Günlük hayatta kreatin alımı? annem için

Creatin

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
wing muscle
forumdostu
forumdostu

Günlük hayatta kreatin alımı? annem için

Mesajgönderen wing muscle » Kasım 3rd 2012, 21:59

annem 42 yasında kuaför, yıllardır ısın zorlugundan ve enerjısızlıkten şikayet eder :)

annemi spor yapması ıcın ıkna ettim, yanı aksamları 30 dakıka falan evde antrenman yapıyor artık. sorumsa şu,

annemın gun ıcınde enerji sağlayabılmesı ıcın kreatin alması uygun olur mu? eğer uygunsa kaç gr yeterli olur?

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Kasım 3rd 2012, 23:01

Kreatin günlük hayatta enerji sağlamıyor maalesef. Sadece ağır kg ile yapılan setler ve 100 metre koşusu gibi kasları limitlerde çalıştırırken ilave efor sarfedilmesine faydalı.

Ama hiç bir zararı yok. Hatta kreatinin (enerji vermese bile) kalp ve sinir sistemine faydalı olduğuna dair gözlemler var.

Anneni egzersiz yapmaya ikna etmen çok güzel. Bu yaşlarda başlayıp devam da ederse yaşlılıkta çok rahat edecek. Kemik erimesi, elden ayaktan düşme (tıbbi terim :) ) ve alzheimer-parkinson'a karşı yapılabilecek en iyi şey. Kalp-dolaşım sağlığına çok faydalı ve depresyonun da en iyi ilacı zaten. İdeal evlat..

Kullanıcı avatarı
wing muscle
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen wing muscle » Kasım 3rd 2012, 23:09

:) anladım çok teşekkürler kemal abi, aslında oda ıstıyordu uzun zamandır kosu yapmayı falan ama zaman sıkıntısı var biraz. babada bel fıtığı var hafif calısırsın bazı hareketlerı yapmazsın dıyorum ama yok illa 2 paket sigara içecek

waterman
Üye
Üye

Mesajgönderen waterman » Kasım 4th 2012, 16:36

Tanıdığım bir fitness hocası vardı oda annesine creatin kullandırıyordu ev işleri yaparken falan veya günlük hayatında bir miktarda olsa yardımcı olabilir

“Creatin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir