Karın kası

bayanlar icin diyet, etkili diyetler , diyet programları , mucize diyetler , diyet zayıflama, trendy diyetler

Moderatör: murat tahan

HD89
Yeni Üye
Yeni Üye

Karın kası

Mesajgönderen HD89 » Şubat 20th 2013, 23:37

[font=Comic Sans MS] [/font]
Haftanın 3 günü pilates 3 günü ise cardio yapıyorum . Cardiyolarıma yeni başladım ve genelde sabah aç karna yapıyorum . Amacım sıkı olmak ve ve cogunlukla karın adelemin gozukmesini sağlamak. Yemeğimede dikkat ediyorum belli bir diet yapıyorum fakat boyle bır hayat bıcımıyle ıstedıgım karın kasına ve tamamen sımsıkı bır vucuda bu tempoyla nekdr surede ulasırım sızce? :?

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 21st 2013, 04:50

gunluk ne kadar kalori aliyorsun
gunluk ne kadar kalori yakiyorsun
vucut tipin nedir
boy ve kilon nedir
sporcu gecmisin varmi
yasin nedir

bunlara cevap verebilirsen ancak o zaman sana tahmini bir zaman verebilirim yoksa yukardaki verdigin bilgilerle cevap alamassin

HD89
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen HD89 » Şubat 21st 2013, 11:48

Boyum 169, kilom 55. Birden çok Spor dalıyla ugrastım fakat hep hobı olarak kaldı klendımı hiç cok ınanılmaz fzla zorlamadım yanı spor anlamında. yasım 23. dietisyen e gttım bana bır diet programı verdı fakat toplam kac kalorı aldıgımı bılmıyorum nkdr yaktıgımıda kesın soyleyemem okdr ınce hesap yapmadım ama dediğim gbi hftanın 3 gunu 1 saat pilates 3 gunu ıse 35 45 dk arası hızlı tempo yuruyorm.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 21st 2013, 17:27

gittigin diyetisyenin size ilk ogretecegi sey kalori alimi ve yakmanin ne kadar onemli oldugu ve bunu nasil hesapliycaginizi anlatmasi gerekiyordu diyetisyeni degistirin diplomasi varsa mumkunse yirtin :)

kucuk bir espriden sonra konu yu anlatmaya calisiyim size DIYET demek kibrit kutusu kadar peynir 100 gram bilmemne ye su ye bu ye demek degildir Diyet demek gunluk PROTEIN KARBONHIDRAT YAG KALORI degerlerine uygun olarak beslenmek bunun sonucundada aldigin kaloriden daha fazla kalori yakmak demektir.

bu 4 degeri hesaplamadan diyet yapamassiniz kalori hesabina gore diyet yaparsaniz size cok buyukde bir ozgurluk verir ve tek tip beslenmenizede engel olur siz alacaginiz kaloriye gore dilediginiz herseyi tuketebilirsiniz urunlerin uzerlerinde kalori miktarlari besin degerleri yazar burdan ayarlayabilirsiniz gene kullandiginiz kardio makinasi uyguladiginiz egzersiz suresinde size nekadar kalori yaktiginizi verir pilates hocaniza gidip pilates seansinda ne kadar kalori yakmis olacaginizi size yaklasik olarak verebilmesi lazim tabiki isini biliyorsa.

diger tarafdan siz sadece yerinizde oturarak minimum hareketle hic spor yapmadan vucudunuz otomatik 1500 ila 2500 kalori kendi kendine yakar bunu minumumla alin ve 1500 kaloriyi ordan ekleyin yogun tempolu bir is hayatiniz varmi yuruyormusunuz ev isi yapiyormusunuz hepsi arti kalori yakimidir bunlarida hesapliyabilirsiniz egzersizlerde de yaktiginiz kaloriyi bunlara eklediginizde sizin gunluk yaktiginiz kalori hemen hemen ortaya cikar buna gore de beslenmenizle aldiginiz kalori miktarini assagida tuttugunuz an yaglardan kurtulmaya basladiniz demektir bu isin tek recetesi budur baska bir diyet sekli yoktur diyetisyen hoca doktor vesairenin oncelikle kilo vermek isteyen herkese anlatmasi gereken budur.

simdi tahmini degerler bicelim konuyu daha iyi anliyalim

1500 kalori vucudun kendi otomatik yaktigi miktar olsun
1000 kalori egzersizden yaktiniz
diger gunluk hayatinizdaki hareketlilikten 500 daha yaktiniz
toplami 3000 kalori etti diyelim (bu rakamlar ornek icin veriyoruz tekrar hatirlatiyorum bu rakamlari siz belirliyceksiniz)

simdi donelim beslenmeye, beslenmenizde toplam aldiginiz kalori miktarini 3000 altina soktugunuz an kilo kaybi baslar

aldiginiz kalori ile yaktiginiz kalori arasindaki degerlerin farkida sizin ne kadar ve ne kadar hizda kilo kaybi yasiycaginizi belirler.

benim tahminim fazla bir kilonuz yok gozukuyor egzersizlere agirlik calismalarinida ekleyerek 6 ay gibi kisa bir surede muhtesem bir fizige sahip olabilirsiniz.

Vucudunuzdaki kas miktarini yukseltmeye yonelik egzersizler sizin cok daha fazla kalori yakmanizi saglar kaslar kalori yakmak icin buyuk yardimcidir.Buna bir ornek vericek olursak arabanizin motoru ne kadar buyuk ve gucluyse o kadar cok benzin harcar vucudunuzdaki kas miktari ne kadar artarsa bu da o oranda daha fazla kalori yakicaginiz anlamina gelir, bu nedenledirki agirlik idmanlari cok onemlidir zaten sizin amacinizda Karin kaslarinizin cikmasi gozukmesi Karin kaslariniz gorunulebilir olmasi icin yag miktarinizin azalmasinin yaninda Karin kaslarinizinda hacimli olmasi sarttir.

size kisaca anlatmaya calistigim bu GERCEGI anlayip dogru uygularsaniz kilo boy orantisina gore cok zorlanmadan amaciniza ulasirsiniz. sizi gormedigim icin ancak bu kadar yardimci olabiliyorum.

HD89
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen HD89 » Şubat 21st 2013, 20:56

Evet dietisyenime sorucam bunun hesabını:) zaten bu sporcu dieti farklı bırsey sanıyorum ama erkek ve bayanlar degısıklık gosterıyordur. hem pilates hem agırlık calısmak hemde cardıo baya zamanı alıcak gbı gorunuyor cunku ben full tıme calısıyorum bunlara anca vakıt ayırıyorum 6 ay da uzun bır sureymıs 4 ay falan basarılır dıye dusunuyordum. UZun detaylı acıklamalarnız ıcınde tesekkur ederım ozenıp yazmışmısınız ilgilendiğiniz için sağolun. İşin erbabı birinden öneriler almak güzel.:)

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 21st 2013, 21:38

KALORI hesaplamasi Diyetin temelidir bunu yasam bicimi haline bu yasta getirirseniz omur boyu fit bir fizige sahip olursunuz .

Mesgul oldunuz belli bir mesajiniz istanbuldan digeri ankaradan 3 uncuyu izmirden bekliyordum :)

HD89
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen HD89 » Şubat 21st 2013, 21:58

aslına bakarsanız msj dustukce maıle cevaplıyorum ılk defa sporcu bloglarındna bırıne uye oldum . kalorı hesaplıcam nekdr y aktıgımıda hocama sorarım artık cok cbuk kılo alan ve veren bır bunyem var ztn ama su kas ıslerı bıraz farklı sanıyorum zayıflamaya fln benzemıyor . erkekler ıcın daha kolaymıs gbı gelıyor bana nedense hemen 3 ayda kolları fln sısyor bellı oluyor ben oyle cabucak kas yapan kza rastlamadım:) kas dedıgım aslında adele erkeksı degıl tabıkı ama bellı olan bir kas hafıf.

“Bayanlara Özel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir