Steroid hakkında

Steroidlerin Insan Sagligina verdigi zararlar.

Moderatör: murat tahan

sportman20
Yeni Üye
Yeni Üye

Steroid hakkında

Mesajgönderen sportman20 » Mayıs 7th 2008, 09:43

slm forum sakinleri ben steroid hakkında bilgi alıcaktım ben şimdi protein tozu alıcam kendime ama yazıları okudum steroid çok zararlı gördüm acaba bu storeid ile protein tozları yani ek besinler aynımı yoksa alakası yokmu onu örenicektim ?

sportman20
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen sportman20 » Mayıs 7th 2008, 09:44

kısacası steroid ile ek besinler (protein tozları,amino asitler,bulklar) falan aynımı :D

aLeNN
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen aLeNN » Mayıs 7th 2008, 09:48

alakası yok.
Ek besinler ihtiyacin olanlar besinlerdir steroidler ise vucuttaki hormanlarini isleyisine mudahele eder.

barışhanonur
VIP
VIP

Mesajgönderen barışhanonur » Mayıs 7th 2008, 10:15

Arkadaşım steroid sporcuların belli bir süreden sonra gelişimi yavaşladığı zamanlarda ve çaresi olmayıp yada (bazı yarışmacıların)kullandıkları baş vurduğu ANBLK madde... steroid dediğin süplementlerle tabikide aynı şey değil ama sitede bazı p.tozlarının vs... lerin zararlı olduğu konuşuluyor arkadaşlarımız tarafından zaten belli güvenilir markalar var tabi kaç yıldır bu sporla uğraşıyorsun bence hiç bulaşma ciğerlerini mah federsin bunlar kanıtlanmış şeyler süplement kürü uygula ama sporda yeni isen bence onuda kullanma... (DOKTORA ÇIKMAMA HATASIDA YAPMA).....acizana fikrim arkadaşım...

sportman20
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen sportman20 » Mayıs 7th 2008, 11:31

arkadaşım ben yani şimdi güvenilir bir markadan protein tozu alıcam hem kalori hemde protein bakımdan zayıf olduğum için almak istiyorum o yüzden sordum yani rahat bi şekilde alabilirim steroid le alakası yokmuş oke alabilirim artık teşekürler :)

Starcan
VIP
VIP

Mesajgönderen Starcan » Mayıs 7th 2008, 13:40

Anabolik steroid sorusu ilgili bölümde olmalıydı.
Steroid kelimesini ya internette duydun yada salonda duymuşsundur. Anabolik Steroidler bir doping maddesidir. Doping kelimesi kulağa hoş gelir fakat vücuda boş gelir. Boş gelir çünkü bu gibi doping maddeler vücuda girdiğinde doğal etkenlerin işlemini durdurup kendi imparatorluğunu vücutta kurar. Böylece vücudun normal çalışmasını hızlandırarak hem vücut metabolişzmasını bozar hemde bu sayede birçok yan etki bırakır. Çünkü bunlar sentetik hormonlardır.

Protein tozu, kreatin tozu gibi supplementler(gıda takviyeleri) sporcunun doğal fonksiyonlarını hızlandırmak içindir. Fakat yeni başlayan sporcular için gerekli değil. Vücudumuz yavaş yavaş artık zorlanıyorum dediğinde supplementler devreye girer.
Biz sadece proteinlere tolerans tanıyoruz çünkü protein bu sporun temel ihtiyacı sayılmaktadır. Günlük gıdalarımızda tam yeterli alamıyoruz. Bundan dolayı eğer yeni başlamadıysak o zaman protein tozu takviye yapılabilir.

korayzy
VIP
VIP

Mesajgönderen korayzy » Mayıs 7th 2008, 14:01

protein tozundan kalori almayı bekleme.

barışhanonur
VIP
VIP

Mesajgönderen barışhanonur » Mayıs 7th 2008, 14:14

sportman20 yazdı:arkadaşım ben yani şimdi güvenilir bir markadan protein tozu alıcam hem kalori hemde protein bakımdan zayıf olduğum için almak istiyorum o yüzden sordum yani rahat bi şekilde alabilirim steroid le alakası yokmuş oke alabilirim artık teşekürler :)
tabikide alabilirsin güvenilir markalar var dediğim gibi kafana takma güzel bir diyette uygula sadece p...tozunla olmuyor iyi beslen tam gaz ileri...

madeofsulfur
VIP
VIP

Mesajgönderen madeofsulfur » Mayıs 7th 2008, 14:27

kaç kilo olursan ol bence gainer alma , karbonhidratı her şekilde alıyorsun..
gerekli proteini temin etmek asıl problem
normal yollardan alabiliyorsan tabi ki hiç girme
ama karşılayamıyorsan da whey protein al derim
ama herhalde çok yenisin..
ilk olarak 3 öğünlük yeme programını değiştirmeye bak
3 beyazı azaltmaya bak,yağlı yemeyi bırak,çok protein al..
protein tozunu biraz gelişim sağladıktan sonra düşün bence..
Başarılar

T-Bag
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen T-Bag » Mayıs 23rd 2008, 09:21

Steroids mi? sen bu lafi youtube bi yaz....
ve wikipedia'ya .. steroids seni alt üst eder, bi vücut gelistirmek icin tüm hayatini riske aliyorsun bence gereksiz

saygilarimla

“Steroidlerin ZARARLARI” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir