CrossFit

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Ocak 22nd 2013, 16:43

Ahah evet biraz garip duruyor :)

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Ocak 22nd 2013, 17:18

Ha haa bu çok iyiydi dostum, Hollowenin yeri bende ayrıdır karıncayı bile incitmeyen çok iyi bir insandır :)

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Ocak 22nd 2013, 17:24

Benim lakabım Michael Myers :) o yüzden böyle yaptım. Ama tabi benim kişsel favorim de M. Myers, Jason'u vs. pek sevmem.

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Ocak 22nd 2013, 18:53

Jasona bende pek ısınamadım, fredi jasona karşıda çok iyiydi jason ama son filmde yakışmadı :)

lakin hollowen serisi içinde en sevdiğim 4.filmdir, ama çoğu dedeklifle mücadele ettiği serileri sever yani ilkler unutulmaz..

BATMAN filmleri Nolan ile beraber farklı bir boyutta yeniden popüler oldu, inşallah biri çıkardı bu eski serileri tekrar etkileyici şekilde çeker çünkü saçmalayıp mahvediyorlar, bazı serileri çekmeyi her yönetmen beceremiyor ,yasaklayacaksın terbiyesizler çünkü filmin isminin popülaritesinden faydalanma peşinde, cebimi doldurum sinemaya gelip para versinler beğenmezlerse canları cehenneme mantığıyla çekiyorlar, yani insanlar isme para veriyor sonuç hayal kırıklığı...........İşte o yüzden Nolan çocukken batman hayranıymış mesela ve başarı ortada......işte hollowen, jason vb eski hayranları olacak senin gibi benim gibi onlar çekecek inan o zaman maddi kaygıyı kenara bırakır filmin başarısı önemli olur maddiyat zaten sonra fazlasıyla gelir.......Hollowan olsun eski bazı filmler olsun aslına sadık kalarak ciddiyetle çekilmeli....ve cinayetlerine kaldığı yerden devam etmeliler..

İçimi döktüm kusura bakma :)

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Ocak 22nd 2013, 20:03

Hallowen'in Rob Zombie tarafından yeniden çekilmiş versiyonları var.(2 film) Rob Zombie'nin çektiklerinden; birinci filmi çok güzel ama ikinci filmi beğenmemiştim.

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Nisan 23rd 2013, 09:11

[video width=620 height=415]http://www.youtube.com/v/nCJXCo1oY60?version=3&autohide=1[/video]

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Nisan 23rd 2013, 09:46

Bu arada eleştirmek gibi olmasın ancak glory 6 istanbulda sürekli crossfit çalışan ve herkesede sürekli tavsiye eden ülkemizde crossfiti başlatımış bir dövüşçümüz, ve dövüşçülere ısrarla öneriyordu bu sistemi ancak henüz ilk roundda kondisyon sıkıntısı çekti gecenin en berbat maçını çıkardı, ismini özelden verirdim ancak buradan yazamam...kondisyon sıkıntısını herkes çekebilir kınamıyorum ancak o adamın yaptığı crossfitide burada kimse yapamaz yani kaldıramaz ancak neye yaradı orası mechul..hem hantal kaldı hemde aşırı kondisyonu düştü....belkide aşırı ağır çalıştığı için olumsuz etkilenmişte olabilir o yüzden %100'müş gibi eleştirmek günahını almakta istemem elbette..

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Nisan 23rd 2013, 10:00

CrossFit'in bence tek güzel tarafı eğlenceli olması. Önceleri biraz meraklıydım CrossFit'e ama artık görüşlerim değişti bu konuda.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Nisan 23rd 2013, 12:00

Profesyonel sporcuların ayrıca crossfit yapması bence çok büyük hata. (M)Adam zaten kendi sporunun teknik antrenmanını yapıyor. Bunun yanında aerobik kondisyonunu ve kas gücünü arttırıcı "yardımcı" antrenmanlar yapması lazım. Bu yardımcı antrenmanları seçerken sakatlanma riski en az ve getirisi en çok olanlara odaklanmak lazım. Mantıken yani. Spor teknik antrenmanında veya müsabakada sakatlanmak haydi neyse ama yardımcı antrenmanda sakatlanmak ahmaklık olmazmı?

Crossfit hızlı hareketler yapılan bir uğraşı. Hareketlerin doğru ve güvenli yapılmasına değil en kısa sürede yapılmasına çalışılıyor. Seçilen hareketler de riskli ve öğrenmesi zaman alacak hareketler; power clean falan..

Pro sporcular HIIT ve benzeri metodlarla, sakatlanma riskini minimuma indirip aerobik kondisyonlarını arttırabilirler. Buna ilave olarak da haftada 2 belki 3 defa kısa süreli, yavaş tekrarlarla ve tercihan güvenli makineler kullanarak branşları için gerekli kasları güçlendirebilirler. Böylece branş teknik antrenmanlarına daha fazla zaman ayırmaları mümkün olur..

Jacklifter
Üye
Üye

Mesajgönderen Jacklifter » Nisan 23rd 2013, 12:55

ksiren yazdı:Hareketlerin doğru ve güvenli yapılmasına değil en kısa sürede yapılmasına çalışılıyor.

Burada sana pek katılamıyorum Kemal Abi. Yarışmalarda form bozukluklarında direk geçersiz sayılıyor tekrar. Neyin nasıl yapılması gerektiği çok açık şekilde anlatılıyor sporculara. Ha kendi başına yaparken o tempo ile ne kadar tutturabilirsin form orası meçhul, yanında seni izleyen biri olması her zaman avantaj bence.

Ertan Balaban kendi youtube kanalına koymuş karşılaşmayı, bende geçen gün izledim.

http://www.youtube.com/watch?v=y_Nf9cDPSNE

MMA'den hiç anlamıyorum. Karşılaşma 3 dakika sürmüş, kondisyonu ne şekilde etkilemiş maçı ben izlerken anlayamadım, anlatabilir misiniz lütfen?

“Diğer Sporlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir