orhan ve muhammed bilican

Powerlifting tanitim kurallar yarismalar rekorlar sporcular.

Moderatör: murat tahan

Starcan
VIP
VIP

Mesajgönderen Starcan » Ocak 12th 2008, 16:47

Haklılık payı olabilir ama güreş vücutgeliştirme sporu gibi değildir. federasyonun desteği ve özellikle milli sporcuysa az çok desteği vardır. Ayrıca şampiyon olursa yada madalya alırsa ödül de alıyor. Benim de tanıdığım güreşçiler var. Şahsen bu konuda atagün sporcumuza çok hak veremiyorum. Olayın arka planında tartışma yada yeterince hakkını alamama konusu vardır. Ama ülkemizim bu bütçesiyle ve bu sponsor destekleriyle ancak bu seviyede yardımlar gelebiliyor. Atagün kardeşimiz eğerki başka ülkeye gidiyorsa o zaman ben para kazanmak için gidiyor diye olayı bilirim. Geçen sene hamza yerlikayayıda yenen ve olimpiyatta dünya şampiyonu olan mısırlı güreşçinin hayat hikayesini herkes dinlesin. Atagün kardeşimizde dinlesin. Adam sefillik içerisinde devletin desteği olmadan yarıştı. Şampiyon olduktan sonra ABD 1 milyon dolar teklif etti ama gitmedi. Türkiyede teklif etti ve prensipde anlaşamadı yine gitmedi.
Güreş sporu vücutgeliştirme sporu kadar aşırı maddi destek isteyen spor değildir. Eğer atagün kardeşimiz sırf bundan dolayı geri çekilmek istiyorsa ben ona bedava supplement, glucosamin ve benzeri takviyelerle devam etmesini sağlayabilirim. Ama hayır cevabını alırsanız o zaman konunun açılımı maddiyattır. Lütfen biraz eski ve yeni güreşçi abilerimizi örnek alarak bu sporu yapmaya çalışsın.

Saygılarımla
MoonStar

“Powerlifting” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir