Creatine ve Karbonhidrat Kullanımı Sonrası

Creatin

Moderatör: murat tahan

BeRaTCaNN
Yeni Üye
Yeni Üye

Creatine ve Karbonhidrat Kullanımı Sonrası

Mesajgönderen BeRaTCaNN » Aralık 6th 2012, 12:55

Arkadaşlar ben futbol oynamaktayım. Her gün idmanım oluyor. Her idmandan önce her gün creatine başladım ve hiç ara vermeden 300 gr creatini bitirdim diyebilirim. 2 yada 3 kullanımlık kaldı. Ben kilo , hacim sıkıntım olduğundan kullandım ve 59 kilodan 64 kiloya kadar çıktım. Şimdi bu creatin bitip kullanımı kesince vücuttan su atılır ve aldığım kiloları verme durumum söz konusu mudur ?

Kilo almak için birde karbonhidrat kullanıyorum. Pek düzen oturtamadım. Her gün idmanım oluyor. İdmandan önce içtiğimde idmana gidiyor bir etkisi olmuyor kilo bakımından. Sizce nasıl bir düzen oturtmalıyım ?

Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim değerli bilgileriniz için..

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Aralık 6th 2012, 20:44

belli bir kilo verirsin bırakınca, beslenme düzenin yoksa kilo alman biraz zor..

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Aralık 6th 2012, 20:49

Günde 3gr kullanmak yeterli. 1 silme tatlı kaşığı yani. Daha fazla kullanmanın ilave getirisi yok.

Ara verince kratin depoları birden azalmıyor. Yavaş yavaş. Hem zaten bu aldığın 5kg'nın hepsi kreatinin su tutması yüzünden değildir. En fazla 1-2kg kaybedersin bence. Ama ara vermeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Bahsedildiği gibi böbrekleri falan zorlamıyor..

Karbonhidrat tozuna para verme boşuna. Beyaz ekmek ye aynı şey. Hatta muz-patates-pilav-makarna yiyerek karb ihtiyacını karşılayabilirsin. Antrenandan sonra protein ve karb al. Mesela 1lt süt içebilirsin. Tam yağlı. Hazım sorunun varsa laktozsuz süt iç.

“Creatin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir