & Montenegro)
7 Eric Vianne
(Belgium)
8 Robert Ianici
(Romania)
DQ Laszlo Pataki
(Hungary) (was 4th)