bench press

Powerlifting tanitim kurallar yarismalar rekorlar sporcular.

Moderatör: murat tahan

murat tuğral
Üye
Üye

bench press

Mesajgönderen murat tuğral » Temmuz 12th 2007, 10:48

bench pressi uluslararası yarışmalara katılmak amacıyla 5 yıldır yapıyorum 2008 yılında global powerlifting committee nin düzenleyeceği dünya şampiyonasına gerekirse kendi imkanlarımla katılmayı düşünüyorum benim gibi bu işi yarışma amaçlı düşünen arkadaşlar varsa iletişime geçmek istiyorum

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Temmuz 12th 2007, 11:20

istanbul da cok var sağlam bench press ci.nedir bu yarışmalr sıkletleri filan varmı biraz bahset istersen.bakarsın birileri çıkar

murat tuğral
Üye
Üye

Mesajgönderen murat tuğral » Temmuz 12th 2007, 18:05

powerlifting ve benchpress dünyanın bir çok ülkesinde yapilmakta en son ırak ta bile resmi bir federasyonu kuruldu ıpf gpc wpo gibi resmi kuruluşlar bu işi organize etmekteler türkiye olarak ben global powerlifting committee ye üye oldum türkiye başkanıda ben gözükmekteyim türkiyedede en az dünyadaki kadar başarılı sporcuların çıkabileceğine inanıyorum hatta ıpf de yarışan belçika adına orhan bilican son dünya şampiyonu oldu yarışmalar özellikle bench press aynı halter benzeri 3 hak üzerinden oluyor bench shirt denilen bir giyisi giyilerek yapılıyor bu basılan kiloyu 20 30 hatta kişinin durumuna göre 50 60kg artırabiliyor bayanlar erkekler katagorileri var erkeklerde yaş kategorileri mevcut gençler büyükler masterler olarak ayrıca sıkletler var56-60-67-75-82-90-100-110-125-140 ve 140kg üstü her sıklet ayrı ayrı yarışmakta dereceler ise dünya çabında hafif sıkletlerde 150- 180 en fazla 200kg orta sıkletlerde 200-260en fazla 280 nadiren ağır sıkletlerde ise 250-350 arası oynamakkta profosyonel olarakta ödüllü yarışmalar mevcut orada basılan kilolar biraz daha artmakta yeri geldikçe bilgi vermeye devam edeceğim lütfen ilgili arkadaşlar yazsınlar inşallah ileride istanbul da ulusal bir bench press yarışması düzenleriz daha çok bilgi için www.globaıpowerliftingcommittee.com adresine uğrayabilirsiniz teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Temmuz 12th 2007, 21:46

MURAT bahsettigin organizasyon cok bebek daha baya yol gitmeleri gerek umarim basarirlar.Powerlifting cok daha yol gitmesi gereken pekde sicak bakilmayan tamamen ozel igruplar tarafindan yapilan bir spor isin zor kolay gelsin.Sitesinede baktim evet ismini gordum ama site dunya siralamasinda 9 000 000 cu siralarda yani siteninde girisi organizasyon gibi cok yolun basinda vucutcu.com ornek olarak ilk yuzbin site arasindadir dunyada.

Agirlik sporlari ulkemizdede avrupadada emekleme donemindedir genis kitlelere hitap etmemektedir zaten en buyuk sorunda burdadir bunu bir show haline getirip buyuk kitlelere sunmak onemlidir ancak dedigim gibi bu spor cok ozel bir grup tarafindan yapilmaktadir seyirciside bu oranda kucuk kitlelerdir.

Senin kapasiteni merak ettim eminim bir videon rekor kaldirisinla ilgili bir goruntun vardir umarim yollasin bizde seni tanitiriz.

Powerlifting bolumumuzlede ilgilenebilirsin kolay gelsin.

murat tuğral
Üye
Üye

bench press

Mesajgönderen murat tuğral » Temmuz 13th 2007, 10:31

yorumlarınız için teşekkür ederim vucutcu.com sitesinde powerlifting bölümü açılması bile benim için bir şans türkiyede bu sporu yapan ve hatta bilen parmakla sayılacak kadar az ayrıca resmi olarak engelli arkadaşlar bench press yapıyorlar derece yapan kardeşlerimiz var dediğiniz gibi powerlifting daha emekleme aşamasında işimin zorluğunun bende farkındayım benim hedefim bu branşta türkiyeyi bir kez olsada temsil edebilmek powerlifting bölümüne elimden geldiğince yazı yazmaya devam edeceğim iyi bir video görüntümü çekip siteye yollamak isterim kolay gelsin

Turkturan
Üye
Üye

Mesajgönderen Turkturan » Temmuz 16th 2007, 15:48

powerliftingle çok ilgileniyorum ama kaynak ve işi bilen yok ne yazıkki.Burdan bu eksiğide giderirseniz bir çok insan size minnetar kalıcaktır.

murat tuğral
Üye
Üye

Mesajgönderen murat tuğral » Temmuz 16th 2007, 19:49

turkturan mesajın için teşekkür ederim powerlifting ile ilgilendiğine sevindim gerçekten powerlifting türkiyede bilinmeyen bir spor ve vucutcu. com siteside bu branşla ilgili tek türk sitesi benim amacım aslında bizim bu spor brsnşına bek uzak olmadığımızı belirtmek tarihimizdede var şimdiki şekliyle olmasada 4. murat zamanında bizzat kendisi ağır gürzleri kaldırarak ağırlık çalışırmış ve ordudaki güçlü askerleri yarıştırırmış daha sonra 14. yy da deliorman yöresinde pehlivanlar tekkesi dahi varmış burada pehlivanlar inanılmaz kayaları kaldırarak çalışırlarmış halterde güreştete ve vucut geliştirmede kısıtlı ödeneklerle şampiyonlar çıkarabiliyorsak powerliftingtede çıkarabiliriz dünyada bir türkte 300kg ve üstü bench press basabilmeli teşekkürler

bodyprens
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: bench press

Mesajgönderen bodyprens » Ağustos 17th 2008, 16:36

merhaba öncelikle şunu sormak istiyorum Türkiye de powerlift yarışması yapılıyormu yapılıyorsa nerde ve nasıl katılırım ben 26 yaşındayım 58 kg yim 110 kg bench kaldırıyorum bu iyi bir rakam mıdır cevaplarsanız sevinirim

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Ağustos 17th 2008, 16:52

bence iyi

Kullanıcı avatarı
sasos
Yarışmacı
Yarışmacı

Re: bench press

Mesajgönderen sasos » Ağustos 17th 2008, 17:37

bodyprens yazdı:merhaba öncelikle şunu sormak istiyorum Türkiye de powerlift yarışması yapılıyormu yapılıyorsa nerde ve nasıl katılırım ben 26 yaşındayım 58 kg yim 110 kg bench kaldırıyorum bu iyi bir rakam mıdır cevaplarsanız sevinirim
iyi bir kilo kaldırıyorsun fakat yarışmalara girmen için çok yetersiz bir kilo.

“Powerlifting” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir