Dikkat Dikkat Yag Yakarken Caninizdan Olmayin

Moderatör: murat tahan

srht dmrs
VIP
VIP

Mesajgönderen srht dmrs » Haziran 6th 2012, 14:50

mamix_28 yazdı:L-carnitine gelene kadar ne baba yağ yakıcılar var.Onların zararının yanında bunun esamesi okunmaz.Bilen biliyor nelerden bahsettiğimi.

Ben geçmişte 1 litrelik l-carnitine lerden 3 kutu bitirdim bir faydasını görmedim.Zararınıda görmedim.

Moruk senin de kullanmadığın bi NİTROFULL kalmış.

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Haziran 6th 2012, 15:04

TRUST yazdı:
O.A.Dogan yazdı:L carnitine zararlarini 5 10 sene sonra cikariyor. Arastirmalarin okudugum yorumlar sonucu %70 lik dilim bir yararini gormemis. Basari yuzdesi bu kadar dusukken riske girmemek lazim bence.

Amerikada FDA tafarından yasaklanırdı dediğin araştırma güvenilir olsaydı.

Abi arastirdim l carnitinin yararlari cok zayfilamak icin kullanmaktada sakica yok fakat kontrollu kullanildigi zaman yani gunluk azami 300 ml fazlasi zarar tabi benim yazdigim zarar kismi tamamen haberlerde gordugum ama yaptigim arastirmalar soncu yine soyluyorum fazla kullanim zararli. Evet bu konuyu actim cunku cok fazla kullanan var sitemizdekileri bilgilendirmek istedim. Tabi sizin yorunlarinizla bu konu iyice irdelencektir.

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Haziran 6th 2012, 15:12

O.A.Dogan sen gerçekten 17 yaşındamısın?

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Haziran 6th 2012, 15:23

Neymiş bu araştırmaların kaynağı?
Kimsenin bilmediği senin bildiğin ne zararları varmış bize açık konuşsana yazmayayım dedim ama hala aynı tavırla kulaktan dolma ipe sapa gelmez şeyleri bize anlatıyorsun...
Birde öyle inanmışsın ki ne desek boş...
Nedir arştırmalarının kaynakları, hangi bilimsel çalışmalarda 5-10 sene sonra zararları olduğu ortaya çıkmış, 5 yıl nere 10 yıl nere değil mi sence de vs vs vs cevaplar?

Kullanıcı avatarı
1996oktay1907
VIP
VIP

Mesajgönderen 1996oktay1907 » Haziran 6th 2012, 15:30

Umur abi haklı şu şu kaynaktan x sayfanın y paragrafından edindiğim bilgilere göre l - carnitin kullanımının ileriki yaşlarda zararı var diyemiyorsun

300 ml den sonrası zararlı demişsin bir kere bunu demen bile hata çünkü hardline nin 300 ml 1 gr carnitin içerirken multipower in 300 ml si 1.5 gr içere bilir yani kulaktan duyma bilgilerle konu açmamalısın

Ayrıca bunlar eninde sonunda suplement ne bir kutusu adamı hastanelik eder nede aşırı bir kas gelişimi veya yağ yakımı sağlar

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Haziran 6th 2012, 15:32

evet 17 yaşındayım. tekrar belirtiyorum ilk yazdıklarım evet kulaktan dolmaydı haberlerde geçincede zararlı olduğuna inanmadım sonra internette araştırdım gayet yararlı birşey hatta bazen ilaç olarakta veriliyor ama doğru kullanıldığı takdirde. Yani günlük alınması gerekenlerin üstünde alınırsa gerçekten zararlı bir ürünmüş. Buraya yazmamın amacı bu haberleri görenlerin kafasının karışmaması için sizlerin yorumlarını almaktı. Tekrarlıyorum off günlerde 300-500 ml on günlerde 750-1000 ml arası kulanımın bir zararı yok ama daha fazlası zararlıymış.

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Haziran 6th 2012, 15:35

geçenlerde türk eczacılar birliğinde bir işim vardı.orda sıra beklerken yağ metabolizması problemi olan bir çocuk hastaya doktorlar l-carnitin önermişler.ve kullanılmış.ancak faydasını göremeden çocukta yan etki olmuş.bırakmak zorunda kalmışlar.tabi bunları kulak misafiri olarak duydum.sorma imkanım olmadı.ne gibi yan etkiler oldu vb sorabilseydim daha açıklayıcı olabilirdi.ayrıca burda bir hasta sözkonusu.normal insanda sıkıntı olmayabilir.
o.a.doğan arkadaşımız araştırmaya ve öğrenmeye istekli gerçekten.ancak kaynakları burdan söylerse bizde bir incelesek bencede iyi olur.

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Haziran 6th 2012, 15:40

öncelikle carnitinin pek işe yaramadığı anlatan makale zaten sitemizde mevcut.

http://www.vucutcu.com/cont.php?cat=7&t=1365

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Haziran 6th 2012, 15:48

burdada günlük kullanım dozu yazıyor ve nelere kimler dikkat etmelidir yazıyor.
http://www.beslenmedestegi.com/dogal-ur ... -zararlari

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Haziran 6th 2012, 15:50

O.A.Dogan.. güzel bu yaşta araştırma ve merak..yaşını ondan sordum yanlış anlama :)

“Diyet Ürünleri ( Yağ Yakıcılar )” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir