Popo Ve Bacaklar

bayanlar icin diyet, etkili diyetler , diyet programları , mucize diyetler , diyet zayıflama, trendy diyetler

Moderatör: murat tahan

ilgisiz65
Yeni Üye
Yeni Üye

Popo Ve Bacaklar

Mesajgönderen ilgisiz65 » Şubat 4th 2010, 02:00

Öncelikle herkeze merhaba ;
Forumda bu konu üzerinde pek çok kez araştırma yaptım ve bu konudan muzdarip birsürü insan var ve kesin çözümler bulamadım. Genetiğim böyle yapacak birşey yok demek istemiyorum 28 yaşındayım. Benim için bu çok ciddi bir sorun haline gelmeye başladı bütün hayatımı olumsuz yönde etkiliyor ve ben bu şekilde kalmak istemiyorum. Öncelikle siz değerli hocalarıma şunları sormak istiyorum. Gerçekten yağlanarak büyüyen bacak ve popo kısmı günlük koşu.yürüyüş,kardio,squat ve bunlar gibi egzersizler ile zayıflatılabilirmi. Bu şekilde başaran varmı. Zayıflatılabilirse nekadar zaman alır,tam olarak hangi egzersizler uygulanmalıdır ve tekrar bölgenin kilo alma ihtimali varmıdır. Bu problemler sadece bayanlardamı meydana gelir. Erkeklerde de görülürmü ? En son çare olarak ameliyat olmayı düşünüyorum. Bölgelere yönelik hangi işlemler uygulanıyor. Bu işlemlerin sakıncaları riskleri varmıdır. Kesin çözümmüdür ve işlemşerden sonra tekrar bölgeden kilo alma olurmu ? Yardılarınızı ve bilgilerinizi lütfen esirgemeyiniz teşekkürler.

brkblci
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen brkblci » Şubat 4th 2010, 02:16

ayrntılı cvp veremicem fakat egzerszlerle zyflamk tabiki mümkün fakat yağlanmanın derecsi de önmli yağlanmann derecine göre zaman uzar yada kısalır...önml olan beslenme ve diyettir nekdr egzersz yaparsak yapalm beslenememize dikkat etmzsek hçbir faydası olmz...zayıflamk için azim ve kararllk irade de çok önmlidr başkasının zayıflayf zayflamadğı dğl senn zayflaman önmldir dışardki örnekler çok fzla fikir vermez çnkü her vücudun metabolizması farkldr bir diyetisyenden fikir almanızı önerrm kolay gelsn

Kullanıcı avatarı
Alper Tunç
VIP
VIP

Mesajgönderen Alper Tunç » Şubat 4th 2010, 04:34

her insanın yağ toplayan bölgesi farklı olabilir.türk erkegınde genelde göbekte yaglanma olur.benımde goguslerımde fazladır mesela.fakat şöle bı durum var.bölgesel zayıflama dıye bırsey yok.o yuzden bız kılo vermek ıcın elımızden gelenı yaparız ve vucudumuzun yagları yakmasını beklerız.ama dedıgım gıbı o yagların nereden gıdecegını bız karar veremeyız.her ınsana gore degısır.diyet ve cardio yaparak kilo verebilirsiniz.ama arkadasın dedıgı gıbı antremandan cok yedıgınız ıctıgınız onemlı.

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Şubat 4th 2010, 07:58

zamanla her tarafa sıra gelir sıkı bir diyet ve antreman devam et..

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Şubat 4th 2010, 10:17

Bu genelde kadin tipi yaglanma. Erkeklerde de oluyor ama ender. Normalde popo ve bacaklardaki yaglanma gobege gore daha inatci. Yapilacak en onemli sey diyet. Bolgesel zayiflamak icin yapilabilecek herhangi bir egzersiz yok. Tabiiki aerobik egzersiz ve agirlik calisarak kas kutlesini arttirmak genel yag yakimi icin faydali. Ama diyete ilave olarak.

zhu.zhq
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen zhu.zhq » Şubat 4th 2010, 10:34

benim vucut tipimde o sekilde . kardiyoyla o bolgeden tatmin edici derecede yag atmistim . ama bulk donemince yine ilk o bolgeler yaglaniyor suan bulk donemimdeyim ben alistim artik sorun olmuyor :)

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Şubat 4th 2010, 10:58

bel bölgesindeki yağ, kalça bölgesinde toplanan yağlara göre nispeten daha az zararlı bu açıdan bakabilirsin belki

Kullanıcı avatarı
misericordia
VIP
VIP

Mesajgönderen misericordia » Şubat 4th 2010, 17:27

TRUST yazdı:bel bölgesindeki yağ, kalça bölgesinde toplanan yağlara göre nispeten daha az zararlı bu açıdan bakabilirsin belki

Ters söylemişsin Trust, bel ve karın bölgesinde toplanan yağ kalça ve bacaklarda toplanandan yağdan daha tehlikeli çünkü karında ve belde toplanan yağ organları direkt etkiliyor beraberinde karacigerde yaglanmayı getiriyor ve diyaframa baskı yaparak kalbin daha zor çalışmasına sebep oluyor vs..

Kullanıcı avatarı
yusuf yılmaz
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen yusuf yılmaz » Şubat 4th 2010, 18:49

kardio ve veya squat ve benzeri sporlar her zaman sorunlu bölgelere kilo aldırır çalışan her bölge genişler size lanır çalışmanın amacı zaten çalışılan bölgeyi geliştirmektir ki bu bir anlamda büyütmek demektir sizin tek çareniz beslenme düzenini değiştirmek bunun içinde profesyonel bir vg den tavsiyeler almanız gerek diyetisyenden asla değil

Kullanıcı avatarı
misericordia
VIP
VIP

Mesajgönderen misericordia » Şubat 5th 2010, 00:09

yusuf yılmaz yazdı:kardio ve veya squat ve benzeri sporlar her zaman sorunlu bölgelere kilo aldırır çalışan her bölge genişler size lanır çalışmanın amacı zaten çalışılan bölgeyi geliştirmektir ki bu bir anlamda büyütmek demektir sizin tek çareniz beslenme düzenini değiştirmek bunun içinde profesyonel bir vg den tavsiyeler almanız gerek diyetisyenden asla değil

işte gene aynı şeyi yapmışsın..çalışılan bölgelere kilo aldırır demişsin?bölge genişler demişsin.ne kast ettiniz?Yani ya farklı dilleri konuşuyoruz.ya da tamamen farklı olarak anlıyoruz birbirimizi.

“Bayanlara Özel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir