Sağ köprücük kemiğim kırıldı yardım

Çesitlı hastalıklar , sağlık bilgileri , gelişmeler , sağlığımız için her konu.

Moderatör: murat tahan

morbeyaz
Yeni Üye
Yeni Üye

Sağ köprücük kemiğim kırıldı yardım

Mesajgönderen morbeyaz » Ekim 7th 2010, 15:49

Selamlar Arkadaşlar

Büyükada'da arkadaşlarla bisiklet kiralayıp gezerken yokuş aşağı kaptırmış gidiyordum. Bir anda bisikletin ön tekerinin dengesini kaybedip takla attım ve sağ köprücük kemiğimi kırdım. Baltalimanı kemik hastanesinde ameliyat oldum ve başarılı geçtiği söylendi. Şimdi evde yatıyorum. Spor açısından durumumu sizlere sormak istiyorum. İyileştikten sonra devam etmemde bir sorun olurmu? Bench press kaldırırken kemiği bir daha kırmayalım yada başka bir sorunla karşılaşmayalım. Diyeceksiniz ki doktora neden sormuyorsun? Doktorlara soru soruyorsun ama cevap alamıyorsun maalesef. Onlarda haklı bir bakıma. Bıkmışlar. Sizce devam etmelimiyim? Ben bu ameliyatı youtubda izleyince açıkçası biraz korktum. Devam edin diyenlere videoyu izlemerini rica edeceğim. Teşekkür ederim.

http://www.youtube.com/watch?v=84fsz68LPG0

morbeyaz
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen morbeyaz » Ekim 8th 2010, 19:11

Bu konuda hiç tecrübesi olan yokmu arkadaşlar?

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Ekim 8th 2010, 19:17

geçmiş olsun üstad.bu konular sorumluluk ister.yorum yapmak zor.sen yinede doktora danış.yada internetten araştır.sağlık sitelerinden

nekro
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen nekro » Ekim 9th 2010, 15:01

Kırılan kemik tamamen kaynadıktan sonra aynı yerinden kırılması daha zor diye biliyorum. Benimde başıma gelmişti o yüzden araştırmıştım biraz. Ama sen tabi uzman bir doktordan doğru bilgi al. Ama iyileştikten sonra antremanda tekrar köprücük kemiğini kırman münkün değil gibi geliyor bana. Sen bunları güzelce bir araştır.
Geçmiş olsun.

HULK_BG
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen HULK_BG » Ekim 9th 2010, 20:09

morbeyaz dostum Allah bol şifa versin walla her şeyin başı sağlık diyim... iyileştikten sonrada hafif idmanlarla o bölgeni güçlendirirsen iyi olur diye düşünüyorum kolay gelsin tekrar geçmiş olsun...

Deniz Karlı
VIP
VIP

Mesajgönderen Deniz Karlı » Haziran 8th 2012, 18:07

köprücük kemiği çok kolay kırılan bir kemik diye biliyorum bench presste sorun olmaz ama dips yaparken falan dikkat derim yapma değil dikkatli yap aslında kemiğimiz kırılmasa bile dikkatli yapmalıyız dips gibi hareketleri

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Haziran 8th 2012, 19:52

lathspell yaklaşık 2 yıl öncesinin konusu bu

Kullanıcı avatarı
Alper Tunç
VIP
VIP

Mesajgönderen Alper Tunç » Haziran 8th 2012, 21:16

en yakın arkadaşımın köprücük kemiği kırıldı.3 ay sonra antremanlara başladı.şu an eskisinin 1.5 katı agırlıkları giriyor.

Deniz Karlı
VIP
VIP

Mesajgönderen Deniz Karlı » Haziran 8th 2012, 21:48

biyologcem yazdı:lathspell yaklaşık 2 yıl öncesinin konusu bu
pardon görmedim tarihi özür dilerim

Kullanıcı avatarı
jormakka
Moderator
Moderator

Mesajgönderen jormakka » Haziran 9th 2012, 12:22

Ayni kazada ayni yeri ben de kirdim. Ben sadece korset kullanip 1 ay yatakta yattiktan sonra tamamen gecti.Ameliyattan hemen sonra antrenman yapamayacagin kesin fakat doktoruna sor ne zaman baslayabilecegini, ondan sonra hic farkina bile varmayacaksin. Tabii bu süre icinde kaslar biraz eriyecek ama hemen toparlarsin yine merrak etme.

“Sağlığımız” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir