ah bu karın

bayanlar icin diyet, etkili diyetler , diyet programları , mucize diyetler , diyet zayıflama, trendy diyetler

Moderatör: murat tahan

aylakmadam
Yeni Üye
Yeni Üye

ah bu karın

Mesajgönderen aylakmadam » Mart 22nd 2013, 18:02

öncelikle herkese kolay gelsin.
ben 23 yaşında, 1.64 boyunda 53 kilo bir bayanım. gerek kağıt üzerinde gerek şöyle bir bakınca fiziğimde hiçbir problem yok ama ah bu karın yok mu!
zaten aileden genetik miras kalın belim iş hayatına girdiğim son 1 yılda aldı başını gitti. normalde kolalrımı bileklerimi görseniz zafiyet geçiriyor dersiniz. bacaklarım, yüzüm gayet ince. fakat gögsümün altıyla kasık bölgemin üstünü kesip atasım var!
kilo verirsem de sadece gögüslerim küçülüyor, yüzüm çöküyor. bende buna bir dur dedim ve spor salonuna yazıldım ilk kez! hafif koşu verelim yarım saat ilk gün dediler. normalde akşam koşusu çok yaparım sahilde ondan idmanlıydım, 30 dk tempolu koşu yaptm ilk gün sadece.

şimdi e bunlardan bize ne diyecek olursanız benim sorum şu. iki kat olmuş göbek ve anti-bikini kalın bel en azından ne zaman farketmeye başlar? hem motivasyon hem de malum önümüz yaz:))

şimdiden çok teşekkürler!

Kullanıcı avatarı
vct_glstrm27
VIP
VIP

Mesajgönderen vct_glstrm27 » Mart 22nd 2013, 18:24

Hanımefendi öncelikle foruma hoş geldiniz.Anlattıklarınızı okudum ve şöyle bir durum var sanırım kollar bacaklar omuzlar ince zafiyet geçiriyor derecesinde bu yüzden aslında normal görünebilecek bel ve göbek kısmınız olduğundan kalın görünüyor sanırım.

Öncelikle spor salonuna yazılmış olmanız güzel bir başlangıç.İşe başladığınız için göbek aldı başını gitti demişsiniz işiniz masa başı bir iş olsa gerek veya fazla hareketli değil.Yapmış olduğunuz spor sayesinde zamanla kaslarınız gelişmeye ve daha fit bir görüntüye kavuşursunuz ince görünen kollar bacaklar omuzlar biraz daha kalın ve sert görünür bu güzel bir görüntü oluşturur.Yapılan spor neticesinde göbekte birikmiş yağlarda erime olacaktır ancak bu süreci hızlandırmak için sizin düzenli ve güzel bir diyetle bunu desteklemeniz lazım bir diyetisyene baş vurmanızı tavsiye ederim size boyunuza kilonuza yaşınıza ve diğer değişkenlere uygun bir diyet programı hazırlayacaktır daha öce diyet yaptığınızı bunun yüzde göğüslerde zayıflamaya neden olduğunu ancak göbeğin gitmediğini belirtmişsiniz.Bu diyet nasıl bir diyetti acaba sporla destekliyor muydunuz veya diyet size uygun bir diyet miydi yoksa kafadan hesaplamayla veya internetten bulduğunuz bir diyet miydi? Eğer diyet size uygun değilse yüzde çökme mümkün.Uygun diyetle desteklenmiş spor sonucunda istemediğiniz o fazlalıklardan kurtulacağınız kesin.

aylakmadam
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen aylakmadam » Mart 22nd 2013, 18:37

vct_glstrm27 yazdı:Hanımefendi öncelikle foruma hoş geldiniz.Anlattıklarınızı okudum ve şöyle bir durum var sanırım kollar bacaklar omuzlar ince zafiyet geçiriyor derecesinde bu yüzden aslında normal görünebilecek bel ve göbek kısmınız olduğundan kalın görünüyor sanırım.

Öncelikle spor salonuna yazılmış olmanız güzel bir başlangıç.İşe başladığınız için göbek aldı başını gitti demişsiniz işiniz masa başı bir iş olsa gerek veya fazla hareketli değil.Yapmış olduğunuz spor sayesinde zamanla kaslarınız gelişmeye ve daha fit bir görüntüye kavuşursunuz ince görünen kollar bacaklar omuzlar biraz daha kalın ve sert görünür bu güzel bir görüntü oluşturur.Yapılan spor neticesinde göbekte birikmiş yağlarda erime olacaktır ancak bu süreci hızlandırmak için sizin düzenli ve güzel bir diyetle bunu desteklemeniz lazım bir diyetisyene baş vurmanızı tavsiye ederim size boyunuza kilonuza yaşınıza ve diğer değişkenlere uygun bir diyet programı hazırlayacaktır daha öce diyet yaptığınızı bunun yüzde göğüslerde zayıflamaya neden olduğunu ancak göbeğin gitmediğini belirtmişsiniz.Bu diyet nasıl bir diyetti acaba sporla destekliyor muydunuz veya diyet size uygun bir diyet miydi yoksa kafadan hesaplamayla veya internetten bulduğunuz bir diyet miydi? Eğer diyet size uygun değilse yüzde çökme mümkün.Uygun diyetle desteklenmiş spor sonucunda istemediğiniz o fazlalıklardan kurtulacağınız kesin.

jet cevabınız için öncelikle teşekkürler:)
diyetisyene görünüp bir diyet yapmadım çünkü çok ciddi bir kilo sorunum hiç olmadı. zaman zaman ucu kaçar, sonra dikkat ederdim ve düzelirdi. dediğiniz gibi masa başı iş ve gece yarıları biten mesailer sonucu işler değişti.

sigara alkol kullanmıyor olmam ve gün aşırı en az 1 saat koştuğum için büyük ihtimalle başka bölgelere yayılmadı ama dediğim gibi genetik...

belimle omuzum aynı genişlikte:) size o kadar söyleyeyim:))

Kullanıcı avatarı
vct_glstrm27
VIP
VIP

Mesajgönderen vct_glstrm27 » Mart 22nd 2013, 18:57

aylakmadam yazdı:
vct_glstrm27 yazdı:Hanımefendi öncelikle foruma hoş geldiniz.Anlattıklarınızı okudum ve şöyle bir durum var sanırım kollar bacaklar omuzlar ince zafiyet geçiriyor derecesinde bu yüzden aslında normal görünebilecek bel ve göbek kısmınız olduğundan kalın görünüyor sanırım.

jet cevabınız için öncelikle teşekkürler:)
diyetisyene görünüp bir diyet yapmadım çünkü çok ciddi bir kilo sorunum hiç olmadı. zaman zaman ucu kaçar, sonra dikkat ederdim ve düzelirdi. dediğiniz gibi masa başı iş ve gece yarıları biten mesailer sonucu işler değişti.

sigara alkol kullanmıyor olmam ve gün aşırı en az 1 saat koştuğum için büyük ihtimalle başka bölgelere yayılmadı ama dediğim gibi genetik...

belimle omuzum aynı genişlikte:) size o kadar söyleyeyim:))

Estafurullah burada konu açan insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz bildiğimiz kadarıyla yanlışımız varsa affola.

Size tavsiyem gün içerisinde masa başı işte çalışıyorsanız mümkün olduğunca hareketli olun yani sürekli oturmayın biran önce bir diyetisyene başvurun bir beslenme programı hazırlayın masa başı bir işte çalışıyor olmanız boy kilo yaş genetik durum metabolizmanız bunlar gözden geçirilip size uygun güzel bir diyet programı hazırlanıp beliniz münkün olduğunca inceltilebilir.

Güzel bir başlangıç yapmışsınız dediğim gibi bir karar vermişsiniz ve bu yolda harekete geçmişsiniz spor salonuna yazılmışsınız zaten koşular yapan biriymişsiniz bu çok güzel bir şey bu spor alışkanlığını hiç bırakmadan ömrünüzün sonuna kadar devam ettirmenizi diliyorum ve lütfen kısa dönemlik diyetlere işte yaz geliyor bikini falan giyeceğim az şunları atayım gibi düşüncelere kapılmayın beslenme ve spor düzenli şekilde hayatımızda olması gereken bir şey dediğim gibi dönemlik yapmayın bunu siz şimdi başladınız 1-2 yıl sonra eğer bu şekilde devam ederseniz şunu göreceksiniz yaz gelmiş kış gelmiş sizin için hiçbir önemi olmayacak siz her zaman fit ve güzel görünümünüzle hazır olacaksınız.

“Bayanlara Özel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir