Lor Shake

Sporcu Beslenmesinde Ozel hazirlanmis Yemek tarifleri Mix icecekler vesaire...

Moderatör: murat tahan

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Ekim 29th 2012, 11:17

harika bir keşif :) ben lor peyniri yoğurtla beraber tüketiyordum ama su katıp ayran kıvamına getirmek hiç aklıma gelmedi hemen deneyeceğim :shock:

Kullanıcı avatarı
reverse
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen reverse » Ekim 29th 2012, 18:42

Deneyenlerden yorum alalım lütfen :)

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Kasım 1st 2012, 16:43

reverse yazdı:Deneyenlerden yorum alalım lütfen :)

Ben denedim son bir haftadır böyle yapıyorum gayet iyi. Tek seferde 200 gr lor yemek zor geliyordu.Böyle daha lezzetli ve tüketilebir oldu.Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
kaansahin
Üye
Üye

Mesajgönderen kaansahin » Ocak 29th 2013, 02:31

deneyeceğim. içerisine fesleğen de eklenebilir.

Kullanıcı avatarı
wing muscle
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen wing muscle » Ocak 29th 2013, 20:12

Harika oluyor gerçekten

Kullanıcı avatarı
kaansahin
Üye
Üye

Re: Lor Shake

Mesajgönderen kaansahin » Şubat 6th 2013, 19:19

reverse yazdı:Dün akşam keşfettiğim bir buluştur Lor Shake. Belki daha önce deneyenleriniz de vardır.

2 gün önce aldığım böreklik loru nasıl tüketeceğimi kara kara düşünürken birden bir ampul yandı kafamda. Olur mu olmaz mı diye düşünmektense hemen işe koyuldum. Bilirsiniz ki böreklik diye satılan lorlar kupkuru, kireç gibi birşey oluyor. Ne sabah kahvaltıda yumurtayla ne de başka türlü pek lezzetli olmuyor.

Herneyse, yapıma geçelim.

Gerekli malzemeler:
- Böreklik lor peyniri
- Yoğurt (tercihe göre probiyotik yoğurt, kefir vs. de olabilir)
- Su

Öncelikle ne kadar lor peyniri tüketeceğinizi belirleyin. Bu miktarı derin bir kabın içine koyun.
Resim

Daha sonra, 1-1.5 çorba kaşığı kadar yoğurt ekliyoruz. Bunu neden yaptığımı bilmiyorum. İlk denememde böyle yaptım ve lezzete o kadar hayran kaldım ki başka türlü veya yoğurtsuz denemeyi düşünmedim bile. Bir orantı vermek gerekirse, lorun 5'te 1'i kadar gibi birşey ya da daha azı kafi.
Resim

Sonra bir miktar su ekliyoruz. Bu bir miktar, ayran yaparken eklediğiniz kadar olmalı. Yani lor yerine tamamen yoğurt kullanarak yaptığınız bir ayran gibi düşünün. Az su=koyu kıvam.
Resim

Sonra bu tip bir blender (veya adı herneyse) ile iyice homojen hale gelene kadar çırpıyoruz.
Resim

Sonuç: Koyu kıvamlı, köpüklü, ayran kıvamında bir içecek.
Resim

Lezzetini tarif etmem gerekirse; köy yoğurdu ile yapılmış ayran gibi. Hatta ta kendisi. Yok böyle birşey. Ortaya bu kadar lezzetli bir şey çıkacağını kesinlikle tahmin edemezdim.
Açıkçası tüketmekteki zorluğundan dolayı lor tercih etmiyordum ancak bundan sonra yatma vaktine yakın alacağım en önemli besin olacak. Safi zevk için bile içebilirim.
Mutlaka herkes bir kere de olsa denemeli.

Kullandığınız lorun markasını verir misiniz? Ben yaptım ama ağzımda bi garip tat bıraktı lor içinde tamamen çözünmedi. Yasaksa eğer özelden mesajınızı bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
cccmertccc
Üye
Üye

Mesajgönderen cccmertccc » Şubat 6th 2013, 19:52

çok güzel bence bravo

TeenBB
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen TeenBB » Şubat 6th 2013, 23:28

Ben denedim boğazımdan geçmiyor açıkcası güzelde değil cok abartmıyormusunuz.Onun yerine omletle yense daha lezzetli olur.

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Şubat 6th 2013, 23:31

TeenBB yazdı:Ben denedim boğazımdan geçmiyor açıkcası güzelde değil cok abartmıyormusunuz.Onun yerine omletle yense daha lezzetli olur.

Ben tek seferde 250-300 gram yapıyorum.Omletle o kadar gitmez.Hemde kuru kuru oluyor.Omletin bile tadı kalmıyor.

TeenBB
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen TeenBB » Şubat 6th 2013, 23:42

Ondada haklısın abi ama hindi etli salam katınca içine güzel oluyor.Birde boğazdan geçmesi için domates yiyorum öyle kandırıyorum kendimi.Günde 100 gr loru babam çok abartmıyormusun diyor ama siz maşallah 300-500 gr yiyorsunuz =)

“Vücut Geliştirme Sporcu Diyet - Yemek Tarifleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir