Halter Milli Takımında Doping Şoku

Moderatör: murat tahan

enggg
Üye
Üye

Mesajgönderen enggg » Şubat 20th 2013, 00:38

Muhammet SONMEZ yazdı:Geçen bir gazatede Hidayet TÜRKOĞLU'NUN doping nedeniyle 20 maç ceza aldığını okumuştum.Kanında methenolone çıkmış.Bilinen primabolan ilacı.

NBA'den yapılan açıklamada, Hidayet Türkoğlu'nun kanında yasaklı methenolone maddesine rastlandığı ifade edilirken, doping kurallarına uymadığı gerekçesiyle de 20 maç ceza verildiği belirtildi.

Hidayet Türkoğlu yaptığı açıklamada, "Geçen yaz Türkiye'deyken omzumdaki sakatlığın çabuk iyileşmesi için antrenörümden ilaç aldım. Bunun yasaklı bir madde olduğunu bilmiyordum ve almadan önce de kontrol etmedim. Ancak bu tamamen benim hatam. Orlando Magic'ten, ligden, takım arkadaşlarımdan ve taraftarımızdan özür diliyorum. Yaptığım hata nedeniyle gerçekten çok üzgünüm" dedi.
Orlando Magic Genel Menajeri Rob Hennigan ise, Hidayet Türkoğlu'nun bilmeden yasaklı maddeyi kullandığını belirterek, "NBA Listesi'nde 125'ten fazla yasaklı madde var. Oyuncularımızı, listenin içeriği ile ilgili bilgilendirmeye çok zaman harcıyoruz ve açıkçası bunu yapmaya devam edeceğiz. Dürüstçe bir hata olduğuna inanıyoruz" diye konuştu.

NBA'de steroid kullanmayan yok. Bir NBA'dekilerin fiziğine bakın bir de Avrupalı basketbolculara. Ağırlık kaldırmaksa hem Avrupalılar hem de NBA'dekiler ağırlık kaldırıyor fakat hiçbir Avrupalı'nın fiziği Lebron James gibi değil ya da bir Carmelo Anthony gibi değil.

Zamanında ya beyzbolda ya da Amerika Futbolu'nda bu steroid olayları patlamıştı. NBA de araştırılmaya başlanmıştı. NBA Başkanı David Stern'e yanlış hatırlamıyorsam Demokrat Partili bir senatör soytarısın demişti.

Ömer Aşık'ın bir NBA'e gitmeden önce bir de şimdiki fiziğine bakın. Özellikle Amerika'da neredeyse bütün sporcular doping kullanıyor. Doğru düzgün teste sokulmuyorlar ve ne zaman kullanacaklarını iyi biliyorlar. Hidayet zamanlamayı iyi yapamamış.

“Diğer Sporlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir