Programım ve Bi Sorum

Bu forum spora yeni başlayanlar yada başlama arzusunda olanlar için açılmıştır. Aklınıza takılan tüm soruları sorun. Tabii soru sormadan önce sitedeki yazıları ve daha önce sorulmuş soruları ve cevapları okuyunuz!

Moderatör: murat tahan

bbktpmynktpays
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen bbktpmynktpays » Ocak 24th 2012, 20:47

sabah 5de gidip bir antrenman yapmayı dene madem akşam gidemiyorsun.
bazı salonlar sabahları açık oluyor bildiğim kadarı ile.

NidderuN
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen NidderuN » Ocak 24th 2012, 21:46

@ormos
Kaç kg almalıyım?
@magicarzouz
Neden?
@TRUST
Mesaj editleme kısmını bulamadım.

NidderuN
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen NidderuN » Ocak 24th 2012, 21:47

bbktpmynktpays yazdı:sabah 5de gidip bir antrenman yapmayı dene madem akşam gidemiyorsun.

Saat 9 da da okul başlıyo hocam canım çıkar öyle.

ormos
Üye
Üye

Mesajgönderen ormos » Ocak 24th 2012, 21:55

NidderuN yazdı:@ormos
Kaç kg almalıyım?
@magicarzouz
Neden?
@TRUST
Mesaj editleme kısmını bulamadım.

En azından bir sephan ve dumbbell setin olmalı ona göre program yapman daha verimli olabilir, forumu okudukça hareketleri öğrenebilirsin, birde bileklerin için çek çek alabilirsin ucuz bir malzeme işe yarıyor veokuduklarıma göre sadece çalışmak değil beslenmekte temel faktör unutma.

bbktpmynktpays
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen bbktpmynktpays » Ocak 24th 2012, 22:02

o zaman paraya kıyıp sağlam bir dumbell seti alacaksın
bi bar alacaksın birazda ağırlık plakası falan
Bide bench sehbasıyla istediğin her hareketi yapabilirsin ama bunlarda çok pahalıya gelir bir çıkış yolu bulman gerekiyor.

magicarzouz
VIP
VIP

Mesajgönderen magicarzouz » Ocak 24th 2012, 22:40

NidderuN yazdı:Pahalıymış fiyatları ben daha ucuz sanıyorumdum :) Ama maddi olarak da sıkıntım yok yinede o toza o kadar vermek gerekmez sanırım uzun süre kullanmak gerekiyorsa heleki.
Spor salonuna gitmeyi istiyorum ama hiç vaktim olmuyo.Haftada 1 gidebilirim onunda anlamı olmaz.O yüzden bi şekilde evde çalışmam gerekiyo benim.

spor salonuna gitmeye zamanim yok diyorsun ama vucut istiyorsun.
Bizim sinifta ders calismaya zamanim yok diyen bir cocuk vardi ama universite sinavinda dereceye giricem derdi.Seninkinin bundan hicbir farki yok..

evde zaten gelisemezsin de, sen hic gelisemezsin.Kusura bakma ama yazdigin seyler gercekten senin de soyledigin gibi cok komik.
Bu isler senin sandigin kadar kolay olmuyor..

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Ocak 24th 2012, 23:55

arkadasimizin salona gitmeye vakti yok..eve alet alacak parasida yok.ne olacak simdi bu arkadas spor yapmasin mi? elindeki imkanlari belirterek ,o imkanlarla neler yapabilecegini soruyor.bizede o imkanlari goz onunde bulundurarak yardimci olmak duser.
al sana program :
hareketleri sabah aksam degil gunun sadece bir kisminda yapacaksin.ya sabah ya aksam.haftada sadece 3 gun yapilacak.her hareket max tekrar yapilacak cunku agirlik artirma sansin yok.kaslari zorlamanin tek yolu tekrar artirimi su durumda maalisef.
pt : sinav 4 set omuz genisliginde max tekrar,4 set daha genis sinav max tekrar,4 set dar tutus ,( bas parmaklar yan yana olacak) max tekrar.bu hareket omuz gogus ve arka kollar icin.
mutlaka barfiks al.20 tl. alamam diyorsan bir cocuk parkina git. 4 set omuz genisliginde max tekrar,4 set daha genis max tekrar, 4 set dar tutus max tekrar ceneye cekis avuc ici karsiya bakacak .4 set avuc ici sana donuk sekilde ceneye barfiks.bu hareketler sirt,pazu ,on kollari calistirir.
karin kaslari icin youtube a abs exercises yaz cikan videolari seyret uygula.
forumun beslenme bolumunu oku.beslenmeden gelisemezsin.
eldeki imkanlatla ancak boyle birseyler yapilabilir.
bacak calis diyecem ama oturup kalkmaktan baska yapilabilecek bisey yok.
sunuda unutma ki bir yere kadar gider boyle.ancak hic spor yapmamaktan iyidir. hadi basarilar.

magicarzouz
VIP
VIP

Mesajgönderen magicarzouz » Ocak 25th 2012, 00:56

biyologcem sen cok iyi niyetlisin de ''anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az''
daha ilk mesajinda protein tozu soruyor...
senin iyi niyetinde bir yere kadar.
bu is oyle kolay bir is degil.
nasil irade istiyor, bircok seyden fedakarlik istiyor, yeri geliyor en sevdigin seyleri geri ceviriyorsun, onem listenin siralamasi degisiyor herseyden cok.
ben bu ise ilk basladigimda bana ilk yardim eden kisileden biri sendin.gunde 50 gram protein aldigimi soylemistim sana ve sen fena degil demistin.
su an ben yeri geri geliyor tek ogunde aliyorum o 50 grami.ve o 50 gramlik surec benim icin koca bir coptu...
rampadan kimse gelisemez..Gelisemedi..
iskeletin bir sozu var ''ucgenin acilari birbirine esit olmali, biri iyi olmazsa isler iyi gitmez..'
Ben aslinda bunu yazarak ona iyilik yapiyorum...Cunku bosa kurek sallamayacak..

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Ocak 25th 2012, 01:52

Snav-barfiks-dips ile ust vucut ve lunge-tek bacak squat-yokus/merdiven yukari kosuyla da bacak calisilabilir. Tabii ki gelisme cok olmaz ama hic bir sey yapmamaktan cok daha iyi. Maddi olanak veya baska sebeplerle salona gidemeyenler-eve agirlik alamayanlar bu sekilde calisabilirler.

Magicarzous'a da katiliyorum; Insan bir seyi yeterince sterse her turlu fedakarliga katlanir. Nazlaniyorsak, demek ki o kadar da istemiyoruz.

Kullanıcı avatarı
jormakka
Moderator
Moderator

Mesajgönderen jormakka » Ocak 25th 2012, 07:05

NidderuN yazdı:
bbktpmynktpays yazdı:sabah 5de gidip bir antrenman yapmayı dene madem akşam gidemiyorsun.

Saat 9 da da okul başlıyo hocam canım çıkar öyle.

ben de ise 9 da basliyorum, saat 5 de kalkip, yarim saatlik yolculuktan sonra 6:30 da antrenmana basliyorum, 8:30 da antrenman bitiyor ve ise gidiyorum.

Mutlaka bir denemeni tavsiye ederim, aksam biraz erken yatarsan mükemmel bir sistem, bütün gün daha verimli oluyorsun ve aksam birsok vaktin oluyor. Ayrica sabah antrenman icin cok daha fazla enerjin oluyor.

“Vücut Geliştirme Yeni Başlayanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir