Android Uygulama Geliştirme Öğren

Vücut geliştirme sporun dan tamamen ilgisiz diğer konuları burada yazabilirsiniz.

Moderatör: murat tahan

DenizTendik
Üye
Üye

Mesajgönderen DenizTendik » Nisan 30th 2016, 00:03

[url=http://veriakademi.com/][b] Veri Akademi [/b][/url] yazılım geliştirme, proje geliştirme, uygulama yazma, web tasarım ve sistem eğitimleri konusunda uzman bir eğitim kurumu ve proje merkezidir.

Veri Akademi bünyesindeki eğitmen, danışman veya yazılım geliştirici olarak çalışmakta olan personelimiz; en güncel bilgi birikimi ile donanmış, ileri seviye sektör bilgisine sahip bilgi teknolojileri profesyonellerinden oluşmaktadır.
Akıllı telefon uygulamaları, programlama ile uğraşan çoğu kişinin duyduğu ya da bildiği C++, Android programlama ve C# Android programlama ile de yazılabilmesine karşın genel itibariyle Java ağırlıklı bir yazım bulunmaktadır.
Android programlama dilleri ürün farklılıklarına göre de değişebilmektedir. Örneğin; Android’deuygulama geliştirmek için Java bilmek ön koşul iken, iPhone uygulama geliştirmeye başlamak içinObjective-C bilmekte fayda var. iOS’un yeni geliştirme dili Swift ile daha kolay ve hızlı uygulama geliştirebilmek mümkün.
Akıllı telefonlar için daha önceden uygulama geliştiren kimseler Android platformunda uygulama geliştirmenin iOS’tan daha kolay olduğu görüşüne sahipler.
Bu aşamada Android programlamayla ilgili olarak genel bir bilgiyi de paylaşmak yerinde olacaktır. Eğer Android işletim sisteminde uygulama geliştirme düşüncesine sahipseniz, özellikle Java, Json veXML konularında kendinizi geliştirmeniz ileriki aşamalarda faydalı olacaktır.
• Android uygulama geliştirme programı denilince en alt seviyelerden başlayacak olursak; Eclipse, Android Studio, Unity gibi sıralayabiliriz.
• Android uygulama geliştirme ortamı olarak adlandırılan bir ortam olamayacağı gibi kodlamalar ve arayüz tasarımları içereceği için, çalışmayı bölmeyecek ve verimi artıracak bir ortam olması tavsiye edilmektedir. Ayrıca portal olarak düşünecek olursak en iyi Android uygulama geliştirme ortamı bizce Android Studio.
• Android yazılım geliştirme basit bir iş olarak algılanabilir ancak en nihayetinde bir meslektir ve tamamen geçimini bu mesleğin icrası üzerine kazanan insanlar mevcuttur. Dünya üzerinde herkesin mobil uygulamalara ihtiyacının olduğunu varsayarsak, bu yadırganamaz bir gerçek olmakla beraber ilgi dahilinde ise mutlaka öğrenilmesi gereken iş kollarından birisidir.
• Android geliştirme üzerine bahsedilecek diğer olgulardan bir tanesi ise daimi olarak, kullanıcı odaklı düşünmek ve bir kullanıcının sizin uygulamanızı ne sebepten ve ne kadar sıklıkla kullanmak isteyeceği üzerine çıkarımlarda bulunmak, bu yönde çalışmalar sergilemektir.
• Java ve HTML5 ile uygulama geliştirmek, halen yoğun olarak kullanılan bir yöntem olmakla beraber, Adobe tarafından Java kaldırılıyor olsa dahi önümüzdeki 1 yıl boyunca destek alınabilecek bir durumdur. Önümüzdeki yıldan itibaren Adobe Animasyon getirilmiş olsa dahi, Java programlama dil olarak baki kalacak, yine HTML ve CSS desteği ile bulunacak. Buradan hareketle java dilinin öğrenilmesi ve HTML ile ortaklaşa kullanılması uygulamanın içerik ve kodlama olarak kalitesinin de belirleyici rolü olacaktır. HTML5 yeni soluklu bir kol olsa dahi, Java ile oldukça uyumlu olarak kullanılabilmektedir.

Mobil dünyanın popüler platformu olan Android; her geçen gün daha fazla cihaz üzerinde karşımıza çıkmaktadır. Android SDK'sının ve geliştirme ortamının açık kaynak ve ücretsiz olması nedeniyle uygulama geliştiriciler kolaylıkla geliştirme ortamına sahip olabilmektedir.

Android uygulama yapma Kursu

Android program yapma Öğren ile günümüzde en çok kullanılan mobil işletim sistemini uygulamalı örnekler ile öğrenirsiniz. Android Eğitim sonucunda eğitime katılanlar, Android işletim sistemine sahip cihazlar için mobil uygulamalar geliştirme yeteneğine sahip olacaklardır.

[url=http://veriakademi.com/android-egitimi][b] Android Eğitimi [/b][/url]amacı Android programlama ile ilgili olarak; en basitten en gelişmiş başlıklara kadar detaylı biçimde örneklerle ele alıp katılımcılara aktarmaktır.

[url=http://veriakademi.com/android-kursu][b] Android Öğrenmek [/b][/url] sonrası, değişik firma ve cihazlarda kullanılan işletim sistemi olan Android’i öğrenirsiniz.

“Serbest” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir