Ev yapımı enerji içeceği

Sporcu Beslenmesinde Ozel hazirlanmis Yemek tarifleri Mix icecekler vesaire...

Moderatör: murat tahan

selloc
Üye
Üye

Ev yapımı enerji içeceği

Mesajgönderen selloc » Kasım 27th 2012, 23:29

Öncelikle tüm üyelere merhabalar. Ben 1 yıldan fazladır ağırlık çalışıyorum ilk başladığımda niyetim kilo almaktı aldımda 13 kilo aldım. Şimdi kas yapmak istiyorum ama salonda enerjim çabuk tükeniyor 4. hareketten sonra performansım düşüyor yoruluyorum bana ev yapımı öğrenci maliyetlerinde basit ama etkili bi enerji içeceği tarifi verebilirmisiniz acaba? Forumda araştırdımda çok komplex tarifler var hem pahalı hem zor ben daha uygun daha rahat hazırlanabilir birşey istiyorum tavsiye ederseniz sevinirim.

boy:1.78
kilo:70 (başlamadan önceki kilom 57)
yaş 22

mj23
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen mj23 » Kasım 27th 2012, 23:54

İçeceğe falan yok evde çalışma ne kadar ağır olurki idmandan önce 2 saat karbonhidrat yeterli..

selloc
Üye
Üye

Mesajgönderen selloc » Kasım 27th 2012, 23:59

mj23 yazdı:İçeceğe falan yok evde çalışma ne kadar ağır olurki idmandan önce 2 saat karbonhidrat yeterli..
yanlış anladın 1 yıldır ewde değil salonda çalışıyorum son 1 aydırda baya ağır çalışıyorum :)

mj23
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen mj23 » Kasım 28th 2012, 01:22

hmm ok. o zaman nox alabilirsin. evde natural nox etkisi vericek birsey yapamazsın sanırım, internette smoothie tarifleri var onlari arastir.

Kullanıcı avatarı
Göksel Demircan
VIP
VIP

Mesajgönderen Göksel Demircan » Kasım 28th 2012, 02:48

Duzenli beslen. Duzenli uyu. Spora gitmeden önce bir, fincan kahve ic. Biseycigin kalmaz. Bol bol yemek ye!

selloc
Üye
Üye

Mesajgönderen selloc » Kasım 28th 2012, 12:38

Göksel Demircan yazdı:Duzenli beslen. Duzenli uyu. Spora gitmeden önce bir, fincan kahve ic. Biseycigin kalmaz. Bol bol yemek ye!
bu dediklerini yapıyorum zaten ama yinede bana ek bişeyler lazım dışardan suplemente para veremiycem evde hazırlayacak bişeyler lazım

selloc
Üye
Üye

Mesajgönderen selloc » Kasım 28th 2012, 12:40

Göksel Demircan yazdı:Duzenli beslen. Duzenli uyu. Spora gitmeden önce bir, fincan kahve ic. Biseycigin kalmaz. Bol bol yemek ye!
bi tek kahve içmiyorum bu bunu deniycemde türk kahvesimi nescafemi?

Kullanıcı avatarı
Göksel Demircan
VIP
VIP

Mesajgönderen Göksel Demircan » Kasım 28th 2012, 12:51

Türk kahvesi öneririm. Ama öyle illaha kahve halinde icmene gerek yok. Bir kasik su bardagina koy, ilik veya soguk su karistir dik kafaya. Isine yarar.

Spora gitmeden 1,5 saat onceden beslenmeyi unutma. Ben sahsen mecburen bir saat önce yemek zorunda kaliyorum cunku enerjim kalmiyor erken yedigimde. Spora gitmeden öncede bir elmada yiyebilirsin.

Acikcasi eger spor yaparken enerjin az kaliyorsa büyük ihtimalle dietinde sorun vardir. Gunluk tahmini neler yiyorsun yazabilirmisin. Yardimci olmak isterim bu konuda zamaninda zayif oldugu söylüyorsun. Suan belkide eskisi kadar yediklerine dikkat etmiyor olabilirsin. Muhakkak birseyi atliyorsundur.

selloc
Üye
Üye

Mesajgönderen selloc » Kasım 28th 2012, 12:56

Göksel Demircan yazdı:Türk kahvesi öneririm. Ama öyle illaha kahve halinde icmene gerek yok. Bir kasik su bardagina koy, ilik veya soguk su karistir dik kafaya. Isine yarar.

Spora gitmeden 1,5 saat onceden beslenmeyi unutma. Ben sahsen mecburen bir saat önce yemek zorunda kaliyorum cunku enerjim kalmiyor erken yedigimde. Spora gitmeden öncede bir elmada yiyebilirsin.

Acikcasi eger spor yaparken enerjin az kaliyorsa büyük ihtimalle dietinde sorun vardir. Gunluk tahmini neler yiyorsun yazabilirmisin. Yardimci olmak isterim bu konuda zamaninda zayif oldugu söylüyorsun. Suan belkide eskisi kadar yediklerine dikkat etmiyor olabilirsin. Muhakkak birseyi atliyorsundur.

beslenmemin çok iyi olduğunu söyleyemem aslında 1. nerdeyse hiç sebze yemiyorum sabah kahvaltıda peynir sucuk bal ve bir tane yumurta yiyorum spordan gelincede 4-5 tavuk göğsü sonra okula gidiyorum akşam yemeğinde ne yediğim devamlı değişio bazen köfte yada pide tarzı bişeyler bazen makarna menemen filnm

Kullanıcı avatarı
Göksel Demircan
VIP
VIP

Mesajgönderen Göksel Demircan » Kasım 28th 2012, 13:03

Simdi durumun hakinda bilgim yok ancak sabah kahvaltida yumurta ve peyniri yukseltmeye calis. 2 3 yumurta tümden yiyebilirsen cok iyi olur. Yogurt yiyebilirsin extra kalori gerekiyor suan.
4 5 tavuk gögsunu ayir aksam yemegine kadar tuket. Ancak tavsiyem sudur. Tavugun yaninda hergun bir bardak pilav yap onu ye. Mesela ben 500gr tavugu 2 parcaya bolerim. 250 gr tavuk bir bardak pilav. 250gr tavuk bir bardak pilav seklinde. Bu extra kalori ve karbo demek. Pilav olmazsa olmaz bu iste. Eskiden sevmezdim ama suan baya gidiyor. Alisabilirsin.
Aksam yemegini senlendirmekmsenin Elinde biraz fazla koymasini isteyebilirsin sikinti olmaz heralde. Olursada extra ekmek yogurt süt vs tüketmeni öneririm. Ve bol bol su icmelisin
Sonuc olarak bunlari yaparsan sikintin kalmaz ama yapamam dersen antrenmanini hafifletmeni öneririrm bu is beslenmeyle oluyor biliyorsun
Yani pilavi / yogurdu / yumurtayi / peyniri unutma. Sikinti olursa tekrar yazabilirsin buraya merak ettigin seyleride bu baslik altinda sormaya devam et;) takipteyim gelismelerden haberdar edersen iyi olur.

“Vücut Geliştirme Sporcu Diyet - Yemek Tarifleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir