Creatine Monohydrate Kullanımı

Creatin

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 23rd 2013, 20:49

creatine kas adale dokularinda belli bir doyuma ulastigi zaman kisaca creatine depolarimiz gerektigi kadar doldugu an daha sonraki kullanimlar bol bol gereksiz sindirim sistemini bobrekleri yormaktan oteye gitmiycektir burdaki mantik kas ve adale dokularina tasinan yeteri miktardaki creatine saglandiktan sonra kullaniima ara verip sindirim sistemimiiz bobrekleride dinlendirmektir.creatine adale kas dokularindan cekilmeye basladigi an tekrar doldurmaktir mantik bu. tabiki bu kulanim miktarlari kiloya kas hacmine antrenman programinin yogunluguna gore degisir bu kullanim sekillleri tamamen ornektir ayni tanimadigin birine antrenman programi yazmak ne kadar tahminselse bu kullanim sekil miktar ve zamanlamada tahminidir bu konularda bire bir dogru uygulama icin kisiyle profesynel bir calisma yapmak gerek o nedenle ozel hocalar diyetisyenler gurular var bire bir yardim almak herzaman en iyisi en dogrusudur.

Kimisine gunluk 15 gram creatine uygundur kimisine 2 gram dahi yeterli gelecektir sporcuyla bire bir calismak lazim burden edineceginiz bilgileri temel bilgiler olarak algilayin.

vucut gelistirme antrenmanlari beslenme diyet ozel ek besinler vb uygulamalari tamamen kisiden kisiye degisir herkes farklidir amaclar farklidir vucut tipleri farklidir metabolizmalar farklidir yasam bicimleri farklidir kesin dogru kullanimlar programlar ancak ve ancak kisiyle bire bir calisilarak verilebilir.

Boyle bir calismada dahi hocaniz sizin beslenme veya supplement programinizin gelisimini gozlemlemesi ve yerinde mudahale yapmasi gerekir bu is gecekten ciddi yapilacaksa profesyonel yardim sarttir

Kullanıcı avatarı
vct_glstrm27
VIP
VIP

Mesajgönderen vct_glstrm27 » Şubat 23rd 2013, 21:11

Edip Toçsoy yazdı:creatine kas adale dokularinda belli bir doyuma ulastigi zaman kisaca creatine depolarimiz gerektigi kadar doldugu an daha sonraki kullanimlar bol bol gereksiz sindirim sistemini bobrekleri yormaktan oteye gitmiycektir burdaki mantik kas ve adale dokularina tasinan yeteri miktardaki creatine saglandiktan sonra kullaniima ara verip sindirim sistemimiiz bobrekleride dinlendirmektir.creatine adale kas dokularindan cekilmeye basladigi an tekrar doldurmaktir mantik bu. tabiki bu kulanim miktarlari kiloya kas hacmine antrenman programinin yogunluguna gore degisir bu kullanim sekillleri tamamen ornektir ayni tanimadigin birine antrenman programi yazmak ne kadar tahminselse bu kullanim sekil miktar ve zamanlamada tahminidir bu konularda bire bir dogru uygulama icin kisiyle profesynel bir calisma yapmak gerek o nedenle ozel hocalar diyetisyenler gurular var bire bir yardim almak herzaman en iyisi en dogrusudur.

Kimisine gunluk 15 gram creatine uygundur kimisine 2 gram dahi yeterli gelecektir sporcuyla bire bir calismak lazim burden edineceginiz bilgileri temel bilgiler olarak algilayin.

vucut gelistirme antrenmanlari beslenme diyet ozel ek besinler vb uygulamalari tamamen kisiden kisiye degisir herkes farklidir amaclar farklidir vucut tipleri farklidir metabolizmalar farklidir yasam bicimleri farklidir kesin dogru kullanimlar programlar ancak ve ancak kisiyle bire bir calisilarak verilebilir.

Boyle bir calismada dahi hocaniz sizin beslenme veya supplement programinizin gelisimini gozlemlemesi ve yerinde mudahale yapmasi gerekir bu is gecekten profesyonel yapilacaksa profesyonel yardim sarttir

Teşekkür ederim abi çok güzel açıklamışsın ayrıca sitede ki etkinliğinin artmış olması çok güzel etkin hissediliyor fazlasıyla. :)

sezing
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen sezing » Şubat 26th 2013, 19:37

Peki Edip hocam kreatin kullanınca ne gibi değişimler yaşamalıyız. Yazılarınızı okudum. Bende ON nin kreatinini aldım. Kullanmaya başlayacağım. Kafamda bir sürü soru işareti var. Kreatini keşke almasaydım diyorum. Çok arda kalmış bir takviye olarak gördüm. Kullanımından tutunda kişiden kişi ye farklılık göstermesi. 5 aydır eksiksiz 4 gün antreman yapıyorum. Yükleme ile kreatin etkisi vuuta kötü olduğunu okudum o yüzden sizin yazdığınız üzere spordan hemen sonra meyve suyu ile 5 gr almayı planlıyorum. Eğer Bu şekilde belirtirseniz etkilerini ve bende görmezsem ne gbi bir yol izlemeliyim.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 27th 2013, 01:13

whey protein tozu cratine l-gutamine aminoasit tabletleri vucut gelistirme sporundaen onde giden 4 supplementtir sende ikinci siradakini deniyorsun bu nedenle yanlis bir secim degil enerji artisi kuvvet artisi ve kaslarda dolgun bir goruntu hissedebilecegin etkilerdir ilk 15 gunden sonra bunlar bariz hissedilmeye baslar tabiki antrenman programin iyiyse ve dogru sekilde kullaniyorsan.

Ceratine benim favori supplementimdir .

sezing
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen sezing » Şubat 27th 2013, 15:17

Edip Toçsoy yazdı:whey protein tozu cratine l-gutamine aminoasit tabletleri vucut gelistirme sporundaen onde giden 4 supplementtir sende ikinci siradakini deniyorsun bu nedenle yanlis bir secim degil enerji artisi kuvvet artisi ve kaslarda dolgun bir goruntu hissedebilecegin etkilerdir ilk 15 gunden sonra bunlar bariz hissedilmeye baslar tabiki antrenman programin iyiyse ve dogru sekilde kullaniyorsan.

Ceratine benim favori supplementimdir .

Kullanım hakkında kafamda çok soru vardı sayenizde onların cevabını alabildim. Bir de sizin anlattığınız şekilde kullandığımda ne zaman ara vermeliyim ve tekrar ne zaman başlamalıyım ?

Antremandan sonra üzüm suyu ile almayı düşünüyorum ama öğrenci olduğum için bir süre sonra pahalı gelecektir. Alternatif olarak neler ile içebilirim ?

Bu arada sizin gibi tecrübeli kişileri aktif olarak forumlarda görmek çok sevindirici. Etmiş olduğunuz yardımlar ve edecekleriniz için Teşekkür ederim.

sezing
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen sezing » Mart 2nd 2013, 22:25

elma suyu ile içilebilir mi kreatin ? üzüm suyu yok tu markette

Kullanıcı avatarı
Atrocious
Üye
Üye

Mesajgönderen Atrocious » Mart 2nd 2013, 22:47

Elma suyu ile de içilir.

Kullanıcı avatarı
vct_glstrm27
VIP
VIP

Mesajgönderen vct_glstrm27 » Mart 2nd 2013, 23:12

sezing yazdı:elma suyu ile içilebilir mi kreatin ? üzüm suyu yok tu markette

Hangi meyve suyuyla içiyorsan iç fark etmez karbonhidratlı bir içecekle içmen iyi olur hiç bulamadın suyla iç meyve suyu sadece kaslara daha hızlı taşınmasını sağlıyor yani olmazsa olmaz değil.

sezing
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen sezing » Mart 3rd 2013, 18:55

peki günlük 5 gr alacağım ve ne zaman ara vermeliyim ve tekrar ne zaman başlamalıyım ?

Kullanıcı avatarı
vct_glstrm27
VIP
VIP

Mesajgönderen vct_glstrm27 » Mart 3rd 2013, 19:01

sezing yazdı:peki günlük 5 gr alacağım ve ne zaman ara vermeliyim ve tekrar ne zaman başlamalıyım ?

Sen bu başlıktaki Edip abinin bütün yorumlarını okumadın galiba okusan bu soruları sormazdın 1 ay kullan 15 gün ara ver sonra tekrar başla.

“Creatin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir