Creatine

Creatin

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Mart 7th 2012, 04:01

Creatinin antreman sonrasi hizli emilmesi gibi sart yok bildigim kadariyla.hani boyle bir sart varsa sut yavaslatabilir ama benim bildigim yok.monohidratin ic bulantisi , karin agrisi yapma durumu sutten dolayi artabilir belki.
Diger yandan creatin kulkanirken bol su alinmasi gerekliliginden yola cikildiginda alinan sutun bu ihtiyaci karsilamada yardimci olma durumu avantsj olabilir

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Mart 7th 2012, 10:50

ksiren yazdı:Cok ilginc bir soru.. Daha once hic aklima gelmemisti bu sut-kreatine meselesi. Ben de biraz bakindim ve elle tutulur bir sey bulamadim. Sadece forumlardaki milletin dayanaksiz sahsi fikirleri var.

Eger laktoz hazmetme problemin varsa belki beraberinde aldigin kreatini de kullanamadan atilmasi sozkonusu olabilir. Onun disinda aklima gelen bir olasi problem yok.

Ben kreatinden hic bir verim alamiyorum bu yuzden de deneyip hangi metod iyidir, hangisi kotudur anlamam imkansiz. Eger sen kreatinden fayda goruyorsan birkac hafta sutle dene bence ve sonuclari bizimle paylas. Hepimiz birsey ogrenmis oluruz..

Kemal abi kreatini henüz tam anlayamıyorum işe yarayıp yaramadığını yani kreatinsizde kilo ve ölçü kazanabilir durumdayım, daha 1 yılımı bile doldurmadım bu sporda. Denediğim supplementlar sadece whey ve şimdi kreatin. Sadece denemek istedim o yüzden aldım.
Ama kilo/ölçü almada ve ağırlıkları artırmamda azda olsa etkisi olduğunu hissediyorum.

Seninde dediğin gibi bayağı araştırmama rağmen kişisel bir kaç yorum dışında elle tutulur bilimsel bir açıklama yok. Bakalım biraz daha araştırcağım, sorum hala geçerli tabiki yardımcı olabilecek biri varsa.

biyologcem yazdı:Creatinin antreman sonrasi hizli emilmesi gibi sart yok bildigim kadariyla.hani boyle bir sart varsa sut yavaslatabilir ama benim bildigim yok.monohidratin ic bulantisi , karin agrisi yapma durumu sutten dolayi artabilir belki.
Diger yandan creatin kulkanirken bol su alinmasi gerekliliginden yola cikildiginda alinan sutun bu ihtiyaci karsilamada yardimci olma durumu avantsj olabilir

Cem abi evet hızlı karışması şartı yok. Sadece idman sonrası en uygun kullanım zaman olarak geçer, en verimli idman bitiminde emilir derler.
İşte süt veya içindeki kalsiyum laktoz vs gibi şeyler kreatinin emilimini engeller mi bozar mı bu benim ulaşmaya çalıştığım soru.

Bu arada bir üstteki mesajımda değindiğim süt ve whey arasındaki ilişki hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

moothy
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen moothy » Mart 7th 2012, 11:36

Umur zaten alıcagın 5gr creatin onuda suyla iç için rahat etsin :)

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Mart 7th 2012, 12:28

eskiden antreman öncesi alırdım artık sonrası alıyorum zaten enerji vermiyor anreman öncesi önemli olan creatin seviyelerini yüksek tutmak

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Mart 7th 2012, 12:29

Ben gunluk protein ihtiyacimi karsiladiktan sonra gerrisine pek bakmiyorum.antreman sonrasi hiizli emilim olayini cok onemseyende var onemsemeyende.ben whey kullanmiyorum ama kullansam suyla kullanirim.

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Mart 7th 2012, 21:02

moothy yazdı:Umur zaten alıcagın 5gr creatin onuda suyla iç için rahat etsin :)

Tamam oldu, çok yardımcı oldun mükemmel aydınlattın süt ve kreatin konusunu.....

Neyse arkadaşlar soru geçerli tabiki bende bir bilgiye ulaşırsam buradan paylaşırım.
İyi forumlar.

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Mart 7th 2012, 21:29

Arkadaşlar belki bilirsiniz hardline firmasının ortaklarından olan Serhat beye bu soruyu yönelttim ve kendisi bana kreatinin sütle alınmasında bir sakınca olmadığını iletti.
Sizinle paylaşayım istedim.

Kullanıcı avatarı
Juniorarnold
VIP
VIP

Mesajgönderen Juniorarnold » Mart 7th 2012, 21:58

Sutle al ama kreatinin her zaman 500 ml. su ile alinmasi gerektigini okumusdum bi yerde.protein tozu kreatinle sutu karisdir ic ardindan yarim litre su icsen iyi olur bence

Kullanıcı avatarı
The Mechanist
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen The Mechanist » Mart 7th 2012, 22:07

Önümde 2 markanın creatin tozu var baktım yanlış mı hatırlıyorum diye Genrise adlı markanın kullanım şeklinde 300ml sıvı (süt hariç ) denmiş öbürü ise ON creapure onda böyle birşey yazmıyor. Bu süt hariç ibaresi aklıma kazınmış oyüzden ben sütle hiç kullanmadım şimdiye kadar alkolle birlikte ilaç alınmaz mantığıyla yaptım sanırım :)

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Mart 8th 2012, 00:22

Mechanist inanmayacaksın ama bendeki kreatin monohidrat da genrise.
Ama ben lütfedip hiç bakmamıştım kullanma talimatına. :)
Sen yazınca kalktım baktım evet dediğin gibi süt hariç yazıyor.
O zaman şimdi genrise ile iletişime geçip neden süt ile kullanılmaması gerektiğini öğrenmem gerek.
Bir ara boş vaktimde mail atıp, cevap gelirse buradan paylaşırım yine.

“Creatin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir