normal bench pressmi yoksa dumbellla bench pressmi

Antrenman program teknikleri Program örnekleri ve sizin antrenman programlarınız .

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Mart 10th 2013, 18:56

ben herzaman Dumbellla ile yaparim gogus press hareketini bende hep daha etkili olmustur genede tercih meselesi eger dengeleme konusunda problem yasamiyorsaniz Dumbell ile daha iyi sonuclar alinir ama dengelemede sorun varsa yuksek agirliklar kullanilamiyorsa bench press barla daha mantikli

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Tuna » Mart 10th 2013, 22:12

Dumbbellar benimde favorimdir..

Yuji
Üye
Üye

Mesajgönderen Yuji » Mart 10th 2013, 22:15

Bende geçeyim dumbella bakalım daha agır kaldırabilicek miyim merak ettim. Özellikle tricepsler nasıl devreye girmez onu merak ettim :)

korkusuz
Üye
Üye

Mesajgönderen korkusuz » Mart 10th 2013, 23:42

4 aydır barla yapıyordum ama yeminle öyle bir sıra oluyorki beklemekten bıktım 1 sonraki programımda dumbell ile yapacam artık sıra bekleme derdi yok :D

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Mart 11th 2013, 12:00

fark göremedim ikisinin de yeri ayrı dönüşümlü yapmak mantıklı..

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Mart 11th 2013, 15:55

Yuji yazdı:Bende geçeyim dumbella bakalım daha agır kaldırabilicek miyim merak ettim. Özellikle tricepsler nasıl devreye girmez onu merak ettim :)
Halterle çalışınca ister istemez triceps çok daha fazla işe karışıyor. Barı hareket boyunca dışa doğru itiyoruz. Şöyle düşün; eğer barı yağlayacak olsak, ellerimiz dışa doğru kayacak. Bu dışa doğru itiş tamamen triceps..

Dumbbell press yaparken ise ön kol (bilek-dirsek arası) hareket boyunca hep yere dik. Yani 90 derece. Ağırlık çok hafif değilse zaten böyle olmak zorunda. Halterin tersine, dumbbell çalışırken elleri dışa doğru itmek imkansız.

Bu durumda triceps sadece dengeyi korumak için çook az işe karışıyor o kadar.

Kullanıcı avatarı
vct_glstrm27
VIP
VIP

Mesajgönderen vct_glstrm27 » Mart 11th 2013, 17:05

ksiren yazdı:
Yuji yazdı:Bende geçeyim dumbella bakalım daha agır kaldırabilicek miyim merak ettim. Özellikle tricepsler nasıl devreye girmez onu merak ettim :)
Halterle çalışınca ister istemez triceps çok daha fazla işe karışıyor. Barı hareket boyunca dışa doğru itiyoruz. Şöyle düşün; eğer barı yağlayacak olsak, ellerimiz dışa doğru kayacak. Bu dışa doğru itiş tamamen triceps..

Dumbbell press yaparken ise ön kol (bilek-dirsek arası) hareket boyunca hep yere dik. Yani 90 derece. Ağırlık çok hafif değilse zaten böyle olmak zorunda. Halterin tersine, dumbbell çalışırken elleri dışa doğru itmek imkansız.

Bu durumda triceps sadece dengeyi korumak için çook az işe karışıyor o kadar.

Kemal abinin dediğine katılıyorum.Şöyle oluyor bu aralar hocalara sordum üst göğüs biraz yüklen dediler benim dirsek ve arka kol baya yoruldu yıprandı barla bench yaptığımda çok ağrı oluyordu dumbelle yapmaya başladım ağrı yok ve göğüsleri tamamen hissediyorum tavsiye ederim.

Yuji
Üye
Üye

Mesajgönderen Yuji » Mart 11th 2013, 19:34

Evet bendd hocalarımdan birine sordum bugün, kemal abi ile aynı cevabı verdi, ama kuvvet çalıştığımdan barla yapmak daha mantıklı olur senin için dedi.

Zafercan
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen Zafercan » Nisan 2nd 2013, 15:23

incline pressi dumbbell ile yapıyorum bench presside bar ile yapıyorum şahsen.

bench pressi dumbbella denedim 45lik dumbbelları alamadım normalde bench presste 90-95 çalışıyorum ama üst göğüste tercihim dumbbell.

Kullanıcı avatarı
SiyahGiyenAdam
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen SiyahGiyenAdam » Nisan 3rd 2013, 16:58

her ikiside farklı dır diye biliyorum her ikiside olması lazım.

“Vücut Geliştirme Antrenman programları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir