Belki bir çoğunuz biliyorsunuzdur fakat bilmeyenlere önerirm

Sporcu Beslenmesinde Ozel hazirlanmis Yemek tarifleri Mix icecekler vesaire...

Moderatör: murat tahan

JoseAntonio
Yeni Üye
Yeni Üye

Belki bir çoğunuz biliyorsunuzdur fakat bilmeyenlere önerirm

Mesajgönderen JoseAntonio » Ekim 28th 2011, 18:06

Selamlar;

Makarna kilo almak isteyenlerin ve bb yapanların vazgeçilmezi olan bir besin.fakat makarna sossuz olmuyor.ketçap veya basit makarna sosları bir süre insanları tatmin ediyor.Paylaşacağım makarna tarifini belki bir çoğunuz biliyorsunuzdur ama gerçekten kaliteli bir besin tablosuna sahip olduğunu düşünüyorum ve bilmeyen büyüklerime ve arkadaşlarıma öneririm.Kilo sorunum var ve makarna yemekte zorlanıyordum ama bu sosla günde 1 paketi yiyebiliyorum.tabikide herkezin ağız tadı farklıdır ama beğeneceğinizi umuyorum... :)

protein ve karbonhidrat değerlerini poşetlerinde yazan değerlere göre belirtiyorum.

Malzemelerimiz;

*500 gr makarna ( 100 gr makarnada 75 gram karbon hidrat )

*300 gr ton balığı ( 100 gr ton balığında 24 gram protein )

*200 gr sosis (500 gr sosisde 15 gr protein )

*2 büyük turşu

*100 gr yoğurt (4 gr protein)

*2 yemek kaşığı kadar mayonez

Yapılışı ;

önce suyumuzu kaynatıyoruz daha sonra makarnamızı suya koyuyoruz ve bir miktar zeytin yağı ve bir miktar tuz koyuyoruz ve makarnamız pişene kadar beklyoruz daha sonra makarna pişince makarnamızı süzüyoruz ve büyük bir kaba makarnamızı koyuyoruz sosizlerimizi küçük küçük makarnanın içine doruyoruz daha sonra ton balığını makarnaın içine koyuyoruz , yoğurdumuzu koyuyoruz , mayonezimizi koyuyoruz turşularımızı küçük küçük kesip koyuyoruz son olarak hepsini karıştırıyoruz ve makarnamız yenmek için hazır :)

Kullanıcı avatarı
castro
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen castro » Ekim 28th 2011, 21:14

sosis hariç diğer besinler alınabilir.. 1,5 kaşık mayonez veya 2 kaşık ketçap uygundur..

JoseAntonio
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen JoseAntonio » Ekim 29th 2011, 08:51

sosisi tad vermesi için koyuyordum fakat netür zararları olduğu konusunda bi bilgim yoktu artık kullanmam teşekkür ederim.

hipno
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen hipno » Ekim 29th 2011, 11:33

Zaten mesele sossuz yemek sarımsaklı yoğurt en sağlıklısı diğer türlü ketçapdaki şeker mayonezdeki yüksek yağ oranı filan bizi bozuyo :)

tiskelet
BANLANDI

Mesajgönderen tiskelet » Ekim 29th 2011, 15:41

Herkesin çok hoşuna gideceği, yağlı/yağsız şekilde zengin karışımlı ton balığı tarifini yakında fotoğraflı anlatım ile yayınlayacağım..

JoseAntonio
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen JoseAntonio » Ekim 30th 2011, 15:46

merakla bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
jormakka
Moderator
Moderator

Mesajgönderen jormakka » Ekim 30th 2011, 16:12

Sosislerin icinde hep kirmizi kalmasini saglayan Nitrit bazli konserve maddeleri var, kanserojen iceren maddeler bunlar. Hic kullanmamak en iyisi. Organik besinüreticileri bu maddeleri kullanmiyor, fakat onlar da cok pahali.

Ayrica illaki makarna yenilmesi gerekiyorsa kepekli makarnayi tavsie ederim.

JoseAntonio
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen JoseAntonio » Ekim 30th 2011, 16:44

kepekli makarnayı hiç denemedim fakat denicem , sosis konusunda kesinlikle haklısınız.

“Vücut Geliştirme Sporcu Diyet - Yemek Tarifleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir