Eliptik bisiklet mi, Spin bike mı?

Türkiye den ve dunyadan Fitness,bodyFitness haberleri yarışmalar vb.

Moderatör: murat tahan

heyza
Üye
Üye

Eliptik bisiklet mi, Spin bike mı?

Mesajgönderen heyza » Nisan 7th 2013, 00:29

Merhaba arkadaşlar, benim vucutta yağ sorunu var da
boy 186 kilo 80 %20 lerde yağ oranım var, ve ben bunu eritmek istiyorum yalnız yakınımda spor salonu olmadığı için antremanımı evde yapmak zorundayım. Koşacak alanda olmadığı için sıkıntı yaşıyorum.

Öncelikle sormak istediğim soru koşu bandının alt katlara çok ses ve elektrik tüketimi fazla olacağı için alternatif bir çözüm arayışına girmiş durumdayım. Bunun için araştırmalarım sonucu karşıma çıkan 2 tür ürün çıktı fakat tam bir kanıya varamadım.

Bu ürünleri seçerken nelere dikkat etmeliyim (örnek: disk ağırlığı, manyetik v.b.)

Açıkçası Eliptik bisiklette bütün vücut hareket ettiğinden daha etkili yağ yakımı olur düşüncesine kapıldım, fakat spin bike olayında bacak kası yapması da beni cezbetmiyor değil.

Elimde 2 adet 8 kg dambıl barfiks sopası ve twister var. kardiyoya yönelik ağırlık çalışıyordum son zamanlarda fakat etkili olduğunu söylemek çokta mümkün değil. Aynı zamanda kas geliştirmekle uğraştığımdan belki de diyet olayında yanlış yapıyor olabilirim.

Sizce bana destek olabilecek en iyi ürün hangisidir?

Bir de ben bu yağ yakımına girersen istediğim sonucu alana dek vucut geliştirmeyi bırakıp tamamen kardiyoya mı yönelmeliyim, yoksa haftada 3 gün kardiyo 2 gün ağırlık çalışması yapmam doğru olur mu?

Son olarakta diyet için tavsiyeleriniz neler olabilir, hepsini tek konu olarak sorayım dedim, fakat asıl aradığım cevap konu başlığıdır.

Dipnot: sporumu akşam işten geldikten sonra yapabiliyorum, son yemek biraz geç oluyor, (genelde 2 yumurta + 150 gr lor kızartması)

“Body Fitness genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir