Popo Ve Bacaklar

bayanlar icin diyet, etkili diyetler , diyet programları , mucize diyetler , diyet zayıflama, trendy diyetler

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
KiloProblemli
VIP
VIP

Mesajgönderen KiloProblemli » Eylül 18th 2013, 15:03

Senin kadar zor insan gormedim ki abi nasil alisabiliriz ,forumu oyun bahcesine cevirmissiniz ne demek? Forumun amaci disiplinli sen onu yap sen onu yap degilki insanlarin isterlerse birbirlerine bilgi paylasiminda bulunmasi burdaki amac,bilen insan anlaticak ki (gonlu isterse) biz comezlerde onlara uyucaz,forum abi bu spor salonunda degiliz bu kadar disipline gerek yok,

Kullanıcı avatarı
I Will Be Back
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen I Will Be Back » Eylül 18th 2013, 15:21

KiloProblemli yazdı:Senin kadar zor insan gormedim ki abi nasil alisabiliriz ,forumu oyun bahcesine cevirmissiniz ne demek? Forumun amaci disiplinli sen onu yap sen onu yap degilki insanlarin isterlerse birbirlerine bilgi paylasiminda bulunmasi burdaki amac,bilen insan anlaticak ki (gonlu isterse) biz comezlerde onlara uyucaz,forum abi bu spor salonunda degiliz bu kadar disipline gerek yok,

Bak aslında ben zor insan değilim sen anlamak istemiyorsun.
Mesela bak benim yazdıklarıma şöyle bir bak hepsinin içinde bir nasihat var.
Öncelikle bilgililer söyleyecek siz çömezler uyacak diye bir şey yok neden uyuyorsunuz bilgililer söyleyecek sizler merak edip acaba diyerek araştıracaksınız sen sen ol hep merak içerisinde ol hayatın her alanında.

Hacettepeden bir doktor söylemiş tanıdığın bölgesel yağ yakımı konusunda bak Kamal Abi demiş mümkün değil ben diyorum mümkün değil bizleri tanımıyorsun bu forumda ne kadar bir zamandır zaman geçirdin bilemem ama Kemal Abiyi bilen bilir o doğruluğundan emin olmadığı bir şeyi söylemez.
Haa Kemal abi ben dedim diye sen aaa bölgesel yağ yakımı mümkün değilmiş mi diyaceksin hayır oturacaksın kendin araştıracaksın internet bu konuda bilgiyle dolu ama sen sen ol her diplomalının dediğine inanma onun dediklerini de araştır ben sana bölgesel yağ yakımının mümkün olmadığını burda 10 tane örnekle açıklarım ama sen araştır kendin öğren en basitinden bölgesel yağ yakımı mümkün olsaydı şu forumda ''Günde 1500 mekik çekiyorum bu göbeğimdeki yağ gitmiyor'' diye açılan yaklaşık 1000 konu açılırmıydı bunu kendine sor.

Kullanıcı avatarı
KiloProblemli
VIP
VIP

Mesajgönderen KiloProblemli » Eylül 18th 2013, 15:24

Cok tesekkurler abi , bu sefer gercekten anladim (: 7 yasinda her seyi merak eden cocuklar gibi birakmicam arastirmayi,bulamadiklarimda sizden yardim isterim ama (: kolay gelsin sanada,

Kullanıcı avatarı
I Will Be Back
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen I Will Be Back » Eylül 18th 2013, 15:32

KiloProblemli yazdı:Cok tesekkurler abi , bu sefer gercekten anladim (: 7 yasinda her seyi merak eden cocuklar gibi birakmicam arastirmayi,bulamadiklarimda sizden yardim isterim ama (: kolay gelsin sanada,

Sen araştır kendi çabalarınla bir şeyler bulmaya uğraş bulamadığın sıkıştığın noktada burada bunca abin kardeşin var birileri muhakkak yardımcı olur.İyi çalışmalar...

gülsema
Üye
Üye

Mesajgönderen gülsema » Eylül 18th 2013, 15:59

KiloProblemli yazdı:Hacettepe hastanesinde spor uzmani olan bi abiden aldigim bi bilgi yag orani dusurmek icin bacak ve popo buyukse banda biraz yokus verip 6-7 km arasi git gel ve nanzin 170-180 ken basman gerekir en iyi yag yakma yoluymus

benim spor uzmanı abinin söylediğinden anladığım yokuş tavsiyesini yağ oranını düşürmek için vermiş olması.bölgesel zayıflama için dememiş ki.yokuş yürümek daha fazla efor istediği için kal yakımını artırarak yağ yakımını kolaylaştırmaz mı yani burada yanlış olan şey nedir ben tam olarak anlamadım.

Kullanıcı avatarı
I Will Be Back
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen I Will Be Back » Eylül 18th 2013, 16:08

gülsema yazdı:
KiloProblemli yazdı:Hacettepe hastanesinde spor uzmani olan bi abiden aldigim bi bilgi yag orani dusurmek icin bacak ve popo buyukse banda biraz yokus verip 6-7 km arasi git gel ve nanzin 170-180 ken basman gerekir en iyi yag yakma yoluymus

benim spor uzmanı abinin söylediğinden anladığım yokuş tavsiyesini yağ oranını düşürmek için vermiş olması.bölgesel zayıflama için dememiş ki.yokuş yürümek daha fazla efor istediği için kal yakımını artırarak yağ yakımını kolaylaştırmaz mı yani burada yanlış olan şey nedir ben tam olarak anlamadım.

Hacettepe hastanesinde spor uzmani olan bi abiden aldigim bi bilgi yag orani dusurmek icin (bacak ve popo buyukse) banda biraz yokus verip 6-7 km arasi git gel ve nanzin 170-180 ken basman gerekir en iyi yag yakma yoluymus.

Cümledeki parantez içine aldığım kısım sorun teşkil ediyor.Bu uzman kişinin söylediği söz aynen harfi harfine böyleyse yanlış var o parantez içindeki kısmı çıkarırsak tabi ki doğru bir cümle olur.Parantez içindeki kısım olayı başka bir boyuta taşıyor ve yanlış bir boyut.

gülsema
Üye
Üye

Mesajgönderen gülsema » Eylül 18th 2013, 16:17

anladım şimdi :) bacak ve popo büyükse demesi işin boyutunu değiştirmiş gibi biraz peki nabzın 170-180 olmasının hesabını nasıl yapabiliriz

Kullanıcı avatarı
KiloProblemli
VIP
VIP

Mesajgönderen KiloProblemli » Eylül 18th 2013, 16:45

Bantda yokmu öyle bir fonksiyon?

Kullanıcı avatarı
I Will Be Back
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen I Will Be Back » Eylül 18th 2013, 16:53

gülsema yazdı:anladım şimdi :) bacak ve popo büyükse demesi işin boyutunu değiştirmiş gibi biraz peki nabzın 170-180 olmasının hesabını nasıl yapabiliriz

Bunu hesaplamaya gerek yok çünkü yaptığın sporu yaktığın kaloriyi etkileyen nabız değil Laktat sınırındır nabız senin bu sınıra ne kadar sürede ulaşacağını belirler yani 170-180 nabızla koşup 1-2 dakikada bu sınıra ulaşabilirsin veya daha düşük değerlerle 10-15 dakikada ulaşabilirsin.Yinede nasıl hesaplarım dersen nabız bildiğimiz gibi kalp kasılmalarının dolaşım sistemine ve damarlara yaptığı hissedilebilir etkidir.Bir dakika içerisinde meydana gelen bu etkinin sayısı o anki nabzımızdır.Koşunun şiddetine göre bir an durursun ve kolundaki bir saatle 1 dakika tutarsın bu 1 dakika içerisinde elini bileğine götürürsün nabzını saymaya başlarsın bir dakika dolduğunda elde ettiğin sayı o şiddet için kalbinin damarlarda yarattığı etki yani nabızdır.
Yani 170-180 nabzı hangi şiddetli antrenmanla elde edeceğini deneme yanılma yoluyla kendin bulursun veya bir nabız saati al :)
Ama bu bence gerekli değil sen koşunu yap öyle ya da böyle zaten enerji sarfediyorsun ve yağ yakıyorsun.

gülsema
Üye
Üye

Mesajgönderen gülsema » Eylül 18th 2013, 20:04

I Will Be Back yazdı:
gülsema yazdı:anladım şimdi :) bacak ve popo büyükse demesi işin boyutunu değiştirmiş gibi biraz peki nabzın 170-180 olmasının hesabını nasıl yapabiliriz

Bunu hesaplamaya gerek yok çünkü yaptığın sporu yaktığın kaloriyi etkileyen nabız değil Laktat sınırındır nabız senin bu sınıra ne kadar sürede ulaşacağını belirler yani 170-180 nabızla koşup 1-2 dakikada bu sınıra ulaşabilirsin veya daha düşük değerlerle 10-15 dakikada ulaşabilirsin.Yinede nasıl hesaplarım dersen nabız bildiğimiz gibi kalp kasılmalarının dolaşım sistemine ve damarlara yaptığı hissedilebilir etkidir.Bir dakika içerisinde meydana gelen bu etkinin sayısı o anki nabzımızdır.Koşunun şiddetine göre bir an durursun ve kolundaki bir saatle 1 dakika tutarsın bu 1 dakika içerisinde elini bileğine götürürsün nabzını saymaya başlarsın bir dakika dolduğunda elde ettiğin sayı o şiddet için kalbinin damarlarda yarattığı etki yani nabızdır.
Yani 170-180 nabzı hangi şiddetli antrenmanla elde edeceğini deneme yanılma yoluyla kendin bulursun veya bir nabız saati al :)
Ama bu bence gerekli değil sen koşunu yap öyle ya da böyle zaten enerji sarfediyorsun ve yağ yakıyorsun.

ben koşubandında 9-10 hıza çıkabiliyorum max ve ellerimi koyduğum zaman 70lerde bir rakam gözüküyor o nabzım mı oluyor? şu anda oturduğum halde ölçüğüm zaman ise 67 geldi.170-180 e çıkmam mümkün olabilir mi çok fazla bir rakam değil mi

“Bayanlara Özel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir