Bir soru?

bayanlar icin diyet, etkili diyetler , diyet programları , mucize diyetler , diyet zayıflama, trendy diyetler

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Ağustos 27th 2012, 19:57

vivresavie yazdı:
biyologcem yazdı:normalde aşırı kilosu olan birisi olsanız size aldığınız kaloriyi azaltın derdim.ancak böyle bir durum yok.şeker ise vücudumuza gerekli bir şey değil.ve bu gereksiz şekeri aldıkça gereksiz kaloriyle birlikte salgılanan insülinden dolayıda gereksiz yağlanma yapacaktır.şekeri kolayı meyve suyunu kesin . ağırlık antremanınada başlayın.zamanla gerisi gelecektir.
yağlar kasa dönüşmez ama ağırlık antremanıyla ve proteini bir miktar artırarak kas kütlenizi koruyup hatta artırarak vücudu şekle sokabilirsiniz.

Teşekkürler. Peki su yerine soda içiyorum. Soda'nın bir zararı var mıdır.
normalde günde 1 şişe içilmesi öneriliyor.ancak su yerine içildiğinde çok miktarlarda etkisi nasıl olur bilmiyorum.ama mide için iyi olmaz gibi geliyor bana.
bu arada sodadan kasıt tam olarak ne? bildiğimiz şekersiz maden suyu mu? yoksa sade gazoz mu? yoksa mineralli su diye satılan şeker ilave edilmiş meyve aromalı olanlar mı?

Buğra Yaslıkaya
Üye
Üye

Mesajgönderen Buğra Yaslıkaya » Ağustos 27th 2012, 21:33

Özgür Pulat yazdı:
jormakka yazdı:Kepekli ekmek en sagliklisi, günde 150 gr karbonhidrati gecmeseniz iyi, Bodybuilding yapmadiginiz günlerde 100 gr a düsürebilirsiniz. Fakat önemli olan harcadiginizin üzerinde kalori almaniz, böylece kas gelistirebilirsiniz. Bunu da saglikli yaglar ve proteinle yapabilirsiniz. Internette günlük almaniz gereken kaloriyi aktivitelerinize göre hesaplayip üzerine 300 kcal ekleyerek baslayabilirsiniz. Her haftasonu bel ve karni ölcerek yag mi yoksa kas mi kazandiginizi görebilirsiniz. Yag kazanimi olursa kaloriyi biraz azaltabilirsiniz, hic kilo almazsaniz, kaloriyi 200 kcal arttirabilirsiniz. Fakat temiz beslenirseniz ve düzenli Bodybuilding yaparsaniz yag kazanimi olacagini düsünmüyorum.
jormakka belı olçtuğumuzde nasıl kas veya yağ kazandığımızı anlayabılırız.mesela benım belım 6 cm buyumuş yag mı kas mı bılmıyorum

kas mı yağ mı olduğunu anlamanın tek yolu ölçtürmek bazı salon ve eczanelerde bulabilirsiniz ölçüm aletlerini ama bel büyüdüyse kas olma ihtimali düşük varsa bile 6cm ancak 1 2 cm kastır diye düşünüyorum

vivresavie
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen vivresavie » Ağustos 27th 2012, 23:05

biyologcem yazdı:
vivresavie yazdı:
biyologcem yazdı:normalde aşırı kilosu olan birisi olsanız size aldığınız kaloriyi azaltın derdim.ancak böyle bir durum yok.şeker ise vücudumuza gerekli bir şey değil.ve bu gereksiz şekeri aldıkça gereksiz kaloriyle birlikte salgılanan insülinden dolayıda gereksiz yağlanma yapacaktır.şekeri kolayı meyve suyunu kesin . ağırlık antremanınada başlayın.zamanla gerisi gelecektir.
yağlar kasa dönüşmez ama ağırlık antremanıyla ve proteini bir miktar artırarak kas kütlenizi koruyup hatta artırarak vücudu şekle sokabilirsiniz.

Teşekkürler. Peki su yerine soda içiyorum. Soda'nın bir zararı var mıdır.
normalde günde 1 şişe içilmesi öneriliyor.ancak su yerine içildiğinde çok miktarlarda etkisi nasıl olur bilmiyorum.ama mide için iyi olmaz gibi geliyor bana.
bu arada sodadan kasıt tam olarak ne? bildiğimiz şekersiz maden suyu mu? yoksa sade gazoz mu? yoksa mineralli su diye satılan şeker ilave edilmiş meyve aromalı olanlar mı?

Soda demem yanlıştı evet maden suyu içiyorum.

ihsan fikircioglu
VIP
VIP

Mesajgönderen ihsan fikircioglu » Ağustos 28th 2012, 00:10

konuyu dağıtmış gibi olmak istemem ama ;

minarelli sular var piyasada. ne kadar faydalı, ne kadar güvenilir, maden suyu yerine tüketilebilir mi ?

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Ağustos 28th 2012, 07:44

Son damacana su skandalında ortaya çıktığı gibi bu şişelenmiş sulara ve maden sularına güvenmek pek doğru olmayabilir. Şişenin üstünde "doğal kaynak" yazıyor olmasının bir manası yok. Musluk suyu daha iyi bir çözüm bence. En azından musluktan koli basili çıkmıyor..

Kullanıcı avatarı
ahmet canaydin
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen ahmet canaydin » Eylül 24th 2012, 16:31

ksiren yazdı:Son damacana su skandalında ortaya çıktığı gibi bu şişelenmiş sulara ve maden sularına güvenmek pek doğru olmayabilir. Şişenin üstünde "doğal kaynak" yazıyor olmasının bir manası yok. Musluk suyu daha iyi bir çözüm bence. En azından musluktan koli basili çıkmıyor..

Zaten çoğu musluk suyunun filtrelenmiş hali hocam .

“Bayanlara Özel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir