suplement önerileriniz

Supplement kombinasyon diger urunler ve supplement sporcu besinleri bolumu

Moderatör: murat tahan

thebigboss_306
Yeni Üye
Yeni Üye

suplement önerileriniz

Mesajgönderen thebigboss_306 » Mayıs 19th 2013, 13:18

Boy: 1.71
Kilo: 73 ( Eskiden beri çeşitli spor dallarıyla ilgilendiğimden sadece göbek bölgemde yağlanma var o da bira göbeği, göbeğim 8 kg geldi vücut analizinde diğer bölgelerim oldukça kaslı özellikle bacaklar )

Bugün itibari ile spora başlayalı tam 1 ay oldu toplamda ilk 5 atreman cardio olarak çalıştım son 7 atremanımdada ilk 15 dakka cardio 1 saat body, son 15 dakika tekrar cardio şeklinde çalışıyorum, 1 defalığına antreman sonrası bir arkadaşımın protein tozundan içtim ve kendimi çok zinde hissetttim diyebilirim işimden dolayı yeterli beslenemiyorum sabah kalkar kalkmaz ve antreman sonrası protein tozu kullanmayı düşünüyorum sizin önerileriniz nelerdir, ayrıca bunun yanında almamı önereceğiniz başka bişey varmı kreatin düşünmüştüm ama herkes ilk 3 ay almamı söyledi önerilerinizi bekliyorum aslında sadece protein tozu istiyorum sonuçta külfiyetli bir spor, haftada 3 gün spora vakit ayırabiliyorum.

Saygılarımla,

Kullanıcı avatarı
drummerboy
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen drummerboy » Mayıs 19th 2013, 21:53

ilk bir ay bana kalırsa supplement kullanma.Protein tozu iksir değildir beynini şartlanmışsındır o yüzden sana öle gelmiştir bende ilk protein tozu deneyimimde sanki kaslarım bir anda şişti patladı zannedip sürekli aynaya bakıyordum:-)
ama işinden dolayı yeterli beslenemediğini yazmıssın o yüzden pratik çözüm olarak SADECE protein tozu kullanabilirsin.(antreman öncesi-hemen sonrası, sabah kalkar kalmaz alabilirsin).Bunun dışında birşey kullanmana gerek yok.
başarılar.

thebigboss_306
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen thebigboss_306 » Mayıs 20th 2013, 08:05

yorumun için teşekkür ederim bende aynı şekilde düşünüyordum ancak ben protein tozunu günde 3 kere değildir bir sabah kalkar kalkmaz birde antreman sonrası diye düşünmüştüm,

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Mayıs 20th 2013, 12:13

kardiyoyu antrenmandan sonra yap kreatini düzenli kullanmak ancak faydalı olur...

thebigboss_306
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen thebigboss_306 » Mayıs 20th 2013, 16:48

daha yeni olduğum için pek bir bilgim yok ama cardio yu antremandan sonra yapmamı neden öneriyorsunuz, çünkü salondaki hoca önce 15 dakka cardio antremandan sonra tekrar 15 dakka cardio o şekilde yazmış gerçi hoca biraz bilgisiz gibi geldi bana ama nedenini öğrenmek isterim.

Kullanıcı avatarı
drummerboy
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen drummerboy » Mayıs 21st 2013, 01:36

rica ederim, antreman öncesi basit karbonhidrat alıyorsan antremana enerjin varsa protein tozuna gerek yok ancak kesinlikle antremana aç gitme birşeyler atıştırmadıysan antremandan önce protein tozu içmek pratik ondan yazdım

thebigboss_306
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen thebigboss_306 » Mayıs 21st 2013, 11:01

aynen katılıyorum sana bir arkadaşımın kolu kırıldı bsn syns-6 protein tozu vardı yarısından biraz az devam edemeyeceğim al sen kullan dedi 3-5 gündür sadece antremandan sonra içiyorum normalde antremandan sonra deli gibi yemek yeme hissi oluşuyordu ancak protein tozu tokluk hissi de veriyor, ben normalde antremanlara aç değilde tok ta gitmiyordum antremanım 7 gibi başlıyor 3-4 gibi lifli light biskivülerden atıştırıyorum bilmem ne kadar yeterli olur.

Kullanıcı avatarı
drummerboy
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen drummerboy » Mayıs 21st 2013, 21:18

antremandan önce yağ değeri çok düşük olan karbonhidrat ve lifler bakımından zengin besinler alabilirsin.Elma bunun en yaygın örneğidir.Ben antremandan 1 saat önce elma, muzlu süt ve ceviz,badem karışımımı yiyorum.Çok sıkı antreman varsa 1dilim kepekli ekmekle birlikte yiyorum.Yani senin söylediğin gibi ne tıka basa tok ne de çok aç kalmamaya bakıyorum.Bazen de taşıma zorlugu unutkanlıgıma denk gelirse protein tozu içiyorum antreman öncesi.

thebigboss_306
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen thebigboss_306 » Mayıs 21st 2013, 21:38

valla başladık bu spora hakkımızda hayırlısı aslında kollarım çok güçlüdür o da tam yetişme çağında ortaokul lise döneminde karnemde her zayıf getirdiğimde babam şantiyeye götürür okumanın ne olduğunu anlayayım diye ağır işler yaptırtırdı inşaat işleri o yüzden kollarım çok sağlamdır, ee yıllarca futbol oynadığım için bacaklarımda oldukça iyi ve kuvvetli, tek sıkıntım göğüs ve omuz, yaş 28 omuzlarım genişlermi bu saatden sonra göğüsler çıkarmı bu konuda fikirlerinizi bekliyorum..

Kullanıcı avatarı
drummerboy
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen drummerboy » Mayıs 21st 2013, 22:21

siz yeterki antremanınızı aksatmadan beslenme ve dinlenmeyle birlikte bu sporu devam ettirin bana kalırsa yaş bu spor için önemli bir engel değil 50-60 hatta 70yaşında çok fit ve güzel vücudu olan insanların resimlerini görüyoruz internette 28 bunun yanında hiçbirşey:-)

“Supplement kombinasyon” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir