Yeni başlayanlara örnek program

Antrenman program teknikleri Program örnekleri ve sizin antrenman programlarınız .

Moderatör: murat tahan

cek35
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen cek35 » Şubat 8th 2010, 00:09

agırlık programında 10 tekrar yapabiliyorsanız bu senin %75 yükleme yaptıgın anlamına gelir.eger sen yeni agırlık calışmasına başlayan birine 10 tekrar verirsen ona %75 yüklenme yapmış olursun.yeni başlayan birine yaptıgın periyodizasyona(yıllık,6aylık vs) göre kardiovaskuler egzersizlerle başlatıp istekler dogrultusunda bi antraman programı yapılması bence daha etkili olur.agırlık antramanlarına başlattıgınız zamanda önce kassal adaptasyonu saglamak amacıyla daha fazla tekrarlar ( mesela 15, kişiye göre 20)verilmeli 2. olarak ta tecrübesiz kişilere serbest agırlıklar yerine,makinalar verilmelidir hem kişinin kordinasyonu saglanmalı ve sakatlanma riski ortadan kaldırılmalıdır.herkeze iyi antramanlar

oguzhan_fatih
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen oguzhan_fatih » Şubat 26th 2010, 20:43

bir şey sormak istiyorum?bu spora yeni başladım öğrenmek istediğim konu şu ben 185 cm 70 kiloyum boyuma göre zayıf biriyim sizin yazdığınız bu programa göre çalışıyorum sizce etkili bi gelişme sağlamam için protein tozu almalı mıyım bunu bi zararı olur mu benim için gerekli midir ilk başlangıçta? Cevap verirseniz sevinirim hocam?

zhu.zhq
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen zhu.zhq » Şubat 26th 2010, 21:00

baslangic icin hic geregi yok simdilik dogal besinlerler protein ve karbonhidrat agirlikli beslen. ayrica protein tozundan cok buyuk etki bekleme .

oguzhan_fatih
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen oguzhan_fatih » Şubat 26th 2010, 21:11

sağolasınız

Tümay Yıldırım
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Tümay Yıldırım » Nisan 10th 2010, 15:31

Hocam Benim elimdede bu programa benzer bir program var yalnız günleri kombine edemiyorum sporda yeni olduğum için. Bölümleri haftada 3 gün olarak kombine edebilirmisinz rica etsem.

Örn : pazartesi : göğüs triceps
salı: omuz biceps
çarşamba : sırt bacak

gibi şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Nejatx
Üye
Üye

Mesajgönderen Nejatx » Ekim 24th 2010, 19:42

7 inci hareket barbell crul mu Bide HAreketleri Bu sıraya Göremi yapmalıyz Isınmak için

AqReSiF_7_
Üye
Üye

Mesajgönderen AqReSiF_7_ » Mart 3rd 2012, 17:24

Hepsini ayni gunmu yapcaz

Kullanıcı avatarı
Juniorarnold
VIP
VIP

Mesajgönderen Juniorarnold » Mart 3rd 2012, 19:08

themaninblack yazdı:peki yeni baslayanlar icin agirlik tavsiyeniz nedir?
Themaninblack sana söyluyorum yeni baslayanlar siz anlayin.Bodybuilding kelimesi dilimize vucut gelistirme olarak gecsede aslinda vucut insa etme anlamina gelir.Vucut insaa etmek istiyorsan hareketi yedirerek negatif pozitif dengesine dikkat ederek ve mumkun oldugunca agir kiloyla yaparsin ama bu demek degildirki kaldiramadigin agirliklari alip buklum buklum olup 2 3 tekrar yapmak.Biceps calisanlari goruyorum biraz daha zorlasalar bellerini kiracaklar halbuki hic gerek yok kasi belini oynatmadanda calistirabilirsin bitene kadar bazi egolari yenmek lazim 35 kilogram ile zar zor yapdigin bi hareketi ele alalim bu hareketi 25 kg ile yedirerek yaparsan cok daha iyi verim alirsin.Kai green bir roportajinda söyle diyor:Insanlar vucuduma bakdiginda nekadar agirlik kaldiriyorsun bench de max.in kac gibi sorular soruyorlar bunlara anlam veremiyorum.Ben bir bodybuilder im powerlifter degil bunlari bu spora bir saygisizlik olarak aliyorum.Yine baska bir röportajinda Ben asla agir kaldirici olmak istemedim vucut gelistirme felsefesiyle uyusmuyor.Yeni gittigim bir salonda koca adamlar geliyor ve max girdigim agirliklari soruyorlar sonrada aralarinda konusup ben daha fazla girerim gibi diyaloglar oluyor bende bunlara bakip sadece guluyorm diyor.

Siginak Sakini
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Siginak Sakini » Mart 20th 2013, 13:52

Bir günde hemen hemen tüm vücudu çalıştıran 12 tane hareket, başlangıç seviyesindeki birisi için çok değil mi?

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Mart 20th 2013, 14:12

her adaleye maksimum iki haraket olunca fazla değil...

“Vücut Geliştirme Antrenman programları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir