TÜM YÖNLERİYLE EVDE VÜCUT GELİŞTİRME

Egzersizler anatomi kas gelişimi vesaire.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

TÜM YÖNLERİYLE EVDE VÜCUT GELİŞTİRME

Mesajgönderen biyologcem » Haziran 17th 2012, 13:17

SALONDA ANTREMAN YAPMAYA VAKTİ OLMAYANLAR,YAŞADIĞI YERDE SPOR SALONU OLMAYANLAR,SPORA MERAK SALMIŞ AMA SALONA GİTME İMKANI OLMAYAN GENÇLER!!!

SPORSUZ KALMAYIN.İŞTE SİZE EVDE SPOR YAPMANIN YOLLARI

Resim Bu yazıyı, benim gibi spor yapma aşkıyla yaşayan, sporsuz geçirdiği günlerde kendinde bir eksiklik hisseden sporseverler için kaleme aldım. Başlıkta da belirttiğim gibi zaman problemi olduğu için salona gidemiyor olabilirsiniz. Çalışan birisi için işten yorgun argın gelip, üstünü değiştirip, salonun yolunu tutup, antreman yapıp, duşunu alıp tekrar eve dönmek ve sonrasında yemek yemek falan çok sıkıntılı bir durum gerçekten. Hele evli ve çocuk sahibi olanlar için daha zor çünkü ev ahalisi yüzünüze hasret kalıyor. (birde çocuklar küçükse akşama kadar onlara bakmaktan bitap düşmüş eşin kaprisiyle uğraşmak zorunda kalmaksa cabası :) ).

İş saatleri ve ev durumu uygun olanlar veya spor yapmak isteyen öğrenci arkadaşlar için sıkıntı olan diğer bir husus ise yaşadıkları yerde salon olmaması. Küçük illerde ve ilçelerde salon bulmak gerçekten zor. Olan salonlarsa çalışılabilecek gibi değil. Evet salonlar sporun merkezi. Hazır programlar, amaca uygun güzel aletler, aynı amaç için toplanmış insanlar, işi bilen yol gösterici hocalar vs düşünüldüğünde gerçektende öyle. Ancak bu, her salon için gerekli bir durum değil malisef. Yukarıdaki anlattığımız tarzda ideal salonlara rastlamak güç. Dolayısıyla salonlardaki sıkıntılara değinmek lazım. Çoğu salonda hocanın olmaması yada hoca olarak oraya konulmuş kişinin aslında hiçbirşey bilmemesi ve az bulunan bilenlerinse yardımcı olmaması, salonlardaki ortamın spor yapmaya elverişsiz olması ( havasız, izbe, paslı aletler, duşun, soyunma odasının, yeterli aletlerinin olmaması vs), güzel salonların ise aşırı pahalı olması vb durumlar nedeniyle spor merakı olan birçok insan spor yapamamakta ve boyunlarını büküp kendilerini hayatın akışına bırakmak zorunda kalmaktadırlar. :)

1998 yılından beri kickboks ve ağırlık antremanları yapan ben ( her ne kadar öğrenciyken para olmasada bol zamanım olduğundan bazı harcamalardan kısarak kaynak oluşturup bir şekilde salona gidiyordum ve sıkıntı olmuyordu) şimdi zamanım olmadığı için çok sevdiğim sporu yapmayım mı? hayat böyle sporsuz mu devam etmeli? bizim spor yapmaya hakkımız yok mu? Benim salon bulamayan öğrenci arkadaşım kaderine razı mı olsun? memur Kemal’in six pack yapmaya, berber Osman’ın sırttan çift biceps pozu vermeye hakkı yok mu? Elbette var. Peki nasıl? Tabiki evde.

Evde vücut geliştirme yapılır mı? yapılmaz mı? forumlarda çok tartışılan bir konu olagelmiştir. Belirttiğimiz gibi vücut geliştirme en sağlam şekilde salonda yapılır. Özellikle de profesyonelseniz başka çare yok gibi. Bunu kabul etmeyen yok zaten. Bu konuyu hazırlama amacım; salonda spor yapmanın veya evde spor yapmanın avantaj ve dezavantajlarını konuşmak değil. Burdaki mesele salon bulamayan yada salona gitmek istemeyen spor aşıklarının sporsuz kalmamaları için onlara yol göstermek.

DEVAMI GELECEK...

Lunasis
Üye
Üye

Mesajgönderen Lunasis » Haziran 17th 2012, 14:57

yazi bence gerekli :) illa salon olmamasina gerek yok yorgun hissettigim zaman yada canim istemedigi zaman gitmiyorum yada useniyorum onun yerine sinav ve mekik cekiyorum evde.sanirim senden daha cesitli hareketler gelicek bekliyoruz devamini :D

tiskelet
BANLANDI

Mesajgönderen tiskelet » Haziran 17th 2012, 19:45

Çok iyi oldu bu başlık, ilgi ile takipteyiz.

Minimum makine ile maksimum gelişme, ortalama fiyatlar, gerekli olacak alan vs hepsini tartışalım..

ihsan fikircioglu
VIP
VIP

Mesajgönderen ihsan fikircioglu » Haziran 17th 2012, 23:35

çok faydalı bir başlık olmuş cem abi. devamını bekliyoruz.ellerine sağlık.

thetefo
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen thetefo » Haziran 18th 2012, 08:46

evet bnm durumum tutuyor buna 2 makineilk salona 120tl fiyat çekiliyor ve gel git aylık 180tl yol parası harcıcam bnde eve dambıl aldım calısıorm ilerleyen zamanda ağırlık istasyonu alacam kafamda marcy4000 var

srht dmrs
VIP
VIP

Mesajgönderen srht dmrs » Haziran 18th 2012, 09:06

1 Adet Sehpa
2 Adet Dumbbell
Yeterli Ağırlık Plakası
1 Adet Duvar Barfiksi

Canavar gibi olurum...

Hiç yoksa da 2 Adet Dumbbell ve yeterli ağırlık plakası olsun yine yeter.

Üstad tecrübelerini bizlerle paylaş. Artık ben de evcilim.

FREEDOMisANARCHY
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen FREEDOMisANARCHY » Haziran 18th 2012, 09:24

memur Kemal’in six pack yapmaya, berber Osman’ın sırttan çift biceps pozu vermeye hakkı yok mu? Elbette var. Peki nasıl? Tabiki evde.

ahahahah hiç güleceğim yoktu abi ya : D
Çok güzel takipdeyim.

Kullanıcı avatarı
Murat POLAT
forumdostu
forumdostu
Konum: Anabolic Cad. Testeron Sokak no:30+1 Honkong / Uganda

Mesajgönderen Murat POLAT » Haziran 18th 2012, 11:24

thetefo yazdı:evet bnm durumum tutuyor buna 2 makineilk salona 120tl fiyat çekiliyor ve gel git aylık 180tl yol parası harcıcam bnde eve dambıl aldım calısıorm ilerleyen zamanda ağırlık istasyonu alacam kafamda marcy4000 var

marcy 4000 biraz araştırmanız lazım şu an 6200'ü bende var 4000'den biraz farklı olmuş dizayn.Büyük ihtimal fiyatında da bir düşüş olmuştur.

Kullanıcı avatarı
1996oktay1907
VIP
VIP

Mesajgönderen 1996oktay1907 » Haziran 18th 2012, 12:03

Marcy ürünleri gerçekten çok kullanışlı oluyor ev için çok iyiler fakat fiyatları biraz el yakıyor

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Haziran 18th 2012, 16:17

hepinize tek tek teşekkür ederim arkadaşlar.bu evde çalışma konusunda çok soru geldiği için hem derli toplu olması hemde salona gidemeyenler için bir rehber niteliği taşıması amacıyla uzun zaman önce bu makale yazmıştım ancak malum durumumdan dolayı zaman bulamadığımdan foruma koymaya fırsat bulamamıştım.hedef sadece evde ağırlık antremanları değil konuyu tüm yönleriyle incelemek.çok uzun soluklu birşey düşünüyorum.bütün arkadaşların değerli katkılarını bekliyorum.her türlü fikre açığım başlık sizin.

“Vücut Geliştirme Makaleler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir