UEFA karar verdi; Fenerbahçe ve beşiktaş men edildi...

Moderatör: murat tahan

sebastian
VIP
VIP

UEFA karar verdi; Fenerbahçe ve beşiktaş men edildi...

Mesajgönderen sebastian » Haziran 26th 2013, 14:58

Dostlarım Fenerbahçe 2+1 yıl, Beşiktaş ise 1 yıl Avrupa kupalarından men edildi...

Bu durumda kayserispor ve Bursaspor Avrupa ligine, Trabzonspor ise şampiyonlar ligine gidecek..

Trabzonspor acaba şampiyonluk kupası alacak mı ?

Ayrıca bu kararlarda kirli ilişkiler olduğu hakkında ciddi söylentilerde var, hayırlısı olsun diyelim..

2+1 yıl ne demek acaba 3 se neden 3 yazılmamış ?

Bu olaylar acaba transfer piyasasını etkiler mi ? hani nede olsa şampiyonlar ligine gidemeyeceğiz aşırı transfare gerek yok denilir mi ? ya da ligde moral kaybı çok olur mu ? yoksa aksine bütün gücüyle lige konsantre mi olunur bunu göreceğiz ..

fikileri olan ?

Kullanıcı avatarı
-Skrillex-
Üye
Üye

Mesajgönderen -Skrillex- » Haziran 26th 2013, 17:48

Şahsen Beşiktaş'ımın cezası kalkacak. Çünkü bahsi geçen ibb maçında şike yaptığı iddia edilen İbrahin Akın 1 gol 1 asist ile oynadı. Maç zaten 2-2 bitti. Ve penaltılara gitti rakip takımın son penaltısı direkten döndü biz son penaltımızı gole çevirince kazandık yani şike olan bir maç bu şekilde gitmez. UEFA şike arıyorsa önce Stea Bükreş'e, Lyon'a, Belhanda'ya baksın.. Fenerin cezası ise bence kalkmaz biz 1 maçtan yargılanıyoruz Fenerin 12 maçı var UEFA'da bence 2+1e dua etsinler.... 2+1 ne demişssin oda şöyle oluyor 2 yıl men yiyecek bu kesin 5 yıl içinde buna benzer bir olaya daha karışırsa orada +1 yıl cezasına eklenecek... Borsayı ise zaten çok etkiledi Fenerin hissesi %9 düştü Beşiktaşınki ise şimdiden %5 düştü... Transferide aşırı etkiler Şampiyonlar ligine gidiyoruz ordan zaten gruplardan çıksak 50 Milyon Euro alıcaz diye transfere abanabılır klupler ama şuan sadece lig var bu bahane ile kimse yapmaz.. Hele bizim yöneetim 2.ligden oyuncu almaya devam eder ceza kalkmazsa...

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Haziran 26th 2013, 18:20

2+1 açıklaması için teşekkürler..

AYrıca emre belezoğlunada kasımpaşa sportif direktörüne küüfür ettiği için 2 yıla kadar hapis davası açılmış..

Trabzonspor kutlamalar için hazırlanıyordur artık...

Birde ilk 4'e giren takımlar birbiriyle maç yapmıştı hani o Fenerbahçeye özel mi çıkarıldı yahu ne oldu kaldırıldı birden.....aslında çokta heyeceanlıydı :) tabi 1.nin emeğine yazık olur ancak puan olarak önde başlıyordu zaten.....Birden 1 yıl için geldi sonra kalktı garip.

Kullanıcı avatarı
-Skrillex-
Üye
Üye

Mesajgönderen -Skrillex- » Haziran 26th 2013, 18:36

Bu arada Avrupaya gidecek takımları yanlış yazmışsın. Kayseri ile Kasımpaşa gidecek. KAYSERİ ile KASIMPAŞA. Üstüne basa basa diyorum KAYSERİ ile KASIMPAŞA Futboldan anlayan anlamıştır karanlık işleri..

Play-Off diyorsun.. :) oda Fenerli Yöneticilerin borsaları kurtarmak için yaptıkları bişey.. Bidaha cesaret edemez kimse ona :)

Pikachu
VIP
VIP

Mesajgönderen Pikachu » Haziran 26th 2013, 18:58

Olaya tarafsızbir gözle bakıyorum ve diyorumki;zamanında bizim federasyonumuz gerekli önlemleri alıp olayları örtpas etme politikası sürdürmemiş olsaydı uefa bu cezayı vermezdi.uefa hep bekledi kendimiz halledelim diye ama yapamadık.Federasyon korktu gerekli cezaları veremedi şimdi noldu??Şamar oğlanı olduk,madem siz bişiy yapmıyorsunuz ben yaparım dedi uefa ve yaptı açıkcası hiç şaşırmadım bu karara.

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Haziran 26th 2013, 19:20

skrillex ilgi çekici nokta...Ayrıca kasımpaşa birden bire bu seviyeye nasıl geldi tartışma konusu, daha dün mahalle takımı gibi bir şeydi yahu..

Kullanıcı avatarı
-Skrillex-
Üye
Üye

Mesajgönderen -Skrillex- » Haziran 26th 2013, 20:33

sebastian yazdı:skrillex ilgi çekici nokta...Ayrıca kasımpaşa birden bire bu seviyeye nasıl geldi tartışma konusu, daha dün mahalle takımı gibi bir şeydi yahu..

Çok değinmek istemiyorum genel olarak Beşiktaş'tan ayrılan yöneticiler orada göreve başladı... Hükümet desteğide alınca geliyorsun buralara... gelemeyince Beşiktaş'a men ohh miss :) gelsin paralar...

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Haziran 27th 2013, 13:27

uefanın Türk futbolunu bitirme taktiği olarak yorumladım. Hiç bir açıklama yok. Türkiyede karar çıkmamış uefaya ne?

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Haziran 27th 2013, 14:16

Aziz Yıldırım canlı yayın basın toplantısı ; var izleyin haber kanallarında şu anda ..

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Haziran 27th 2013, 14:48

Uefa'nın Beşiktaş'ım hakkındaki kararı tam anlamıyla skandaldır. Bu konu 2 sene sonra nasıl tekrar hortlatıldı anlamak mümkün değil.

Başlangıça milli federasyonların işine karışmayız, herkes kararını alsın bize bildirsin dediler. öyle yada böyle bir karar verildi.bu bildirildi.

gelelim şike konusuna; hukuki olarak ortada somut tek bir delil yok, yusuf turanlı'nın ibrahim akın ile saçma sapan bir konuşması ve onu pazarlamak için yönlendirmesinden başka hiç bir şey yok.

uefa özel yetkili mahkeme kararına ters düşmemek için işin kolayına kaçıp böyle bir karar verdi. ben bu işte uefa dışında bir takım bağlantıların ve senaryoların döndüğünü düşünüyorum. Aziz yıldırım'ın başkanlıktan düşürülmesine denk gelmesi enteresan bir detaydır.

“Diğer Sporlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir