Güç Kazanma

Moderatör: murat tahan

ihsan fikircioglu
VIP
VIP

Mesajgönderen ihsan fikircioglu » Aralık 21st 2012, 14:09

20 ile yaparsan 20 ile yaparsın. o kadar ufak hesaba girme.

çok irdeliyorsun, güzel, ama yanlış yerden irdeliyorsun.

adam gibi beslen, doğru düzgün antrenmanını yap, uyu yeterli. bırak bu kadar derin sorgulamayı.

senin şimdi sorman gereken sorular, nasıl beslenmeliyim? iyi besleniyor muyum? nasıl bir antrenman yapmalıyım nelere dikkat etmeliyim uykumu alıyor muyum? bunları hallet sonra bu sorularla uğraş.

Junior Rambo
Üye
Üye

Mesajgönderen Junior Rambo » Aralık 21st 2012, 14:34

sağolun hocam anladım

Junior Rambo
Üye
Üye

Mesajgönderen Junior Rambo » Aralık 22nd 2012, 13:26

kickboks başladım abilerim ama o çocuk için değil hocamız ilk olarak şöyle bir program verdi 5.5 max ağırlık 5 set 5 tekrar dedi ben bunu uyguluyorum vücut geliştirme şeklimi buna göre ayarladım haftada 4 defa pazartesi perşembe cumartesi pazar bunun yanı sıra plank mekik barfiks şınav ve dips hareketleri yapılıyor.Örnek olarak Deadlift Power Shrug Jump Squat bunlarda patlayıcı gücü ve kuvveti artıyor sizinde bildikleriniz varsa yardımcı olunuz bunun yanı sıra vücut çalışmalarımda kum torbasıada var

Junior Rambo
Üye
Üye

Mesajgönderen Junior Rambo » Aralık 22nd 2012, 16:23

Body Building
Pazar:Sırt/ Triceps
Cumartesi:Göğüs / Biceps
Perşembe:Karın Kasları
Cuma:Omuz / Bacak(Güç İçin Squat)

Güç Kuvvet Ve Dayanıklılık
Pazartesi:Güç İçin Squat / CrossFitGüç
Çarşamba:Muscle And Fitness Fonksiyonel Hareketler
Perşembe:Sabah Kardiyo Akşam CrossFit

Futbol
Hergün Top Sürüş Kontrol Pas Şut Kafa Vuruşu ve Zıplama Çeviklik Hız yapılır.

Not:Body Building 5.max kilodamax tekrar olur.Fonksiyonel Harketleri haftda 1 defa özel olarak ve çalışmalarada eklenebilir.10 dips 15 şınav 20 barfiks 30 squat ve 40 crunch crosfit yapılır . Her Hafta Çalışma Değişir.Fonksiyonel Hareketlerde Patlayıcı Güç İçin 1 Haftada Tam Güç İçin 1 Hafta Şeklinde .Patlayıcı güç için yüzde 50 ve 5-6 tekrar max güç için 3-5 tekrar yüzde 90 bu şekilde 3 ay olucak daha sonra büyüme saygılarla

Junior Rambo
Üye
Üye

Mesajgönderen Junior Rambo » Aralık 22nd 2012, 23:35

sizce nasıl hocalarım

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Aralık 23rd 2012, 17:07

bence yorucu

Kullanıcı avatarı
wing muscle
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen wing muscle » Aralık 23rd 2012, 21:43

bencede. 15 yasında bu kadar kasmaya gerek var mı?

Kemal abı bır yazısında Jump squat hareketıne sakatlanmak ıcın birebir demişti..

Kullanıcı avatarı
Gannicus
Üye
Üye

Mesajgönderen Gannicus » Aralık 23rd 2012, 22:52

Kavgayla birşeyler çözülmez demeyeceğim bazı zamanlar çözülür belki duruma göre değişir. Ancak zeki insanlar yumrukları yerine kelimelerini kullanır. İyi dövüş rakibini alt etmek bunlar yüzde 60 vücut yeterliliğiyse yüzde 30 teknik yüzde 10 hız diyebilirim belki. Unutma zehirli bir yılan ile ayı karşı karşıya geldiğinde yılan ayıyı sokarak öldürebilir.Amacın iyi yumruk atmak hedefi 12 den vurmaksa itiş gücüne dayalı egzersizlere ağırlık verebilirsin belki. Triceps ön kol büyük önem taşır. Yardımcı kaslar olarak latissmus deltoid göğüs kasları baya önem arzediyor diye biliyorum.Duvara muvara yumruk atmak yumruklarınızı güçlendirmez.Bileklerinizi ve parmak kemiklerinizi zedelersiniz.Hayat kızgın geçirelemeyecek kadar kısa unutma. :)

Kullanıcı avatarı
HardCandi
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen HardCandi » Aralık 23rd 2012, 23:09

kavga son çaredir. ondan önce iletişimini geliştirmelisin insanlarla iyi iletişim kuran insanlar kolay kolay kavga pozisyonuna gelmez yada örneğin mafya babaları falan dikkat edersen çelimsiz adamlardır ama insan psikolojisini iyi bilen insanlardır bunu çok iyi kullanırlar. ondan sonraki psikolojikmen baskın görüntü oluşturmak iri&kaslı&güçlü alfa görüntüye sahip olursan insanlar şamar oğlanı olduğunu düşünmez hatta çekinebilir bu yüzden de bodybuilding iyidir. en son çare olan kavga içinde dövüş sporları falandır herkes söylemiş. benim önerim ilk ikisine yönelmen ve keyfine bakman. tabi karar senin.

Junior Rambo
Üye
Üye

Mesajgönderen Junior Rambo » Aralık 24th 2012, 18:21

işte hocam bugün yine aynı şey durduk yere 190 boy 80 kilo bütün sınıfa vuruyor tabiki bugüngü talihlide biz olduk ama söylediklerinizi dinleyeceğim hepinize teşekkürler

“Diğer Sporlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir