Bel bölgesi yağ yakımı

Vücut geliştirmenin önemli bir yüzdesi beslenme ile ilgilidir. Yemek çeşitleri, programları, alışkanlıkları. Diyet stratejisi vs

Moderatör: murat tahan

kskforce
Üye
Üye

Bel bölgesi yağ yakımı

Mesajgönderen kskforce » Mart 25th 2013, 00:35

merhabalar.1 yılı aşkın süredir bu sporla uğraşıyorum.son 5 aydır fitness'dan ziyade tamamen vücut geliştirmeye geçtim diyebilirim.günden güne gelişimim aynaya baktığımda beni mutlu ediyor fakat tek sıkıntım alt mide.bel bölgemdeki ve göbeğimin alt kısmındaki yağ beni aşırı rahatsız etmeye başladı.aynaya baktığımda göğüslerim omuzlarım vs beni yavaş yavaş tatmin etmeye başladı fakat karnımın alt bölgesindeki yağ kütlesi görüntüyü tamamen bozuyor.abartı derecede bir yağlanma söz konusu değil fakat saplantı haline getirdim diyebilirim.oturduğumda ya da eğildiğimde bu göbeğimin alt kısmının çıktığını gördüğümde şu sıralar ciddi anlamda sinirim bozuluyor.hafta içi 5 gün salonda antreman yapıyorum.göğüs-arka kol-kanat-ön kol-omuz her bir bölge için ayrı bir gün ayırıyorum.ayrıca evime koşu bandı aldım 1 ay önce.bunun dışında kondisyon bisikletimde var.kullandığım whey protein bitti.önümüzdeki günlerde synthia 6 alacağım.bunun dışında mp assault kullanıyorum ve ayrıca bunların yanına toz bcaa'da ekleyip 3 lü bir kombinasyon yapacağım.boyum 1.84 kilom 73.bel bölgemdeki yağları yakmam için sizce nasıl bir yol izlemem gerekir.ağırlık antremanlarımdan sonra egzersizmi eklemeliyim,yoksa hafta sonu boşluk bıraktığım cumartesi-pazar günleri evde cardio'mu yapmalıyım.ayrıca makarna-pilav gibi karbonhidratlı besinleri haftada kaç gün tüketmeliyim.her gün fix olarak 250 gram tavuk göğsü öğünüm antremandan sonra değişmezim.sabahlarıda olabildiğinde çok beyaz peynir tüketiyorum.ayrıca her sabah kahvaltımda 3-4 adet bıldırcın yumurtasıda var.neler tüketmemi önerirsiniz,nasıl bir yol izlemeliyim ? şimdiden yardımcı olan arkadaşlara ve hocalara teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Mart 25th 2013, 17:59

beyaz peynirden ziyade yumurta ve yağsız diğer proteinlere yüklenmeni tavsiye ederim. Haftada 1 kilodan fazla vermemeye dikkat et fazlası kas veya su kaybından olabilir. Gün içinde aldığın kalori miktarı yağ yakım sürecini etkiler. Protein %40 karbonhidrat %30 yağ %30 olabilir...

kskforce
Üye
Üye

Mesajgönderen kskforce » Mart 25th 2013, 23:36

egzersiz olarak acaba nasıl bir yol izleyebilirim? hafta sonu 2 gün cardiomu , yoksa hafta içi programımamı yerleştirmeliyim

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Mart 26th 2013, 10:50

çok farketmez sosyal planına göre ayarlama yapabilirsin, önemli olan toplamda yaktığın kalori miktarı...

nsn
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen nsn » Nisan 2nd 2013, 22:04

kskforce nin sorunu benımkı ıle bırebır aynı sorun...
bu yuzdelık dılımleri ayarlamak nasıl yapılacak.
dıyet prgoramı ıstemek emege haksızlık olacak
ama genel olarak kızartma ve abur cuburlardan uzak durmak dısında onerebılecegınız beslenmelıkler varmı
aksamları antrenman saat dokuz bucuk on gıbı bıtıyor saat on otuz gıbı yemek yemek zorundayım bu gobek yagına etkı edermı
normal gunlerde aksma yemegı sonrası saat on onbir arası tekrar karnım acıkır bu zamanda ne yememelı ne yemelı
bu gobek yagı problemı cogu kısıde olmalı
bu yuzden saglam bır cevap beklemek kolaycılık olmaz sanırm
buradakı bılgı sahıbı ve kendını yetistirmis arkadaslardan rıca etsek bu konuda bızı aydınlatırlarmı

nsn
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen nsn » Nisan 2nd 2013, 22:05

bu arada yas 35 kılo 72 boy 175

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Nisan 3rd 2013, 10:02

uzun uzadıya diyet programı yazmaya gerek yok zaten. vücut için önemli olan besleyici gıdalar yemek, işlenmiş gıdalardan uzak durmak. atıştırmalık olarak fındık badem ceviz olabilir, meyvalardan elma bu aralar çilek olabilir. Akşam yemeğinde sebze ve proteine ağırlık versen iyi olur. Daha sonra süt veya tussuz lor yiyebilirsin. Gün içinde toplam aldığın kalori miktarı kilo alıp vermeni etkileyecektir. 1 hafta bu tip besinlerle beslen baktın kilo veremiyorsun miktarı azalt bir hafta sonra tekrar duruma bak...

“Beslenme & Diyet” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir