Sarkıcı Tarkan ve sporcumuz Kerim Topsakal

Vucut Gelistirme , Bodyfitness ve Fitness camiasinda neler oluyor , kim kiminle nerede ne yapti :)

Moderatör: murat tahan

melekebruekin
forumdostu
forumdostu

Sarkıcı Tarkan ve sporcumuz Kerim Topsakal

Mesajgönderen melekebruekin » Mart 7th 2006, 01:20

Magazin

Tarkan nasıl zayıfladı?

Suskunluk döneminde aldığı kiloları ile hayranlarını üzen popstar Tarkan, bir de tombul haliyle reklam filmi çekince olay oldu. Hayranlarının yoğun eleştirilerine uğrayan popstar, ABD'nin Los Angeles kentinden Türkiye'ye döner dönmez şişmanlık sorununa el attı. Bunun için Avrupa Vücut Şampiyonu Kerim Topsakal'a başvuran Tarkan, üç hafta gibi kısa bir sürede sekiz kilo vererek herkesi şaşırttı.

Komando eğitimi

Birkaç ayda 78 kiloya kadar çıktığı için kameralardan ve objektiflerden kaçan popstar, mucizevi diyet ile normal haline dönerken, zirvedeki imajını da kurtarmış oldu. Kısa sürede zayıflayabilmek için uzman bir diyetisyen yerine bir sporcuyu tercih eden Tarkan, komando eğitimini andıran günlük spor programını disiplinle uyguladı. Birçok gıda maddesinin yasak olduğu beslenme düzeniyle vücudundaki fazla yağlardan kurtulan popstar eski formuna kavuştu.

Beni Doğuş gibi yapma

Daha evvel Doğuş'a da vücut çalıştırdığını söyleyen Topsakal, "Doğuş bana geldiğinde çok çelimsizdi. Kucakladığımda neredeyse uçacak gibiydi. Onunla 6 ay düzenli olarak çalıştık. Vücudu inanılmaz gelişti. Tarkan bana geldiğinde peşin peşin şunu söyledi: "Sakın beni Doğuş gibi yapma". O daha çok natürel bir gelişim istiyordu. Bunu da elde etttik" dedi.

Bol bol patates kızartması

Tarkan'ın vücudunun kaslanmaya çok müsait bir yapısı olduğunu söyleyen Kerim Topsakal, "Bu kadar kısa süre içinde Tarkan bel bölgesinden 6 cm. inceldi. 4 cm. omuz ve göğüs kısmı kalınlaştı. Bacaklarının kalınlığından şikâyet etti ama 2 cm. de o bölgeden zayıfladı. Üstelik en çok sevdiği patates cipsi ve sigara böreğini yiyerek. "İmkansız" demeyin, teflon tavada hiç yağ koymadan ön arka çevrilerek pişirilen lor peynirli sigara böreği ve yine sıfır yağla kızartılan patates cipsi onu şişmanlatmak yerine ihtiyacı olan enerjiyi verdi ve o böylelikle 20 günde zayıfladı" diyor.

Ağır spor çalışması

Tarkan ayrıca, her gün, 1 saat kardiyo, 1 saat barfiks ve aletli çalışmalardan oluşan spor programı uyguluyor. Margarin, şeker, un ve tatlı yasağının disiplinle uygulandığı beslenme düzenini de aksatmıyor. Bununla birlikte her gün en az 3 litre su içiyor.

Tarkan'la 24 saat çalışırım

Kerim Aksakal, Tarkan'la ilk 1994 senesinde tanıştıklarını söyleyerek şöyle devam ediyor: "Ben o zaman bar ve stad korumalığı yapıyordum. Beni koruma olarak yanına aldı. Sanatçı korumalığı hakkında pek bilgi sahibi olmadığım için, sanırım onu korurken biraz kaba davrandım. Yanına kimseyi yaklaştırmıyordum. Olmadı, bir müddet sonra ayrıldım. 3 ay evvel bir katolog için çektirdiğim resimlerimi görmüş, "Bu Kerim mi hakikaten?" demiş. Telefon açtı ve "Albüm çıkaracağım. Form tutmam lazım. Beni çalıştırabilir misin?" dedi. "Seve seve.." diye cevapladım. İnanın Tarkan öyle tatlı, esprili ve cana yakın bir insan ki onu 24 saat çalıştırsam sıkılmam."

Hocası, Rocky filmi hayranı

Trabzonlu olan Kerim Aksakal, 34 yaşında. 18 yaşında Slyvester Stallone'in "Rocky" filmini seyrediyor, onun vücuduna hayran kalıyor ve body'e başlıyor. 19 yaşındayken Türkiye Vücut Şampiyonası'na katılıyor ve 6'ncı oluyor. 2 sene sonra tekrar aynı yarışmaya katılıyor ve bu sefer birinci oluyor. Ardından 1994 yılında Konya'da 3'üncülük, 1997 yılında tekrar 3'üncülük, 98 yılında 2'ncilik ve son olarak da 2002 yılında, iki tane 1'ncilik ve bir tane 2'incilik kazanıyor. 2003 yılında ise Avrupa şampiyonluğu var. Topsakal'ın önündeki hedef ise 2 yıl içinde dünya şampiyonu olmak.

İşte Tarkan'ın diyet programı

Kahvaltı
* 1 kibrit kutusu büyüklüğünde yağsız, tuzu alınmış beyaz peynir
* Şekersiz çay ve kahve
* 1 tatlı kaşığı pekmez, reçel ya da bal

Öğle
* 3 Adet ızgara köfte (Soğan,maydanoz, baharat, biber ilave edilebilir) yada 90 gram veya 1,5 tavuk eti (Haşlama veya ızgara) veya yağsız buğulama,f ırında kesinlikle yağda kızartılmadan balık
* 1 tabak salata
* 1 çay bardağı yoğurt
* 2 adet kepekli ekmek
* 1 adet meyve

Akşam
* 1 adet meyve
* Az etli, çok az yağlı ıspanak, pazı,semizotu, taze fasulye, bamya, karnıbahar, patlıcan, pırasa, kabak, enginar birisini tercih edin.
* 1 adet mevsim salatası
* 1 adet kepekli ekmek

melekebruekin
forumdostu
forumdostu

sabah gazatesi

Mesajgönderen melekebruekin » Mart 7th 2006, 01:22

Tarkan'ın kaslı vücudu şampiyona emanet
Tarkan'ın beslenme programından örnek

Tarkan'ı zayıflatan vücutçu

Vücut şampiyonu Kerim Topsakal'ın talimatlarına uyan Tarkan'ın beli bir ayda 6 cm inceldi.

Kerim Topsakal, Tarkan'ın yeni fiziğini borçlu olduğu isim. Dört kez Türkiye vücut şampiyonu olan Topsakal'ın zayıflatma formülü basit. Hamur işi, margarin ve şekerden uzak durun, sebze ve salata ağırlıklı beslenin. Mutlaka aletli spor yapın.

Tarkan'ın kaslı vücudu şampiyona emanet

Tarkan, Burak Kut ve Doğuş'un korumalığını yapan vücut şampiyonu Kerim Topsakal bu isimlerin spor hocalığını da üstleniyor. Tarkan, Topsakal sayesinde 8 kilo verdi, beli 6 santim inceldi, omuzları genişledi.

Yeni albümünü yakında piyasaya çıkaracak olan Tarkan sadece sesi ve şarkılarıyla değil görünümü ve fiziğiyle de hızlı bir dönüş yapmaya hazırlanıyor. İmajına her zaman dikkat eden ünlü şarkıcı hem fazla kilolarından kurtulmak, hem de Koray Kasap'a çektirdiği fotoğraflarda güzel çıkmak için Türkiye vücut geliştirme şampiyonlarından Kerim Topsakal'la çalıştı. Bir ay boyunca Tarkan'a yoğunlaştırılmış bir program uygulayan Topsakal, bu kadar kısa bir sürede ünlü şarkıcının belinden 6 santim inceldiğini, omuzlarının 4-5 santim genişlediğini, kollarının geliştiğini ve bacaklarındaki fazlalıkların gittiğini söylüyor. Tarkan, Topsakal'ın programıyla 8 kilo da vermiş. Aslında bu Tarkan'la Topsakal'ın ilk işbirliği değil. 1995'te Tarkan'ın koruması olarak çalışmaya başlayan Kerim Topsakal'ın bu görevi sadece 1,5 ay sürmüş. Şimdi o günleri kötü bir tecrübe olarak değerlendiriyor: "Ben işe bar ve stat koruması olarak başladım. Bu nedenle sert ve agresif bir tarzım vardı. Kafa yapısı olarak da, yaş olarak da o zamanlar bu kadar olgun değildim. Bir gün kalabalık bir yere gittik, ben biraz agresif davrandım, sonucunda da ayrıldık."

TARKAN'IN ÖDÜLÜ DONDURMA
Vücut geliştirme dalında dört Türkiye şampiyonluğu bulunan Kerim Topsakal'ın Tarkan'la yolu daha sonra da birçok defa kesişmiş. Dönem dönem Tarkan'ın koruması olarak çalışan başarılı sporcu, ünlü sanatçıya spor hocalığı da yapmış. Kerim Topsakal'ın son uyguladığı programda ünlü sanatçı haftanın üç günü 1,5 saat kardiyo, diğer üç günü ise 1 saat aletli çalışmış. Topsakal tecrübelerine dayanarak Tarkan için bir de beslenme programı uygulamış. Bu beslenme programına göre Tarkan bir, bir buçuk ay boyunca hiçbir şekilde hamur işi, şeker ve margarin tüketmemiş. Ama bu patates kızartması yemediği anlamına gelmiyor. Yağsız kızartılan patatesler ve sigara börekleri bu dönem içinde ünlü sanatçının en çok tükettiği yemeklerin başında gelmiş. Haftada bir kez yediği dondurma ve yüz gramı geçmeyen fındık, fıstık ise bu işin mükafatı olmuş. Topsakal'a bir ay süren bu yoğun tempoya Tarkan'ın hiç isyan edip etmediğini sorunca şu yanıtı alıyoruz: "Arada isyan ettiği de oldu tabii. Özellikle de yemek açısından. Türk mutfağını çok sevdiği için canı tatlı, kızartma türü şeyler istiyordu. Ama Tarkan'ın çok enteresan bir yapısı var, çok hırslı. Kendini bir yola koyduğu, 'bunu yapacağım' dediği zaman çok disiplinli oluyor." Kerim Topsakal Tarkan'la 24 saat çalışsa bıkmayacağını anlatıyor. Buna neden olarak da başarılı şarkıcının çok pozitif, alçakgönüllü bir insan olmasını gösteriyor: "Tarkan mükemmel biri, dünyanın en güzel kalpli insanı diyebilirim. Benim için onunla çalışmak büyük bir onur." Tarkan, Kerim Topsakal'ın korumasını ve spor hocalığını yaptığı tek ünlü değil. Tarkan'dan sonra Burak Kut'la çalışmaya başlamış. Koruma işinde asıl Kut'un yanında piştiğini söyleyen Topsakal, ünlü sanatçının enteresan bir yapıya sahip olduğunu anlatıyor: "Onun tarzı çok farklı ama bence Türkiye'deki en iyi sesler biri. Müzikal anlamda da çok bilgili, oturup kalkmasını çok iyi bilen, dengeli, karşısındaki insana çok saygılı davranan bir insan. Ne olursa olsun kendi kişiliğinden ve müzikal kimliğinden taviz vermez." Burak Kut'la iki yıl çalıştıktan sonra ise dört yıl boyunca Doğuş'u koruma görevini üstlenmiş. Tabii ona da spor hocalığı yapmış. Tahmin edebileceğiniz gibi Doğuş bir vücutçuyu aratmayan kaslarını ona borçlu. Ama Topsakal Doğuş'un kas yapma konusunda ipin ucunu biraz kaçırdığını düşünüyor: "Doğuş'un yaptığı vücut biraz fazlaydı çünkü sanatçı olarak öyle bir vücuda sahip olması normal değil. Ama o vücut yapmayı çok seviyordu, çok istekliydi. Hatırlarsanız ceza yiyeceği için Almanya'ya kaçmıştı. Orada kaldığı altı, yedi ay boyunca ben de yanındaydım. Yapacak başka bir işimiz olmadığı için de bol bol spor yapıp, vücut çalıştık."

DİZİLERDE OYNAYACAK
Kerim Topsakal en çok Doğuş'la çalışırken zorluk çekmiş. Biraz karışık bir yapıya sahip olan Doğuş'u anlamanın zor olduğunu söylüyor ve ünlü şarkıcıyı "Heyecanlı, yerinde duramayan, aceleci" biri olarak anlatıyor. Ama çok da iyi bir insan olduğunu sözlerine ekliyor. Kerim Topsakal'ın korumasını yaptığı kişiler arasında yabancı isimlerde var. Bunların başında Faithless grubu, ülkemizde "Where are you?" şarkısıyla tanınan Imani ve Malezya Sultanı da var. Zaten en büyük pişmanlıklarından biri de kendisini koruması olarak İngiltere'ye götürmek isteyen Imani'ye askerdeki Doğuş'u bırakmak istemediği için "hayır" yanıtı vermesi. Bugün iki yıl önce Bağcılar'da açtığı For You adlı spor salonunda hocalık yapan, vücudundan dolayı kızların kendisini "yaratık" gibi görmesinden şikayetçi olan 34 yaşındaki Kerim Topsakal'ın hedefleri arasında dünya vücut şampiyonu olmak var. Bunun için de maddi kaynağa ihtiyaç duyuyor. Koray Kasap'a çektirdiği fotoğraflarla ajanslara başvuran başarılı sporcu dizilerde ve reklamlarda rol alarak ihtiyacı olan bu parayı kazanmayı amaçlıyor.

wolveron
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen wolveron » Mart 7th 2006, 09:58

Bilgiler için çok saolun hocam.Acaba saolunun tam adresini verbilmeniz mümkünmü bağcılar olduğunu duyunca şok oldum.bende bağcılarda çalışıyorum ama. Hiç duymamıştım.

Starcan
VIP
VIP

Mesajgönderen Starcan » Mart 7th 2006, 19:27

Keske dogrular yazildigi gibi olsaydi ve yazilanlarda dogrular aranmasaydi hayat icinde kalp atislari bir baska olurdu.

osman poyraz
Üye
Üye
İletişim:

wolveron adres!

Mesajgönderen osman poyraz » Mayıs 23rd 2006, 15:46

yazını geç okudum adres:bağcılar merkez mah.25.sok no 20/a bağcılar /ist tel 0212 436 94 81.
sitemiz www.kerimtopsakal.com .dan detaylı bilgi alabilirsin

burak25
Üye
Üye

1 SAAT KARDİYO ÇOK SAÇMA

Mesajgönderen burak25 » Ocak 26th 2010, 15:19

HOCAM 1 SAAT KARDİYO OLURMU YA KASLARIN MAXİUMUM GELİŞMESİ İÇİN ÇOK TERSTİR.

Kullanıcı avatarı
misericordia
VIP
VIP

Mesajgönderen misericordia » Ocak 26th 2010, 15:36

2006 daki bir posta mesaj atmışsın :) 1 saat kardiyo olabilir ama yeni başlayan birisi için ideal değil. ayrıca bir göz attımda eğer program ve beslenme bu ise Kerim Topsakal bu işi bilmiyor demektir veya yalan söylemiş.

“Vucutcu.coM paparazzi” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir