Yürüyüşle kilo vermek hakkında sorularım var

bayanlar icin diyet, etkili diyetler , diyet programları , mucize diyetler , diyet zayıflama, trendy diyetler

Moderatör: murat tahan

frost
VIP
VIP

Mesajgönderen frost » Ağustos 13th 2008, 10:55

aslında yapmanız gereken şey belli,beslenme zaten bu işin olmazsa olmazı,bunun yanında hafta da 3-4 gün fitness çalışması yaparak kaslarınızı koruyabilirsiniz bu süreçte,antreman sonunda 40-45 dk lık hızlı tempo yürüyüş ve bsikilet yaparak da yağ yakma sürecine oldukça katkıda bulunabilirsiniz...unutmayınki bu döenemde en önemli şey sabırdır...

Kullanıcı avatarı
Anıl Atabey
VIP
VIP

Mesajgönderen Anıl Atabey » Ağustos 13th 2008, 10:59

beslenme beslenme beslenme yag yakmak ıstıyorsanda beslenme kas ınsaa etmek ıstıyorsanda beslenme.. ama senın ısın kolay o kadar kafanı takacak bır durumda degılsın diyetisyen kontrolündeymişsin ztn istedgin hedefe ulaşacaksındır

Kullanıcı avatarı
yusuf yılmaz
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen yusuf yılmaz » Ağustos 13th 2008, 15:45

http://www.vucutcu.com/forum3/viewtopic ... c&start=50

dietisyene gitmeseydiniz yani diğer bir açlımla beslenme düzenini değiştirmeseydiniz kilo vermeniz gerçekleşemiyecekti
yürüyüş veya diğer sportif aktivitlerin sadece zayıflamaya veya net bir açılımla yağ verme dışında sayısız yararları mevcuttur

darkhazel
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen darkhazel » Ağustos 15th 2008, 10:22

yardımlarınız için sağolun arkadaşlar :)
evet uzun süredir diyetisyene gidiyorum fakat son 3 aydır falan bu işi boşlamaya başlamıştım ve kaçamaklarım artmıştı..ve ne yazıkki yağdan verdiğim kiloların bir kısmını da geri aldım..diyetisyenim de beni kırmamak için birşey diyemiyor..ona da ayıp olmaya başladı biraz mahçup olmaya başladım :)

onun dediğine göre yürüyüş yaparken 1 saati aşmamalıymışım 45 dakika ile 1 saat arası ideal süreymiş..ben bunu günde 1 den günde 2 kereye çıkardım..
ve de en son ölçüldüğünde bazal metabolizmam 1424 idi..şu an 1500 kalori almaya başladım..eğer dayanabilirsem yarın 1400 kalorilik diyet deneyeceğim...aynen sizin de dediğiniz gibi listelerde çok bir fark yok karbonhidrat azalıyor...ekmek 2 dilimse 1 dilim oluyor mesela o dikkatimi çekti...

ben hep düşük kalorilerde zorlandığım için diyetisyenim hep bana bazal metabolizmamın üzerinde diyetler verdi 1600 falan...ama dolayısıyla kilo verme işi uzadı ve ben de sıkıldım sanırım..ve geri kilo almaya başladım..

ben hiç değilse aldığım kiloları geri vermek ve telafi etmek istiyorum ve bunda da acele ediyorum çünkü 1 hafta sonra kontrole gideceğim ve diyetisyeni şoka sokmak istemiyorum çünkü bana güveniyor..
ilaçlara falan başvurmayı denedim ama eğer sağlıklı olsaydı kendisi çoktan önerirdi diye düşünüp vazgeçtim...

darkhazel
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen darkhazel » Ağustos 15th 2008, 10:34

şimdi kendim kabaca şöyle bir hesap yaptım arkadaşlar..
günde 1500 kalori aldığım gün 2 defa yarım saat yürüyüş yapsam günde 160 kalori harcarım...bazal metabolizmam da 1424...

1500 den 1424 ü çıkarırsam geriye 76 kalori fark kalıyor..yani bazal metabolizmamdan 76 kalori fazlasını alıyormuşum günde..

yukarıda 2 kere yürümekle ortalama 160 kalori harcadığımı varsaydığımızda 160 dan 76 fazlalığı çıkarınca geriye 84 kalori kalıyor..

yani sonuç olarak bazal metabolizmama ve aldığım kaloriye bakılırsa günde 2 kere yaptığım yarım saat yürüyüşün bana 84 kalori harcamada faydası oluyor..

şimdi bu 84 kaloriyle de bazal metabolizmam olan 1424 ü toplayınca da ortaya 1508 kalori sonucu çıkıyor....sanırım bu sonuç benim günde harcadığım enerji olsa gerek...

birşey sorucam arkadaşlar zayıflarken bazal metabolizmanın altında kalori almanın bir sakıncası var mı ? ben mesela 1400 kalorilik bir diyeti bir sağlık sorunu ortaya çıkmadan yapabilirmiyim ?

Kullanıcı avatarı
yusuf yılmaz
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen yusuf yılmaz » Ağustos 15th 2008, 11:19

günümüzde kolari hesaplaması yapan pek yoktur ama siz eski metodlardan gidiyorsunuz sanırım
önce şunu belirteyim yiyeceklerdeki karbonhidrat ve protein oranları önemlidir
eğer kalori hesabına bakıyor iseniz beyaz yumurtada diğer besinlere göre çok daha az kalori olduğunu farkedeceksiniz yağ azaltan 1. maddedir
yürüyüşle kilo vermein bir ilgisi bulunmamaktadır bunun açılımı verdiğim linkte etraflıca anlatıldı
dietisyenler yüksek lisanlarını body salonlarında gerçekleştirrler gelişmiş ülkelerde fakat hala emekçi olmadıkları için işin özünü kavrayamamış olanlar ve bu işi salt ticaret amacıyla yapanlar malesef mevcut

darkhazel
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen darkhazel » Ağustos 15th 2008, 11:55

yusuf yılmaz yazdı:günümüzde kolari hesaplaması yapan pek yoktur ama siz eski metodlardan gidiyorsunuz sanırım
önce şunu belirteyim yiyeceklerdeki karbonhidrat ve protein oranları önemlidir
eğer kalori hesabına bakıyor iseniz beyaz yumurtada diğer besinlere göre çok daha az kalori olduğunu farkedeceksiniz yağ azaltan 1. maddedir
yürüyüşle kilo vermein bir ilgisi bulunmamaktadır bunun açılımı verdiğim linkte etraflıca anlatıldı
dietisyenler yüksek lisanlarını body salonlarında gerçekleştirrler gelişmiş ülkelerde fakat hala emekçi olmadıkları için işin özünü kavrayamamış olanlar ve bu işi salt ticaret amacıyla yapanlar malesef mevcut

kusura bakmayın verdiğiniz linki yeni farkettim :)
şimdi inceliyorum hemen....çok teşekkür ederim :)

oracle00
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen oracle00 » Şubat 18th 2010, 16:05

yürüyüşün kasları eritiğini ilk defa duydum ben biri bana acıklasın bunu lütfen
benim bildiğim yürüyüş en faydalı spor sağlık için bence doğru yoldasın

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Şubat 18th 2010, 17:15

en faydalı spor diyemeyeceğim ama kas erimesi yapmadığı da aşikar

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Şubat 19th 2010, 08:18

yürüyüş bence çok faydalı.hızlı bir kalori harcama olmayabilir ama koşudaki gibi diz eklemlerine kıkırdak dokuya zarar verme ihtimalide yok.tabi yürüyüştede nabzın artmas meselesi var.

“Bayanlara Özel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir