bench press

Powerlifting tanitim kurallar yarismalar rekorlar sporcular.

Moderatör: murat tahan

benchmurat
Üye
Üye
İletişim:

Mesajgönderen benchmurat » Ağustos 17th 2008, 19:01

öncelikle nizami olması önemli bench pressi kalça kaldırılmadan basılması gerekiyor 58 kg da 110kg çok iyi bir derece hem arkadaşımız bu benchi raw olarak basıyor yani ekipmansız bench shirt dediğimiz malzeme ile 130 kg civarı basabilir yarışmalarda bench shirt dediğimiz gömleği kullanıyorlar türkiyede malesef power ve bench yarışmaları yok resmi anlamda fakat 2009 da kendi imkanlarınızla bir kaç arkadaş katılmayı ciddi olarak düşünüyoruz dereceler gpc 60 kg avrupa rekoro n meis fransa 165 kg dünya rekoru dhatehe usa 185 kg bu global powerlifting commitenin dereceleri 150 kg ile 160 kg arası birşeyler yapabilirsin uluslararası yarışmalarda ipf de ise son dünya şampiyonasında nakayama hisayuki japonyadan 1963 doğumlu 60 kg sikletinde 207 kg yaparak dünya şampiyonu olmuştur ipfde dereceler biraz daha yüksek 170 180 kg civarı tabi bu dereceleri bench shirt giyerek basıyorlar raw dünya rekoru ise yani hiç bir ekipman kullanmadan basılan derece joe bradley usa 180 kg tabii sevgili kardeşim bu dereceler 60 kg sikletinin en iyi dereceleri

bodyprens
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen bodyprens » Ağustos 18th 2008, 14:35

sasos ben henüz güç çalışması yapmıyorum açıkcası nasıl yapıldığını bilmiyorum daha kendimi geliştircem bench squad ve deadlift ama bu yarışmalar nerde yapılıyor nasıl katılırım bilmiyorum

bodyprens
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen bodyprens » Ağustos 18th 2008, 14:44

bench murat peki bu yarışmaya katılan arkadaşlar güç çalışmasını en iyişekide yapmanın yanısıra doping veya benzeri şeyleri yarışmadan once kullanmıyormu ve ben güç çalışması yapmıyorum haftadan haftaya bench basıyorum 2009 da boyle bir yarışma yapılırsa banada yardımcı olurmusunuz sizinle iletişime geçebilirmiyim

benchmurat
Üye
Üye
İletişim:

Mesajgönderen benchmurat » Ağustos 18th 2008, 19:13

çoğu iyi vucutcu zaten iyi kilolar basıyorlar tabii vucut geliştirmede kasların geliştirilmesi ön planda fakat powerliftingte kiloların artırılması tabii olarak çalışma sistemleride farklılık arz ediyor dping olayında ipf de çok sıkı tedbirler var ama diğir federasyonlar biraz gevşek yarışmalar hakkında bilgiyi site yöneticilerin aracılığı ile bildiririm inşallah kolay gelsin

Kullanıcı avatarı
sasos
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen sasos » Ağustos 18th 2008, 20:05

bodyprens yazdı:sasos ben henüz güç çalışması yapmıyorum açıkcası nasıl yapıldığını bilmiyorum daha kendimi geliştircem bench squad ve deadlift ama bu yarışmalar nerde yapılıyor nasıl katılırım bilmiyorum
eğer bb çalışıyorsan senin çalıştığın sistemle bu yarışmalarda derece alman mümkün deil.onların çalışma sistemleri çok farklı.senin çalıştığın sistemde kasların gelişir kuvvet son plandadır.

bodyprens
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen bodyprens » Ağustos 19th 2008, 15:49

açıklamalarınız için sağolun umarım boyle yarışmalar Turkıyede de yapılır tabi powerlifting çalışmak bb den daha farklıdır yarışmaya hazırlanmak ayrı bir süreç zaten şuan oyle bi sürecim olmamasına rağmen(en azından şimdilik)yinede hırslıyımdır dün bench i 115 çıkardım inşallah daha da arttırabilirim

“Powerlifting” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir