kürsüz PCT?

Steroidlerin Insan Sagligina verdigi zararlar.

Moderatör: murat tahan

Benburlardayeniyim
Yeni Üye
Yeni Üye

kürsüz PCT?

Mesajgönderen Benburlardayeniyim » Temmuz 12th 2014, 13:27

Arkadaşlar ben kür yapmadım ve steroidlerin vücutta testosteronu düşürdüğünü bildiğim için kullanmayacağım hem yaşım kücük.Ama ben düşen üretimi geri getirmek için PCT denilen şeyin uygulandığını öğrendim.Merak ettiğim bu PCT de kullanılan klomen ve nolvadex vücudun doğal testo üretimini arttırmak için kullanılırsa ne olur?
NOT:Bu sayfada klomen kullandıktan sonra etkisi geçince çok fazla negatif feedback oluştuğunu yazan gördüm çünkü vucutta artan testo östrojene dönüşüyormuş bu da negatif etki yapıyormuş, bu doğru mu?
NOT2:Bu başlığı siteye yeni yeni alıştığımdan yanlışlıkla steroidlerin zararları bölümüne de açtım.Onu kapatabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Temmuz 12th 2014, 13:49

Dostum yasin kucukse steroid kullanmamakta cok iyi etmissin, özellikle 16 -21 yaşlarında bir erkeğin testeron üretimi zaten en üst seviyededir dışardan testosteron almak fuzulice bir iştir ve ileride de sorunlara yol açabilir. .

Senin soruna da gelecek olursak sorunun cevabi icinde dedigin maddeler ve türevleri dusuk testosteron üreten vucuda alindiginda üretimin normal seviyeye gelmesine yardimci olacaktir

Testosteron düzeyi normal seviyede olan bir vucutta üretimi arttirici bir etki yapması söz konusu değildir. .

Yaşin ufaksa disaridan testosteron almayi kesinlikle düşünme zaten vücudun su an en üst düzeyde bu üretimi yapıyor. .

Tabi bu dedigim sağlıklı bireyler için; testosteron üretiminde sorun varsa zaten doktor kontrolünde tedavi edilebilir...

Kolay gelsin bol şans. .

Benburlardayeniyim
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Benburlardayeniyim » Temmuz 12th 2014, 13:54

Servet Dağlı yazdı:Dostum yasin kucukse steroid kullanmamakta cok iyi etmissin, özellikle 16 -21 yaşlarında bir erkeğin testeron üretimi zaten en üst seviyededir dışardan testosteron almak fuzulice bir iştir ve ileride de sorunlara yol açabilir. .

Senin soruna da gelecek olursak sorunun cevabi icinde dedigin maddeler ve türevleri dusuk testosteron üreten vucuda alindiginda üretimin normal seviyeye gelmesine yardimci olacaktir

Testosteron düzeyi normal seviyede olan bir vucutta üretimi arttirici bir etki yapması söz konusu değildir. .

Yaşin ufaksa disaridan testosteron almayi kesinlikle düşünme zaten vücudun su an en üst düzeyde bu üretimi yapıyor. .

Tabi bu dedigim sağlıklı bireyler için; testosteron üretiminde sorun varsa zaten doktor kontrolünde tedavi edilebilir...

Kolay gelsin bol şans. .

bu ilaçlar pozitif feedback yaparken normalmi düşükmü olduğuna bakıyorlarmı?pozitif feedback her zaman olmaz mı?

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Temmuz 12th 2014, 15:02

Bu konuda cok araştırma yapilmis bunun gibi testosteron düzeyini arttirici fakat testosteron olmayan maddeler sadece düşük testosteron düzeyine sahip kisilerde iyilesme saglarken , normal testosteron uretimine sahip vucutlarda ufak tefek oynamalarla beraber sonrasinda çöküş olusturmus, normal testosteron duzeyine sahip birinde bunu artttirmanin tek yolu ki tavsiye edilmez dışardan testosteron almaktir..

Benburlardayeniyim
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Benburlardayeniyim » Temmuz 12th 2014, 15:53

Servet Dağlı yazdı:Bu konuda cok araştırma yapilmis bunun gibi testosteron düzeyini arttirici fakat testosteron olmayan maddeler sadece düşük testosteron düzeyine sahip kisilerde iyilesme saglarken , normal testosteron uretimine sahip vucutlarda ufak tefek oynamalarla beraber sonrasinda çöküş olusturmus, normal testosteron duzeyine sahip birinde bunu artttirmanin tek yolu ki tavsiye edilmez dışardan testosteron almaktir..

bu çöküşün nedeni artan östrojen mi?

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Temmuz 12th 2014, 16:11

Hicbir sorun yokken kullanilirsa üretim yapan kaynakların tembellesmesi uretimi azaltmasi..

Benburlardayeniyim
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Benburlardayeniyim » Temmuz 12th 2014, 19:10

tam tersine hipotalamus daha fazla çalışacak?

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Temmuz 12th 2014, 20:45

Tam dikine Yazdiklarimi okumuyorsun sanirim;
Bahsi geçen urunleri kullandin hipotalamus uyarildi calisti hipofiz de hormonu salgilatti(testosteron artti),

halbuki vucud bunu uyarilmadan da yapiyordu(normal uretim yapan vucut icin konusuyoruz) sen disardan mudahale ettin ve vucudu buna alistirdin bahsi gecen urunleri kullanmayi biraktigin zaman, disardan uyarilan vucut yine uyarilmak isteyecek ve uretimi düşürecek cokusun da tam sebebi budur..

Vucudun tum faaliyetleri icin geçerlidir bu disaridan mudahale gelirse organizma buna alisir ve bekler, duyarsizlasir işlev görmez. .

Tersine dikine bu kadar..

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Temmuz 18th 2014, 07:16

Servet Dağlı mükemmel açıklamış..

“Steroidlerin ZARARLARI” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir