karın bölg. yatay bisikletmi, dik bisikletmi?

bayanlar icin diyet, etkili diyetler , diyet programları , mucize diyetler , diyet zayıflama, trendy diyetler

Moderatör: murat tahan

elwan
Üye
Üye

karın bölg. yatay bisikletmi, dik bisikletmi?

Mesajgönderen elwan » Eylül 26th 2007, 02:44

PEKİ KARIN BÖLGESİ İÇİN ETKİLİ OLAN DİK BİSİKLET Mİ, YATAY BİSİKLET Mİ ACABA???DİK BİSİKLET MUHTEŞEM KALÇALAR VE BACAKLAR İÇİN ETKİLİ BUNU BİR ÇOK KEZ GÖRDÜM DE KARIN İÇİN YATAY DAHA İYİ GALİBA???sizcede ööle dii mi?:)

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Tuna » Eylül 26th 2007, 12:53

http://www.vucutcu.com/forum3/viewtopic ... ght=#54930

http://www.vucutcu.com/forum3/viewtopic ... ght=#54925

Yukarıdaki linklerdeki ufak paragrafları da okuduğumuzda, egzersizlerin her şeklinin işe yaradığını görüyoruz.

Burada önemli olan beslenme alışkanlıklarımız, doğru beslenme...

Sizin sorduğunuz şu iki hareketin inanılmaz farklılıkları yok. Her ikisini de yapabilirsiniz.

Yatay bisiklet dediğiniz bilgisayar başında oturur gidi ayaklarınızı hareket ettiriyorsunuz. Normal bir bisiklete bininki bisiklet kullandığınızı anlayasınız. Benim tavsiyem normal bisiklet olur..

Ahmet Çelik
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Ahmet Çelik » Eylül 26th 2007, 13:25

Bisikleti karin bolgesinde kas yapmak icin degil de fazla kalorileri yakmak icin kullanmak daha dogru gibi geliyor bana. Karin ve bel bolgesi olsun, bacaklar ve kalcalar olsun, hepsi icin bisikletten cok daha etkili egzersizler var. Birincil amaci kalori yakmak olan bisiklete niye kas yapma misyonu yukleyelim ki?

elwan
Üye
Üye

Mesajgönderen elwan » Eylül 26th 2007, 21:44

Stark yazdı:Bisikleti karin bolgesinde kas yapmak icin degil de fazla kalorileri yakmak icin kullanmak daha dogru gibi geliyor bana. Karin ve bel bolgesi olsun, bacaklar ve kalcalar olsun, hepsi icin bisikletten cok daha etkili egzersizler var. Birincil amaci kalori yakmak olan bisiklete niye kas yapma misyonu yukleyelim ki?

stark daha etkili egzersiz derken kuvvet egz.den bahsetmemiştim.sen neyi kastettin anlamadım nası egzersizler mesela..konuyu biraz açarmısın? ben cardio egzersizi olarak vücudun alt bölümünü şekillendirmede etkili olbileceğini kasdetmiştim.eğimli yürüyüş daha mı iyi mesela ???

Ahmet Çelik
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Ahmet Çelik » Eylül 26th 2007, 21:51

Leg curl, leg extension gibi egzersizleri kasdettim. Bir de salonlarda bayanlar icin bacagin ic ve dis yanlarini calistiran egzersiz aletleri var. Bunlarda hafif agirlik-cok tekrar yaparsiniz, daha cabuk ve daha sekilli gelistirirsiniz bacak ve kalcalari. Cardio ve bisiklet egzersizlerinin amaci ayri. Onlari oncelikli olarak kalori yakmak icin yapiyoruz. Bunun yanisira gelisime olan katkilari azdir cardio egzersizlerinin. Aslinda sizin isteginize en iyi cevap verecek egzersiz suphesiz ki squattir. Ama kuvvet egzersizi de oldugu icin yapmak istemiyorsaniz onu bilmem.

elwan
Üye
Üye

Mesajgönderen elwan » Eylül 26th 2007, 22:13

teşekkür ederim. suquatın basen ve kalçaya etkisini tartışılmaz zaten.. :sad:

“Bayanlara Özel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir