Bcaa

Supplementlerde Sporcu Besinlerinde Amino Asitler

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
sekyates
VIP
VIP

Mesajgönderen sekyates » Mayıs 26th 2012, 21:20

Mert Güner yazdı:Bence aç karnına sporu biraz açmak gerekir. Vücut geliştirmede aç karnına ancak kardiyo yaparsınız, onun dışındakiler ya tehlikeli ya da verimsiz olur kanaatindeyim. Ayrıca BCAA'in gözle görülür faydalarını nasıl ölçtünüz merak ettim, neye göre antikatabol bir etki yapmış, nasıl test ettiniz?

Her supplement'ı eleştriren veya supplement karşıtı olan biri değilim + ben de gerekli görgüğümü kullanıyorum. Ancak BCAA ve bazı birkaç aminoasit türevi bana biraz placebo/para tuzağı gibi geliyor.

ac karnina dedigim 16 saatlik bir aclik sonrasindan bahsediyorum. yani 16 saat boyunca sivi disinda herhangi bir gida alinmiyor. kardiyo hic yapmiyorum sadece agirlik calisiyorum ve oldukca agir calistigimi düsünüyorum. sorun yok. ...
Diger aminoasitleri ben de kullanmiyorum ekstradan. su anda bcaa da almiyorum. su anda leucin + glutamin kombinasyonunu kullaniyorum ama uzun bir süre antreman öncesi ve sonrasi bcaa kullandim. diger aminolari bende cok önemsemiyorum, en azindan izole sekilde almayi önemsemiyorum ama bcaa ( en azindan leucin) ve glutamini intermittent fasting tarzinda beslendigim icin antrenman öncesi kullaniyorum.

Yiğit Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Yiğit Doğan » Haziran 21st 2012, 11:18

Aç karna antreman öncesi bcaa kullanımının anti katabol etkisi oldugu dogru tablet kullanılacaksa 2-3 antreman önce ve antreman sonrası kullanılabilir. fakat ben carnitine'i kullanmanıza taraftar değilim. lüzumsuzdur para vermeye gerek yok.

aco3298
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen aco3298 » Haziran 22nd 2012, 12:53

ARKADAŞLAR ŞIRNAKTA GÖREV YAPIYORUM. GÖREVLERİMDEN KALAN ZAMANDA VUCUT GELİŞTİRMEYE CALISIYORUM. YALNIZ AMİNO ASİT VE DİGER TAKVİYELER KONUSUNDA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM. ELİMDE BCAA MEGA CAPS 110 , L GLUTAMİN , VE L CARNİTİN İLE B COMPLEX VİTAMİN VAR. OKUL YILLARIMDA JUDO İLE UGRASTIM. 100 KG YİM 183 BOYUM.GÖRÜNTÜM FENA DEGİL ANCAK DAHA DEFİNE BİR VUCUDA SAHİP OLMAK HEDEFİM. BANA BU TAKVİYELERİN DE İCİNDE YER ALDIGI BİR BESLENME PROGRAMI VERİRSENİZ COK MİNNETTAR KALIRIM. TAKVİYELERİ NE ZAMAN VE HANGİ SIKLIKLA ALACAGIMI BİLEMİYORUM . HEPİNİZE ŞIRNAKTAN SELAMLAR ALLAH' A EMANET OLUN.

Yiğit Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Yiğit Doğan » Haziran 22nd 2012, 12:59

Bcaa yı antreman öncesi ve sonrası olarak bölerek kullanabilirsiniz üzerindeki bilgilere göre. Glutamin sadece antreman sonrasıda olur ekstra gece yatmadanda alınabilir. Carnitine'i ise antreman öncesi kullansanız kafi.

aco3298
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen aco3298 » Haziran 22nd 2012, 13:05

KUTUNUN ÜZERİNDE GÜNDE 3 DEFA SABAH OGLE VE AKSAM ALIN DİYOR BİR TABLET 1290 MG KAÇ TABLET ALMALIYIM GÜNDE

Yiğit Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Yiğit Doğan » Haziran 22nd 2012, 13:23

sabah alınmasına gerek yok. antreman öncesi 3 sonrası 3 yeterlidir.

srht dmrs
VIP
VIP

Mesajgönderen srht dmrs » Haziran 22nd 2012, 13:38

Mert Güner yazdı:Bence aç karnına sporu biraz açmak gerekir. Vücut geliştirmede aç karnına ancak kardiyo yaparsınız, onun dışındakiler ya tehlikeli ya da verimsiz olur kanaatindeyim. Ayrıca BCAA'in gözle görülür faydalarını nasıl ölçtünüz merak ettim, neye göre antikatabol bir etki yapmış, nasıl test ettiniz?

Her supplement'ı eleştriren veya supplement karşıtı olan biri değilim + ben de gerekli görgüğümü kullanıyorum. Ancak BCAA ve bazı birkaç aminoasit türevi bana biraz placebo/para tuzağı gibi geliyor.

1 kilo tavuk göğsü. ALLAH bereket versin kardeşim :)

“Aminoasit ler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir