Bir İskeletin Macerası

Egzersizler anatomi kas gelişimi vesaire.

Moderatör: murat tahan

tuysikletadam
Üye
Üye

Mesajgönderen tuysikletadam » Ekim 14th 2014, 13:55

Hedeflerde değişiklik..

Spora başlarken kendime büyük hedefler koymuştum. Kilo almak kısa sürede olan ve kolay bir iş değil, bu nedenle hedeflerimi değiştirme kararı aldım. Kısa zamanda ulaşabileceğim ve ulaştığımda başardığımı bana gösterecek bir hedef koymaya karar verdim.

7 Ekimde tartıya çıktığımda 65 kiloyu net bir şekilde görmek istiyorum. Evet, ilk hedefim bu. 70 değil 70 daha sonra benim için ilk hedef 65.

Başarabilirim!

tuysikletadam
Üye
Üye

Mesajgönderen tuysikletadam » Ekim 14th 2014, 18:39

Kusana kadar yemek..

Eğer yiyemiyorum diyorsanız sadece bahane üretiyorsunuz demektir. Bunu önceden çok yapardım, yerdim yerdim bir kaç kaşık kalsa dahi bırakırdım.. Ama artık öyle değil kusana kadar yiyorum!

Akşam yemeğimi ikiye böldüm yine geç kalktığım için öğün saatlerini biraz ileri alıyorum. 6:30 gibi 150 gr. bulgur yedim ama nasıl yedim onu bir tek ben bilirim.. Neredeyse kusacaktım, gözümden yaş geldi.. Ama biliyorum programımı aksatmazsam, bu şekilde inanmaya devam edersem iskelet olarak yaşamayacağım!

Haala yiyebilirim, yiyebileceğimi hissediyorum. Birazdan akşam yemeğimin ikinci kısmı olan 250 gr. tavuk göğüse geçeceğim. Eğer tıkanırsam kusana kadar devam edeceğim!

Kullanıcı avatarı
Kerem Kalkan
VIP
VIP

Mesajgönderen Kerem Kalkan » Ekim 14th 2014, 21:36

tuysikletadam yazdı:Kusana kadar yemek..

Eğer yiyemiyorum diyorsanız sadece bahane üretiyorsunuz demektir. Bunu önceden çok yapardım, yerdim yerdim bir kaç kaşık kalsa dahi bırakırdım.. Ama artık öyle değil kusana kadar yiyorum!

Akşam yemeğimi ikiye böldüm yine geç kalktığım için öğün saatlerini biraz ileri alıyorum. 6:30 gibi 150 gr. bulgur yedim ama nasıl yedim onu bir tek ben bilirim.. Neredeyse kusacaktım, gözümden yaş geldi.. Ama biliyorum programımı aksatmazsam, bu şekilde inanmaya devam edersem iskelet olarak yaşamayacağım!

Haala yiyebilirim, yiyebileceğimi hissediyorum. Birazdan akşam yemeğimin ikinci kısmı olan 250 gr. tavuk göğüse geçeceğim. Eğer tıkanırsam kusana kadar devam edeceğim!

Yavaş yavaş, çok zorlamadan devam et. Bu işte bıkmamak çok önemli..

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Ekim 14th 2014, 21:49

tuysikletadam yazdı:Kusana kadar yemek..

Bu yollar sıkıntılı yollar... :?: ''Bir kaç ay sonra yemek konusunda bu kadar zorlanmazsın'' demenin umarım faydası olur...

tuysikletadam
Üye
Üye

Mesajgönderen tuysikletadam » Ekim 15th 2014, 09:41

Kerem Kalkan yazdı:
Yavaş yavaş, çok zorlamadan devam et. Bu işte bıkmamak çok önemli..

Haklısın ama bıkmak yok, çok zorlandığım noktalarda biraz durup dinleniyorum

MettÇK yazdı:

Bu yollar sıkıntılı yollar... :?: ''Bir kaç ay sonra yemek konusunda bu kadar zorlanmazsın'' demenin umarım faydası olur...

Zorlanacağımı bende düşünmüyorum, yiyebilirim ancak yer yok diyor vücudum, genişledikten sonra bunları yaşamayacağıma eminim

tuysikletadam
Üye
Üye

Mesajgönderen tuysikletadam » Ekim 15th 2014, 21:52

Nedenini bilmiyorum ama fena halde acıktım. :-x Yemek programımdaki her şeyi yine yedim aksatmadan, her seferinde tıkanırdım yatarken şu an ise açım. Bu saatte 150 gr. bulgur pilavı yapıyorum. Umarım dokunmaz :)

tuysikletadam
Üye
Üye

Mesajgönderen tuysikletadam » Ekim 19th 2014, 11:09

Bir iki gün aksattım, saldım, tekrar toparlanmam lazım..

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Ekim 19th 2014, 13:41

Beslenme ve idman düzeninde aksamalar olduğunda, yeterli protein alamasan bile karbonhidratı mutlaka yerine koymaya çalış, zayıf yapılı insanların kilosunda azalma olması için 7-8 gün yeterli bir süre...

2-3 gün aksatılan karbonhidrat alımı, 8-9 gün içinde normale binene kadar kilo artışı olmayabilir...

tuysikletadam
Üye
Üye

Mesajgönderen tuysikletadam » Ekim 19th 2014, 14:45

Beslenmemde hafif aksaklıklar yaşadım, bir iki gün yaşadığım önce yaşadığım bir olaydan dolayı.. Neyse Tekrar kendime geldim diyebilirim :)

Bugün sabah kalktığımda, tuvalete vs. çıktıktan sonra çıplak bir şekilde tartıldım. Evdeki tartı 57,5-58 gösterirdi 62,3 gösterdi. 10 gün için iyi gibi he? :) Salonda 66,5'leri görüyordum gerçi hangisi doğru bilmiyorum.

Yarın tekrardan aksatmayacağım şekilde yoluma devam edeceğim. Hedefim ilk etapta 65 kg olabilmek, umarım hedefime ulaşırım..

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Ekim 19th 2014, 15:09

Evdeki tartı doğru ise ki umarım doğrudur, boşuna ağlıyorsun :) 1 ayda 3 kilo ve üzeri kilo alabilen ektoları şanslı sayıyorum...

Pek göze görünmese de özel hayatımızda yaşadığımız sorunlar-olaylar vs. aslında en büyük düşmanlarımızdan biri... Ben bir ara kendi örneklerimi ve bulduğum çözümleri paylaşmayı düşündüm ama sonra vazgeçtim.

“Vücut Geliştirme Makaleler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir