Kreatin Hakkında İnanılmaz İddia

Creatin

Moderatör: murat tahan

ayhan628
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen ayhan628 » Mart 21st 2007, 19:33

kreatinin hiç bir yan etkisi yoktur istersen fazla fazlada içebilirsin ama yüklendikten sonra 4-8 gr dan fazlası gereksizdir.

ProMete
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen ProMete » Nisan 6th 2007, 09:57

Beyler bende bu konuda çok kılımdır, epey döküman okudum buradaki ömrünü vücüt geliştirmeye adamış kas kütleleride dahil :) takılıyorum :) yazılarında dahil, benim katıklarımda dahil,
hiç bir yazıda creatinin özellikle monohidaratların zararına rastlayamadım, monihidratlar midede bulantıya sebep oluyor !
ama yeni türleri CEE diye geçenler bunada sebep olmuyorlar.

selamlar..

sahin
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen sahin » Nisan 11th 2007, 00:07

arkadaslar.bu yeni nesil kreatinleri alabilecegimiz bir yerler var mi
fazla yeni olmasa da T.K.M. nasildir?kullanananız var mi?
bilmiorum ama monohidrat herhangi bir sivi iciinde cozunmuyor.bu da demek ki dogal olarak bobregi yorar da yorar.her sey bekliorum bu ilactan acıkcasi.peder meder hep doktor .diyo ki aman evladim diyo baska bisey demıo bu ilac icin.kullanma diyo acıkcasi.
cok derin bir konu bana soracak olursanız.nasil yaparız sasirdim kaldım.
son cozum sanırım yeni nesil kreatinler.turkıyede nerden buluruz kaca mal ederiz.acaba

ProMete
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen ProMete » Nisan 11th 2007, 08:25

Arkadaşlar Türkiyedeki doktorlar Proflarda dahil, bilmedikleri adını duymadıkları konulara, hiç bir yazı okumadan, direk yorum yapıyorlar, aman biz tavsiye etmiyoruz, çok aptalça ve gerzekçe bir cevap tır bu.

Adam neye yaradıgını dahi bilmediği konu hakkında utanmadan tavsiye etmiyoruz nasıl der ! prof olacaksın, bilmiyoruz bilmiyorum okumadım yada hiç bir döküman karıştırmadım diyemiyor !!
Uvaaa prof oldum halen bilmediğim konular var LAN demiyor.

Ulen ilgili alanı o değil ki !!!! sen ARAŞTIR !!!!

Yurtdışındakiler böyle değiller adam tavsiye ediyor !! okumuş !!

Aynı şey başıma geldi yılda bir kere kalp kontrolüne gidiyorum, spora başlayalı aşagı yukar 1 yıl oldu, kanımda fazla miktarda creatine çıktı, niye diye sorunca kardiyolog, kullanıyorum dedim, cevabı biz tavsiye rtmiyoruz oldu, Creatinle ilgili herhangi bir dokuman yada tıbbi bir makele okudunuzmu? okumadı iseniz, o halde ne için tavsiye edemiyorsunuz? ben okudum tam tersine sabahları alınan creatin kalbi rahatlatıyor, sabah ilk alınan besin vücüt için canlandırıcı etkiye sabiptir.

F o r u m l a r ı d o l a ş ı n , o k u y u n !!!!!!!!!!!!!!!!

benzeri bir konuda spor cihazı düşürüyormuş? var mı bileniniz? aynı şeyler forumlarda defalarca yazılıyor ama okuyan yok, sürekli aynı şeyler soruluyor ve ne entersan bir konudur, bilmeyen diretiyor !

monohidratın eridiğini biliyorsan demekki az aklında liseden bir şeyler kalmış yada okumuşsun, oku forumları arkadaşım, ne için girdin foruma, karıştır hepsinini cevabını bulacaksın, hepsini cevaı var...

selamlar..

sahin
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen sahin » Nisan 12th 2007, 21:44

eyvallah da sonucta bu baslık da acilmiş -anlamıda,sanırım bazi konular yeniden sorulabilinir ve yeniden burada tartısılabilinir.neden olmasin diye dusundum,degil mi:))bende cevaplayabilirim tekrar-cevaplanılmasini da isterim,neden olmasin,hehe,ayrıyetten TKM (tri kreatin malat) kullanıcaz artikin -bakalım ne olacak-mono yu azad ettim simdilik;)

xmurderer
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen xmurderer » Mart 18th 2013, 12:22

Kreatin hakkında zararsız ve hatta kalbe yararlı diye mesajlar atılmış, maalesef internet üzerinde bu tarz makalelere veya yorumlara ulaşmanız mümkün.
Ben de 5 yıldır vucut geliştirme yapıyorum ve bi dönem creatine kullanmayı kafaya koymustum. Ailem tıpcı olduğu için cevremde biçok doktor var ve nefroloji uzmanı büyüğümle creatine hakkında konusma fırsatı oldu. Creatine olarak adlandırılan amino asit çeşidinin "böbrek klirensini ölçmek için kullanıldığını" bunu da böbrek için bir efor testi olarak düşünülebileceğini söyledi. Yoğun ve tekarlı kullanımlarda ise AKUT böbrek yetmezliği gibi bir sonucu ortaya cıkarabileceğini söyledi. Su tüketimini fazla yaparsanız bu riskin azalabileceğini de ekledi.
Bunun için kafanızda risk yönetimini sağlamanız lazım. Creatine kullanan bir kişinin hızlı bir şekilde hacim artırdığı aşikar.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Mayıs 9th 2013, 13:29

Bu başlık gözümden kaçmış, ama geç de olsa fikir beyan edeyim dedim :)

Nefroloji uzmanı kreatin konusunda yanılıyor. Ama yanılması normal, branşı dışında olduğu için kreatin hakkındaki 100'lerce araştırmayı takip etmesi beklenemez. Bu bilgi beslenme uzmanlarının ilgi alanına giriyor.

Bakınız, sağlıklı insanlarda vucut kreatinin üretiyor (bu kreatin'den sentezleniyor). Kreatinin bir atık madde olduğu için böbrekler bunu idrarla atıyorlar. Böbrek yetmezliği olanlarda ise böbrek kreatinini yeterince atamadığı için dolaşımda kreatinin artıyor. Kan testinde kreatininin yüksek çıkması böbrek problemi olabileceğinin göstergesi. Böbrek işini iyi göremiyor manasında..

Kreatin kullananlarda vucutta kreatinin üretimi de artıyor ve özellikle de ilk başlarda kan testinde kreatinin'in yüksek çıkması olası. Ama bunun hiç bir zararı yok. Böbrek işini yapamadığından değil, kreatinin miktarı normal üstü arttığı için bu durum ortaya çıkıyor.

Kreatinin'in yüksek olması böbrek yetmezliğine sebep olmuyor, böbrek yetmezliği olanlarda kreatinin yükseliyor. Bu fark çok önemli.

Ana fikir; kreatin kullananlarda (yüksek doz alanlarda ve yeni kullanmaya başlayanlarda) kreatinin yüksek olması normal. Böbreğe HİÇ bir zararı yok.

Adkins*Wolf
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Adkins*Wolf » Ağustos 31st 2013, 11:22

:???: kreatini kullanıcaksan yarım saatlik antreman yapmicaksın en az 1.5 saat sıkı antreman yaptıktan sonra yani antreman sonrası kullan çünkü onu içip üstüne terliceksin ve içtiğin bir işe yaramicak üstündeki eforu harcicaksın birazcık araştır ne demek istediğimi anlicaksın ( bu arada kullanımı dediğim gibi yaparsan senin için iyi olur bide creatini 2 ay kullan 1 ay kullanma vücuttaki kasların dinlennmesine zaman ver bunu yapınca sonucunu 3.ayda ne demek istediğimi anlarsın vücudun şekil alır ama dediğim gibi 2 ay düzenli olarak hergün iç nutrex şişesi vardır umarım 2 kola kapağı yada tatlı kaşığıyla 2 kaşık at ve 200 ml meyvesuyu doldur iyicene karıştır antreman sonrasında da içersin ... suyla yapma kusçak gibi oluyor meyve suyu koy bende öyle yapıyorum daha iyi olur bi zararı yok hem meyve suyunun hadi kal sağlıcakla... :???:

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Ağustos 31st 2013, 12:13

Adkins*Wolf yazdı::???: kreatini kullanıcaksan yarım saatlik antreman yapmicaksın en az 1.5 saat sıkı antreman yaptıktan sonra yani antreman sonrası kullan çünkü onu içip üstüne terliceksin ve içtiğin bir işe yaramicak üstündeki eforu harcicaksın birazcık araştır ne demek istediğimi anlicaksın ( bu arada kullanımı dediğim gibi yaparsan senin için iyi olur bide creatini 2 ay kullan 1 ay kullanma vücuttaki kasların dinlennmesine zaman ver bunu yapınca sonucunu 3.ayda ne demek istediğimi anlarsın vücudun şekil alır ama dediğim gibi 2 ay düzenli olarak hergün iç nutrex şişesi vardır umarım 2 kola kapağı yada tatlı kaşığıyla 2 kaşık at ve 200 ml meyvesuyu doldur iyicene karıştır antreman sonrasında da içersin ... suyla yapma kusçak gibi oluyor meyve suyu koy bende öyle yapıyorum daha iyi olur bi zararı yok hem meyve suyunun hadi kal sağlıcakla... :???:

Ezbere konuştuğun çok belli kardeşim :)

QuadRo
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen QuadRo » Eylül 5th 2013, 20:50

kreatin çeşidi olan kreatin nitratın kanser yaptığı söylentileride var dikkat etmek lazım

“Creatin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir