halter ile ilgili soru

Powerlifting tanitim kurallar yarismalar rekorlar sporcular.

Moderatör: murat tahan

Nitro Çocuk
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

halter ile ilgili soru

Mesajgönderen Nitro Çocuk » Ağustos 17th 2007, 23:42

arkadaşlar silkme ve koparma hareketlerini programa dahil ettim. koparmada 25 silkmede 70 kiloyu gördüm. yalnız şöyle bi olay var. halterciler ağırlığı kaldırdığında çömelir böylece ayakların kuvvetiyle ağırlığı kaldırırlar. ben öyle yaparsam dengemi kaybedip ağırlığı düşürüyorum. onun yerine halteri alıp direk kaldırdığımda sorun yok. nedir bu iş ? bilene danışmak istedim.

Quad Damage
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Quad Damage » Ağustos 18th 2007, 23:46

naime sorman lazım kanımca

murat tuğral
Üye
Üye

Mesajgönderen murat tuğral » Ağustos 19th 2007, 10:42

halter tamamen tekniğe dayalı bir spor direk kaldırmaya kalkarsan ağırlıkları artıramazsın ayrıca halter barıyla çalışman lazım ve halter için özel bir ayakkabı giymelisin çömelme çok önemli kilıoyu yerden kestiğin zaman omuzların ile çekerek kilonun altına giriyorsun bacakların kuweti ile kalkarak yine bacakları makas biçiminde açarak hızlı bir şekilde kilonun altına girerek en son toparlanıyorsun tekniği iyi öğretecek bir vantrönör bul yanlış öğrenirsen düzeltmen zor olur

sumer cetinkaya
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen sumer cetinkaya » Ağustos 19th 2007, 11:11

halterde kilo kaldirmayi ögrenmeden önce teknigi ögrenmen lazim. koparmada 25 kilo yapiyorum demissin. teknigini ögrenirsen bu kaldirdigin kiloyu en az ikiye katlarsin. bos barla bol bol teknik calis. kiloyuda yavas yavas arttir. yanlis teknikle agir kilo kaldirmak sakatlanmana sebep olur. cok sabirli ol.

bosnak
Üye
Üye

Mesajgönderen bosnak » Ağustos 21st 2007, 10:25

halteri alıp direk kaldırdığında belinle ilgili sorun yaşayabilirsin sakatlanmalara yol açabilirsin arkadaş

powerlifter
Üye
Üye

Mesajgönderen powerlifter » Kasım 26th 2007, 07:55

arkadaşlar silkme ve koparma hareketlerini programa dahil ettim. koparmada 25 silkmede 70 kiloyu gördüm. yalnız şöyle bi olay var. halterciler ağırlığı kaldırdığında çömelir böylece ayakların kuvvetiyle ağırlığı kaldırırlar. ben öyle yaparsam dengemi kaybedip ağırlığı düşürüyorum. onun yerine halteri alıp direk kaldırdığımda sorun yok. nedir bu iş ? bilene danışmak istedim.

arkadaşım umarım tüm bunlar şakadan ibarettir... halter antremanları normalden çok farklıdır sadece profesyonel sertifkalı antrenör gözetiminde ve özel ekipmanlar kullanılarak yapılır herşeyden önce bir amaca dayalıdır.aksi taktirde çok ciddi sakatlanmalara hatta ölüme yol açabilir sana tavsiyem ne yapmak istediğini bir daha düşün... kaldıki bacakları kullanmadan yapılan halter antremanı olamaz

“Powerlifting” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir