Ön Kol Ağrısı

Çesitlı hastalıklar , sağlık bilgileri , gelişmeler , sağlığımız için her konu.

Moderatör: murat tahan

Ascargon
Yeni Üye
Yeni Üye

Ön Kol Ağrısı

Mesajgönderen Ascargon » Aralık 29th 2013, 23:52

Merhaba,

Bir süredir Z-Barbell Curl yaparken, ön kol kemik ve kas arasında inanılmaz bir ağrı oluyor. Barbell'i yerine koyarken bıçak saplanıyor gibi hissediyorum. Hareketi yapmamı da zorlaştırıyor haliyle. İki kolumda da oluyor. Günlük yaşantımda ise o bölgeye baskı yaptığımda ağrıyı hissediyorum. Onun haricinde ağrı olmuyor. Tam olarak yeri:

Resim

Barbell Curl esnasında olduğuyla ilgili olarak bazı forum post'ları buldum ancak Z-Barbell için herhangi bir bilgi bulamadım. Bu ağrı neden olur? Herhangi bir sakatlıktan mı yoksa kas/kemik zayıflığından mı meydana geliyor? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Aralık 30th 2013, 08:31

Muhtemelen kas zedelenmiştir... Antrenmanda o bölgeyi ağrıtan hareketleri asla yapma, geçmezse doktora görünürsün.

Pikachu
VIP
VIP

Mesajgönderen Pikachu » Aralık 30th 2013, 15:54

Barbell curl un bu agriyi yaptigi dogrudur,Barbell curl dan kalma bir agri olabilir,sonraki günlerde Z bar curl yapsanda agriyi hissedersin,bi süre barbel ve z bardan uzak dur gececegini düsünüyorum bir-iki haftaya dinlendirdigin halde gecmezse doktora görün.

Ascargon
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Ascargon » Aralık 30th 2013, 16:07

Muhtemelen kas zedelenmiştir... Antrenmanda o bölgeyi ağrıtan hareketleri asla yapma, geçmezse doktora görünürsün.

Barbell curl un bu agriyi yaptigi dogrudur,Barbell curl dan kalma bir agri olabilir,sonraki günlerde Z bar curl yapsanda agriyi hissedersin,bi süre barbel ve z bardan uzak dur gececegini düsünüyorum bir-iki haftaya dinlendirdigin halde gecmezse doktora görün.

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Tuğrul Atıcı
Üye
Üye

Mesajgönderen Tuğrul Atıcı » Ocak 12th 2014, 12:21

Selamlar Ascargon, aynı ağrı bende de vardı yaklaşık 5 gündür dinlendiriyorum idmana gitmiyorum. Seninki ne durumda idmanlara devam ediyor musun ağrıyı yok edebildin mi?

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Ocak 12th 2014, 12:40

Antrenmanlarına + olarak Forearm ( Bilek ) hareketleri eklemelisin. Zamanla gireceğin ağırlıklar dahada artıcağı için dirseklerini kalınlaştırmaya bak :)

Ascargon
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Ascargon » Ocak 12th 2014, 13:51

Selamlar Ascargon, aynı ağrı bende de vardı yaklaşık 5 gündür dinlendiriyorum idmana gitmiyorum. Seninki ne durumda idmanlara devam ediyor musun ağrıyı yok edebildin mi?

Selamlar. Bölgedeki kası daha fazla zorlamamak için bir süre barbell hareketlerini bıraktım bende. İdmanı kesmedim ama. Ağrım büyük ölçüde azaldı. Şimdi ise çok düşük kilolarla barbell yapıyorum. Bir sıkıntım yok şuanda. Hafif hala ağrım oluyor ancak fazla yüklenmediğim sürece sıkıntı olacak gibi görünmüyor.

Antrenmanlarına + olarak Forearm ( Bilek ) hareketleri eklemelisin. Zamanla gireceğin ağırlıklar dahada artıcağı için dirseklerini kalınlaştırmaya bak

Dirsek ve bilek zayıflığı ihtimali benim de aklıma geldi. Triceps Machine'de çalışırken de bileğime yük bindiğini hissediyorum çünkü. Bilek çalışmalarına da başlıyorum artık. Aslında barbell alternatifi başka biceps ve forearm hareketleri olsa bölgeyi dinlendirmek için bir süre denenebilir. Biliyorsanız yardımcı olursanız sevinrim :) Aynı durumla karşılaşabilecek kişilere de yardımcı olmuş oluruz.

Ascargon
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Ascargon » Ocak 12th 2014, 13:53

Önceki mesajımda alıntı ve cevaplar karışmış. Silemediğim için tekrar yazıyorum. Admin arkadaşlar bir önceki mesajımı silebilirler.

Selamlar. Bölgedeki kası daha fazla zorlamamak için bir süre barbell hareketlerini bıraktım bende. İdmanı kesmedim ama. Ağrım büyük ölçüde azaldı. Şimdi ise çok düşük kilolarla barbell yapıyorum. Bir sıkıntım yok şuanda. Hafif hala ağrım oluyor ancak fazla yüklenmediğim sürece sıkıntı olacak gibi görünmüyor.

Antrenmanlarına + olarak Forearm ( Bilek ) hareketleri eklemelisin. Zamanla gireceğin ağırlıklar dahada artıcağı için dirseklerini kalınlaştırmaya bak Smile

Dirsek ve bilek zayıflığı ihtimali benim de aklıma geldi. Triceps Machine'de çalışırken de bileğime yük bindiğini hissediyorum çünkü. Bilek çalışmalarına da başlıyorum artık. Aslında barbell alternatifi başka biceps ve forearm hareketleri olsa bölgeyi dinlendirmek için bir süre denenebilir. Biliyorsanız yardımcı olursanız sevinrim Smile Aynı durumla karşılaşabilecek kişilere de yardımcı olmuş oluruz.

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Ocak 12th 2014, 14:14

geçen hafta aynı meret bendede zuhur etmişti, bilek çalışınca geçti ama her kolu ağrıyanada bunu söyleyemeyiz tabiki çünkü bazen sakatlanma olabiliyor, temkinli olmakta fayda var...

Kullanıcı avatarı
Tuğrul Atıcı
Üye
Üye

Mesajgönderen Tuğrul Atıcı » Ocak 12th 2014, 14:20

Ascargon yazdı:Önceki mesajımda alıntı ve cevaplar karışmış. Silemediğim için tekrar yazıyorum. Admin arkadaşlar bir önceki mesajımı silebilirler.

Antrenmanlarına + olarak Forearm ( Bilek ) hareketleri eklemelisin. Zamanla gireceğin ağırlıklar dahada artıcağı için dirseklerini kalınlaştırmaya bak Smile

Dirsek ve bilek zayıflığı ihtimali benim de aklıma geldi. Triceps Machine'de çalışırken de bileğime yük bindiğini hissediyorum çünkü. Bilek çalışmalarına da başlıyorum artık. Aslında barbell alternatifi başka biceps ve forearm hareketleri olsa bölgeyi dinlendirmek için bir süre denenebilir. Biliyorsanız yardımcı olursanız sevinrim Smile Aynı durumla karşılaşabilecek kişilere de yardımcı olmuş oluruz.

Ben bu ağrıyı yaklaşık 3-4 aydır çekiyordum, her barbell curl, triceps pushdown hareketi ve flylarda. En sonunda 5 gün önce doktora gittim, sinir zedelenmesi gibi birşey söyledi, bileklerimi yokladı ağrı yok dedim, boynumda bir yeri sıktı hop kalktım ayağa. 20 gün ara vermemi ve verdiği ilaçlar ile kremleri kullanmamı istedi. Normalde çok doktorlara tenezzül etmem ama bu ağrı çok can sıkıcı ve uzun zamandır geçmiyor. Tamamen kurtulmak için idmanların hepsini kestim, şınav mekik dahi çekmiyorum sinirleri germemek için. Bakalım 10 gün sonra inşallah hafif tekrarlar ve hafta da iki gün forearm hareketi ekleyerek devam edeceğim. Ben şimdi devam etsem hafif tekrarlar ile o zaman da ağrı hafif olacaktır ama onunda kas gelişimine ne faydası var şüphe götürür, en iyisi hiç çalıştırmamak iyileşmesini beklemek bence. Saygılar

“Sağlığımız” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir