Hacim programım nasıl ? Beni tatmin etmedi, sizce ?

Antrenman program teknikleri Program örnekleri ve sizin antrenman programlarınız .

Moderatör: murat tahan

SpanK
Yeni Üye
Yeni Üye

Hacim programım nasıl ? Beni tatmin etmedi, sizce ?

Mesajgönderen SpanK » Nisan 4th 2014, 13:28

Kıştan bu yana spoa gidiyorum düzenli,

90 kg 1.80 boyum var gobegım yok ama kalca ve popom ve belım bıraz yaglı, yag oranın %22 makıneyle salonda ölctuler.

Benım sorunum kıstan bu yana sadece 2 kg verdım, fakat buna ragmen neden ben hacim kazanamıyorum madem kılo vermekte zorlanıyorum en aızndan hacım almam gerekıyordu haksızmıyım ?

beslenmem gercekten ıyı sabah yumurta yulaf peynır vs yıyorum.
oglen ve aksam et ve yanında pırınc haşlama veya sıyah bulgur az mıktarda

gunde ıkı ogunun toplamı 500 - 1 kg et tukeyıyorum.

ayrıca yatarken caseın proteını kullanıyorum, spordan sonra proteın bcaa glutamın kullanıyorm ayrıca spordan oncede kreatın kullanıyorum.

Programımı yazıyorum bu ay ki programım.

pazartesi ( gogus ve ön kol )

ınclıne barbell press 4x8
bench press 4x8
pectorel mach. 4x8

standıng dumbell curls 5x8
curl machıne 5x8

çarşamba ( sırt ve arka kol )

lat mach 5x8
low row 5x8
dumbell shrung 5x8

pushdowns 5x8
lying triceps extention 5x8

cuma ( omuz ve bacak )

dumbell press 4x8
side lateral raise 4x8
standing barbell front raises 4x8

leg press 3x10
leg extension 3x10
leg curl 3x10

Sizce nasıl ? hareket sayısı bana az gelıyor, eskı salonumda buyuk kaslara 4-5 hareket yazardı hoca, kucuk kaslarada 3 hareket.

ama sımdı buyuk kaslar 3 kucuk kaslar 2 hareket az degıl mı hareketler nasıl ?

freespirit
Üye
Üye

Mesajgönderen freespirit » Nisan 4th 2014, 14:41

Arkadaşım bak ben kendi fikrimi söyleyeceğim. Hocana veya sana saygısızlık etmek ıstemem. kıstan buyana dediğin olsun en fazla 5aydır salano gidiyorsundur. Ya arkadaş 5 aylık bir kişiye nedir bu 3 e bölünmüş program. valla benden demesi senın bu programından bir cacık olmaz. yahu düşünsene arkadaşım haftada 1 gün bir bölge çalışıyorsun. pazartesi göüs arka kol çalışacan tam bir hafta sonra sıra gelecek. Böyle bir saçmalık var mı ya, gelişme aşamasındaki insana yazılacak program mı bu. bence saçma. Sen pazartesi göüs yap haftaya kadar yapma hamlarsın zaten. öyle haftada bir bölge yazıp onada 4*8 -5x8 tekrarla gelişim olmaz.dostum senın hatada 3 yada 4 gün spora gitmen ve tam vücut çalışması yapman lazım. gün aşırı bir gün dinlenmen yeter. Sanki göüste 200kg mı basıyosunda haftada bir gün çalışmak yetecek sana. Arkadaşım burada bu soruyu sormanda senın birşeylerin ters gittiğinin farkına varmış olmandan ileri geliyor. Hocan neyi hedefledi bilmem ama valla ben olsan bu programı çalışmam. O salonada gitmem. Spor herşeyden önce moral ve motivasyon gerektiir. Senın içinde lan acaba birşeyler yanlışmı diye soru işareti varsa zaten bir gelişim sağlayamazsın. o nedenle dedim sana veya hocana yazdığı programa saygısızlık etmek istemem diye. Hesap ettim senın antremanın nizamı dinlenmelerle 35-40dk arasında bitıyor olması lazım. günde 40dk çalışcan bir hafta bekleyecen sonra gelişecen. Bence git tüm vücut çalışmasını içeren bir program yazdır. .

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Nisan 7th 2014, 11:53

hareket sayısı normal hakkını verirsen setlerin.
beslenme de yazılanlara göre iyigörünüyor

“Vücut Geliştirme Antrenman programları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir