Yağ Yakıcı (Fat Burner) YARDIM

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Mayıs 15th 2013, 09:18

Aradığınız bir konuyu bulmak için forumumuzda yukarıdaki panelde arama seçeneğini kullanabilrsiniz.

Bu başlığın her sayfasını okursanız ketosis diyeti ile ilgili istediğiniz herşeye ulaşabilrsiniz:

http://www.vucutcu.com/forum3/viewtopic ... ight=keton

Kullanıcı avatarı
KiloProblemli
VIP
VIP

Mesajgönderen KiloProblemli » Mayıs 15th 2013, 11:40

teşekkürler ilter abi

Bonfi
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Bonfi » Aralık 6th 2013, 13:27

Merhaba, ben de sizlere yağ yakıcı ile alakalı bir soru sormak istiyorum, yeni konu açıp kirlilik yapmak istemedim;

Ben 24 yaşındayım, boyum 176, kilom 86, şu anda insanity programına başladım kararlı bir şekilde ilerliyorum, yağ birikmiş olan bölgelerim göbek ve baldır kısımları, haliyle bu bölgelerde biriken yağları yok etmek istiyorum.

Kısaca günde 600 kaloriden fazla yakıyorum Insanity programıyla,
Gündelik yaşamımda aşırı yemek yemiyorum, yediklerime dikkat ettiğim sürece kilom stabil,
Beslenme alışkanlığımda çok fazla protein ya da karbonhidrat hesabı tutmuyorum zira bu benim için çok zor,

Bu yüzden sizce acaba kasların erimemesi için protein mi kullanmalıyım ?
yoksa şu fazla olan 10 kiloyu vermek için yağ yakıcı mı kullanmalıyım ?
ya da ikisini de mi kullanmalıyım ?

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Aralık 6th 2013, 16:13

Gün içinde yeteri kadar protein aldığınız sürece kaslarda küçülme olmayacaktır. Yağ yakıcı değilde creatin + glutamin kullanabilirsiniz hem enerji hemde kasların selameti açısından..

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Aralık 7th 2013, 09:49

CLA ve Komplex Whey kullanmalı bu ürünlere görede programı şekillendirmelisin.

Kullanıcı avatarı
muratcan7
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen muratcan7 » Aralık 10th 2013, 19:17

Çok çeşitli yağ yakıcılar, kilo verdiğini iddia eden ürünler kullanmış biri olarak siz yemek alışkanlıklarınızı gözden geçirmeden size kilo verdirecek mucize bir ürün olmadığı kanısındayım. Böyle bir ilaç olsaydı bu kadar beslenme programları, kompleks karbonhidratlı düşük yağlı protein içeren diyetler olmazdı.

Ağırlık antremanı vücudu sıkılaştırır ancak kilo verme yani kas üzerindeki yağ dokunusu eritme için kardiyo gibi vücud ısısını yükselten aktiviteler yapmalısınız.

Bunun yanında aç kalmadan , öğün atlamadan , vücudunun ihtiyacı kadar beslenilirse kilo verilecektir.

Buna ilave kullanacağınız yağ yakıcılar yada vücud ısınını arttırıcı supplementler işinizi kolaylaştıracaktır ama size asıl kilo verdiren bunlar değil , beslenme düzeniniz ve yağ yakmanızı sağlayan egzersizlerdir.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Aralık 10th 2013, 20:42

En çok muratcan7'ye katılıyorum ama ona da tam değil..

Yağ yakmak için gün içinde kullandığın kaloriden daha azını yemelisin. Yani kalori kontrolü yapacağın bir diyet şart.

Diyet zamanı kas kaybını minimuma indirmek için yapılacak en iyi 2 şey ağırlık çalışmak ve yeterli protein almak. En azından vucut kilosu x gr protein yediğine emin ol. Protein her türlü et ve süt ürünleriyle yumurtadan gelebilir. Protein tozları da olabilir. Whey-kasein-et protein tozları gibi..

Yağ yakıcılar, lcarnitin, cla falan israf. Hiç gereksiz ve bence yararsız. Onlara harcayacağın parayla bir salona üye olup ağırlık çalışmak milyon kere daha verimli olur bence.

Kullanıcı avatarı
muratcan7
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen muratcan7 » Aralık 10th 2013, 21:12

Kemal Bey size katılıyorum gün içinde alınan kaloriden fazlasının yakılması gerekiyor kilo vermek için ancak çoğumuz pratik olarak kalori hesaplamasını yapamıyoruz. Ayrıca x miktarda kalori olduğu söylenen bir ürünün vücuddaki kalori miktarı da aynı değil. Örnek olarak Prof.Dr. Canan Karatay kalori hesabıyla oluşturulan diyetin yanlış olduğunu ifade ediyor.

Bir tabak pilavın kalorisini ele alalım. İçerisindeki yağ oranı, porsiyon miktarı değişkenlik göstereceği için tam bir kalori saptaması yapılması pratik olmaz.

Vücud besinsiz kaldığını hissederse bu sefer yağı korumaya alıyor. Ben çok düşük kalorili bir diyet uygulamıştım bilinçsizce. Bu hem enerjisiz kalmama hatta hasta olmama neden oldu hemde kilo veremedim. Kas yakımı da muhtemelen gerçekleşmiştir.

Kilo verme terimi yerine yağ oranını düşürmek aslında daha doğru bir tabir olur gibi geliyor. Beslenme de keşke vg 'deki programlar gibi kolay uygulanabilir takip edilebilir bir olgu olsaydı ancak değil.

Kabaca aburcubur, fast-food ve asitli içecekleri hayatımızdan çıkartmamız gerekiyor. Sağlıklı diye düşünüp akşam yemeğinden sonra yenen meyvelerde aynı şekilde yağa dönüşeceği için yenmmeli. Ekmek mümkün mertebe tüketilmemeli.

Sağlıklı yağlar tüketilmeli. Zeytin yağı, balık yağı tüketilebilir.

Şubat ayında definasyon diyetime başlıyorum. O zaman ayrı bir başlıkta neler yaptığımı ayrıntılı bir biçimde yazmak isterim.

Son olarak tekrar yağ yakıcılardan yada tozlardan bir mucize gibi medet uman yarı yolda kalır. Aynı şekilde 3 ay 6 ay gibi süreler belirleyip diyet yapanlarda. Bu iş ter atmadan yani vücuda oksijenin girip yağı yakma işlemi olmadan malesef tam anlamıyla olmuyor.

Saygılar.

“Diyet Ürünleri ( Yağ Yakıcılar )” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir