Maksimum kas gelisimi icin 5 gunluk program

Antrenman program teknikleri Program örnekleri ve sizin antrenman programlarınız .

Moderatör: murat tahan

savasaktulum
VIP
VIP

Mesajgönderen savasaktulum » Eylül 8th 2007, 20:00

bnm 6 ayım doldu bu programı uygulaay b,ilirmiyim
gectiğimiz yıllardada duzensiz 2 -3 ay kadar aralıklarla yaptım

Dumbel
Üye
Üye

Mesajgönderen Dumbel » Ocak 28th 2008, 23:37

Program icin evvela tesekkurler.

Fakat su set kisimlarini anlamadim !

ornegin;

Squats (3 isinma seti dusuk agirlik ile) 3 set x 4-6 tekrar

bu ne demek ?

4 defa kaldiracagiz duracagiz, 6 defa kaldiracagiz oldu 1 set
4 defa kaldiracagiz duracagiz, 6 defa kaldiracagiz oldu 2 set
4 defa kaldiracagiz duracagiz, 6 defa kaldiracagiz oldu 3 set mi ?

3 isinma seti nasil ?

simdi "yuru ulen senden vucutcu olmaz" der, atarlarmis beni.. :-)

ayhan628
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen ayhan628 » Ocak 29th 2008, 00:11

acclimation set ne demek acaba

ayhan628
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen ayhan628 » Ocak 29th 2008, 00:20

ilk olarak ısınma setinde az ağırlıkla çalışır kaslarındaki kan akışını hızlandırır antrenman esnasında bi sakatlanmanında önüne geçmiş olursun. mesela antrenmanda 150 kilo ile çalışacaksan bunun 1/5 veya 1/4 ü kadar ağırlıkla yani 30-37.5 gibi bir ağırlıkla ısınırsın amaç kasların gelişmesi değil ısınması diğer setler ise 3 set yapılacak ve her sette 4 veya 5 veya 6 tekrar yapabilirsin bu sana bağlı mesela ısınmayı yaptın sonra 150 ile 6 tekrar yaptın bu 1 oldu sonra 150 ile bi 6 tekrar daha bu 2 ve son olarak bi tane daha 150 ile 6 tekrar daha ve böylece bu egzersiz bitmiş olur. Açıklayıcı olmuştur heraldde. Ayrıca kimin vucutcu olacağına kimse karar veremez öyle ce . tabi soracaksın sormadan öğrenilmez buradaki hocalarımda her soruya cevap veriyolar zaten

Dumbel
Üye
Üye

Mesajgönderen Dumbel » Ocak 29th 2008, 00:28

tesekkurler, oldu kardesim sagol... : )

Pavol Jablonicky
VIP
VIP

Mesajgönderen Pavol Jablonicky » Nisan 16th 2008, 01:10

Edip hocam anlaşılan konuyu açıyorsunuz ama bir daha okumuyorsunuz açtığınız konuları. Bu kesinlikle bir şikayet değil yanlış anlaşılmasın. Bu konunun açılması bile hepimize büyük bir hizmettir. Allah razı olsun. ama soruları cevaplanamayan bir sürü arkadaş var.
Benim ise iki sorum olacak.

1-Fitness antrenörüyüm fakat yazılan hareketler ingilizce olduğu için 4te 1ini anlayamadım diyebilirim. Tercümesini de yazarsanız verdiğiniz büyük hizmeti tamamlamış olacaksınız

2-Kasların idmandan 72 saat sonra hacim kaybetmeye başladığını biliyorum (belki de yanlış biliyorum) Bu programda ise bir kas bölgesini tekrar çalıştırmak için 1 hafta 7 gün yani toplam 168 saat bekliyoruz. Bu 72nin 2 katından fazla bir süredir. Endişelerim bu yönde. Bu program hacim yapalım derken bizi hacim kaybetmeye götürmesin hocam

Yanlış bir ifade kullandıysam şimdiden özür dilerim

Saygılar

rroni
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen rroni » Nisan 16th 2008, 09:19

hocam bu program sürantreneye neden olmaz mı? en azından haftalık dönemlemelere girsek nasıl olur?

kaan armagan
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen kaan armagan » Nisan 16th 2008, 10:06

2-Kasların idmandan 72 saat sonra hacim kaybetmeye başladığını biliyorum (belki de yanlış biliyorum) Bu programda ise bir kas bölgesini tekrar çalıştırmak için 1 hafta 7 gün yani toplam 168 saat bekliyoruz. Bu 72nin 2 katından fazla bir süredir. Endişelerim bu yönde. Bu program hacim yapalım derken bizi hacim kaybetmeye götürmesin hocam

Cok calismak kesinlikle cok gelismek demek diildir.. Ve bu genellikle en fazla gorulen hatadir.. 1 kas grubunu haftada 2 kere hatta 3 kere calistrmanin daha fazla gelisim sagliyacagi dusunulur ama kesinlikle boyle diildir.. Burda onemli olan beslenme, dinlenme ve antrenmanin siddetidir.. Haftada 1 kas grubunun 1 kez siddetli bir antrenman ile calistirilmasi yeterlidir..

Antrenman dedigimiz sey vucut icin bir yikimdir yani vucuda 1 eksi (-) katar.. Beslenerek 1 arti (+) aliriz ve dinlenerek 1 arti (+) daha..

1+1-1= "1" Iste ii beslenme ve ii dinlenme ii aldigimiz artilarla bu "pozitif" degeri yakalarsak "gelisim" saglanir.. Ama ii beslenmez ve ii dinlenmez isek antrenmandan aldigimiz eksi ile ancak 0 i yakalariz ya da eksi (-) de kaliriz.. Bu da istedigimiz gelisimi saglamamizi engeller..

Cogu kisi antrenmani nasil yapsam ne calissam die bu konuya takilmakta.. Ancak bence eksigi diger faktorlerde ararsak hedeflerimize cok daha hizli ve verimli sekilde ulasiriz.. Hekese kolay gelsin..

rakbu
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen rakbu » Mayıs 14th 2008, 09:06

benim kanatim hafta da en fazla aynı adeleye 2 kere çalışmaktır. adele kendini 96 saatde yeniler ve tamir eder. bu dinlenmeyi adeleye saqlamadıqın sürece qelişme turaçaktır.adele çalışırken deil dinlenirken büyür, haftada bir adeleyi çalıştırmak naturel sporculara qöre br şy deil adeleyi serbest bırakmamak lazım eqer bırakırsan başa dönüçektir.ama ilaç kullanıorsan sorun deil haftada birde tek adele atabilrsn.

TaratoR
Üye
Üye
İletişim:

Mesajgönderen TaratoR » Haziran 14th 2008, 02:11

Haddim olmayarak ben de bir şeyler söylemek istiyorum. "rakbu"ya katılmıyorum. "adaleyi serbest bırakmamak lazım, bırakırsan başa dönecektir" demiş kendisi.. Kas denilen şey balon gibi bir şey mi ki, şişirmeye ara verirsen havası kaçıp inecektir der gibi söylüyorsun kardeş :) Ben bu konularda cahil olmama rağmen böyle bir mantığın doğru olmayacağını söyleyebilirim. Ha tamam, çalışmayınca bir gerileme söz konusu olabilir ama bu, haftada 1 veya en fazla 2 kez çalıştırma prensibine aykırı değil ki. Ayrıca yazdıklarının baş kısmı ile son kısmı birbiri ile çelişen ifadeler :) (ya da ben mi yanlış anladım yazdıklarını?)

Bu konuda gerekli açıklamaları gayet mantıklı, güzel, anlaşılır ve net bir biçimde kaan armagan yapmış işte. Bunun üzerine bu tip şeyler söyleyerek kafa karıştırmayın bence.

Ne demiş? "Cok calismak kesinlikle cok gelismek demek degildir.. Ve bu genellikle en fazla gorulen hatadir.. 1 kas grubunu haftada 2 kere hatta 3 kere calistirmanin daha fazla gelisim saglayacagi dusunulur ama kesinlikle boyle degildir.. Burda onemli olan beslenme, dinlenme ve antrenmanin siddetidir.. Haftada 1 kas grubunun 1 kez siddetli bir antrenman ile calistirilmasi yeterlidir.. "

Başka ne demiş? "Antrenman dedigimiz sey vucut icin bir yikimdir yani vucuda 1 eksi (-) katar.. Beslenerek 1 arti (+) aliriz ve dinlenerek 1 arti (+) daha.."

Bunlar bence çok onemli bilgiler arkadaşlar. Vücutçu bir arkadaşım da yaklaşık buna benzer bir şey söylemişti bana. O da "vücut geliştirmede asıl önemli olan beslenme ve dinlenmedir. Yapılan çalışma ise sadece vücudu çimdiklemek gibi bir şeydir" demişti. Yani vücudu çimdiklemek derken gelişmesi icin onu uyarmak manasında.

“Vücut Geliştirme Antrenman programları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir