Anabolik steroidler

Steroidlerin Insan Sagligina verdigi zararlar.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
sasos
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen sasos » Nisan 1st 2008, 13:00

yıl 2008 bilgi ve iletişim çağı.fakat hala bazı arkadaşlar ve antrenörler steroidlerin faydaları ve zararları hakkında tartışıyorlar.ama genel olarak olaya baktığımızda hemfikir olarak steroid zararlıdır demiyorlar yada demiyoruz.ben steroid kullanan arkadaşlara bir diyeceğim yoktur demek istediğim özellikle yeni başlayan arkadaşları bu tür davranışlara özendirmeyelim.helede bu işi tam olarak bilmeyen antrenör arkadaşlar varki bunu konuşmak bile istemiyorum.kafalarına göre daha beş altı aylık sporculara kür tavsiye ediyorlar.dahada acıklısı uyguluyorlar.
kazanmak,başarmak,başkalarını geçip birinci olmak elbette bizlerin doğasında vardır öyle olmazsa zaten yarışmalar olmzdı.ama nasıl kazanmak?
doping kullanılarak ilk ölüm 1886 yılında bir bisikletcinin aldığı yüksek doz sonucu gerçekleşmiştir.daha sonra alman yüzücüler kornelia ender ve barbara krause aldıkları anabolik steroid olan oral turinabal iğneleri yüzünden hayatlarını kaybetmişlerdir.ve bunlara bir sürü örneklerde verebilirim.steroid kullanımı sağlığımıza zarar verdiği gibi ahlaka ve dinimizede hangi dinden olursak olalım aykırıdır.arkadaşlarımıza yada öğrencilerimize dobink kullanmayı özendiriyorsak onlara derslerinde yada sınavlarında kopya çektikleri içinde ödül vermemiz gerekmiyormu.şimdi sizlere steroidlerin zararlarından bahsetmeyeceğim çünkü bu forumda bu konuyu benden daha iyi bilen birçok arkadaşlarım vardır.benim sizlere bahsetmek istediğim steroidlerin henüz gün yüzüne çıkmamış vede bilinmeyen zararlarıdır..acaba steroidlerin faydası nelerdir çok merak etmişimdir.

ASİ
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen ASİ » Nisan 1st 2008, 13:23

sasos steroidlerin faydaları çoktur: satana bol para alan aptallarada bir madalya mezarlarına layık hayvanlar için geberdi derler bende dopingten ölenler için bunu diyorum geberdi çünkü azıcık akılları olsa amatör veya profosyonel hiç kullanmazlar ben bir anlık hırsımın kurbanı oldum ve kullandım yol yakınken döndüm Allah herkese akıl vermiş inşallah doping kullananlara daha fazla verir...

Kullanıcı avatarı
sasos
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen sasos » Nisan 1st 2008, 20:00

ASİ yazdı:sasos steroidlerin faydaları çoktur: satana bol para alan aptallarada bir madalya mezarlarına layık hayvanlar için geberdi derler bende dopingten ölenler için bunu diyorum geberdi çünkü azıcık akılları olsa amatör veya profosyonel hiç kullanmazlar ben bir anlık hırsımın kurbanı oldum ve kullandım yol yakınken döndüm Allah herkese akıl vermiş inşallah doping kullananlara daha fazla verir...
sinirini ve öfkeni anlayabiliyorum fakat uslubunu biraz daha makul kullansan daha bir haklı olacaksın.çünkü istemedende olsa bazı insanlar kırılabilir.

BLADE78
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen BLADE78 » Nisan 1st 2008, 21:05

arkadaşlar bu ilaçların zararlı olduğu konusunda kulananda kullanmayanda hem fikir.peki avrupa devletleriyle yarışmak için sadece beslenmenin yeterli olduğunu söyleyecek bir babayiğit varmı :)

tarkan_canl
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen tarkan_canl » Nisan 1st 2008, 21:35

BLADE78 yazdı:arkadaşlar bu ilaçların zararlı olduğu konusunda kulananda kullanmayanda hem fikir.peki avrupa devletleriyle yarışmak için sadece beslenmenin yeterli olduğunu söyleyecek bir babayiğit varmı :)

Tabii ki beslenmek kesinlikle yeterli !! hemen 50 kollara sahip olur ve avrupa şampiyonasında yarışılır. Veya beslenme olmadan 1 kutu whey proteinle bile yarışmacı olunuverir.... !!!!

Kullanıcı avatarı
sasos
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen sasos » Nisan 2nd 2008, 01:10

BLADE78 yazdı:arkadaşlar bu ilaçların zararlı olduğu konusunda kulananda kullanmayanda hem fikir.peki avrupa devletleriyle yarışmak için sadece beslenmenin yeterli olduğunu söyleyecek bir babayiğit varmı :)
genetik yapın iyiyse çok kaliteli besinlerle beslenerek iyi bir antrenörün nezaretinde azim,hırs ve imanla tabiki avrupa devletlerinde yarışmak mümkündür...hatta vücut yapın kilo almaya çok elverişli deilse protein tozu kullanmaya bile gerek yoktur.

BLADE78
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen BLADE78 » Nisan 4th 2008, 17:54

arkadaşlar şu siteye resminizi bir koyunda görelim.ben bu işi ilaçlar ile yapanıda gördüm, ilaçsızda yapanı gördüm. burda söylemiyorum,özendirmemek için.ama şu kesinlikle doğru:bu maddeler zararlıdır.

FFG
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen FFG » Nisan 4th 2008, 19:55

edip abi faydalı bilgiler yazmıssın yeni baslayanların yada bazı kisilerin gölgesinde baslayanların okuması gereken bi yazı

ASİ
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen ASİ » Nisan 6th 2008, 12:02

haklısın sasos biraz sinirli idim çünkü yetişme çağındaki insanları kobay gibi kullanıp para kazanan insanları çok gördüm de ondandır doğru antrenman ve iyi bir beslenme ile yapılmayacak hiç bir şey yoktur...

ybeykoz
Üye
Üye
İletişim:

Mesajgönderen ybeykoz » Ekim 10th 2008, 13:28

konuşmaları okudumda. blade78 e katılıyorum. herkes başkasının bir fotosunu koymuş. koyunda şöyle 180lik 120 kiloluk bir babayiğit varsa görelim...

“Steroidlerin ZARARLARI” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir