Yürüyüşle kilo vermek hakkında sorularım var

bayanlar icin diyet, etkili diyetler , diyet programları , mucize diyetler , diyet zayıflama, trendy diyetler

Moderatör: murat tahan

darkhazel
Yeni Üye
Yeni Üye

Yürüyüşle kilo vermek hakkında sorularım var

Mesajgönderen darkhazel » Ağustos 12th 2008, 19:17

Arkadaşlar benim şu anki bazal metabolizmam 1424 kalori

sabah 40 dakika ve akşam 40 dakika yürüyüş yapmaya başladım..(yani günde 2 kere)

Sizce günde 2 kere yürüyor olmam kaslarımı eritir mi ? yoksa 1 seferde 1 saatten fazla yürümek mi kasları eritir ?

diğer bir sorum da ; hergün günde 2 kere 40 dakika yürüyüş yapsam kaçıncı günde 1 kg yağ vermiş olurum tahminen ? Yada şöyle sorayım 1 kg yağ eritmek için sporda toplam kaç kalori yakmak gerekiyor..?

Kullanıcı avatarı
sasos
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen sasos » Ağustos 12th 2008, 23:25

burda ilk önce amacını belirtmelisin..amacın ne..zayıflamakmı yoksa kas yapmakmı.

Kullanıcı avatarı
Anıl Atabey
VIP
VIP

Mesajgönderen Anıl Atabey » Ağustos 13th 2008, 00:39

sasos yazdı:burda ilk önce amacını belirtmelisin..amacın ne..zayıflamakmı yoksa kas yapmakmı.

:shock:

omer kucuktepe
Üye
Üye

Mesajgönderen omer kucuktepe » Ağustos 13th 2008, 01:48

bayanın kilo vermeye niyetli olduğu gayet açık..

kasların erimesi öyle kolay bir şey değil meraklanma.. tereyağı değil ki bu.. başlıktan kilo vermek istediğin yorumunu çıkarıyorum.. yeterli protein alırsan (günlük kilon çarpı 1,5 2 gr kadar) yürüyüşle kas kaybının fazla olmayacağını tahmin ediyorum.. tabiki kastan ne kadar kaybedeceğin vücut tipinle de alakalı..

resmini görmeden boyunu kilonu ve antreman-beslenme programını öğrenmeden 1 kg yağı ne kadar zamanda yakabileceğin hakkında tam bir tahmin yapmak imkansız

darkhazel
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen darkhazel » Ağustos 13th 2008, 06:23

benim amacım ilk başta yağdan kilo vermek ve 2. amacım da mümkünse biraz kas eklemek..
boyum 1.55 şu an 65 kiloyum ve yapılan vucut analizinde yağımın fazla kasımın ise az olduğu sonucu ortaya çıktı....1600 kalorilik diyet yapıyorum...
ve de ilk mesajımda belirttiğim gibi günde 2 kez 40 ar dakika yürüyüş yapıyorum..ilginiz ve yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Kullanıcı avatarı
Anıl Atabey
VIP
VIP

Mesajgönderen Anıl Atabey » Ağustos 13th 2008, 09:48

rakamlara takılma... sen yağ alımını kes ne kadar kestım desende yıyecek oldugn besınlerden vucudunun ıhtıyacı kadarını alacagın ıcın sen tamamen kesmeye calıs.. karbonhidratı azalt kilona göre ayarla protein alımınıda arkadasın dedıgı gıbı yap su tuketımın yuksek olsun.. sitede bir cok topic war birazda arastırma yaparsan daha rahat anlarsın we kafan rahat olur

alpasl@n
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen alpasl@n » Ağustos 13th 2008, 10:08

İlk olarak sadece yürüyüş ile kilo verileceğini sanmam , eğer amacınız gerçekten kilo vermekse daha farklı çalışmalara yönelmelisiniz , yani sadece günde 2 kere yürüyüş yapmakla olmaz

İyi çalışmalar

Kullanıcı avatarı
Anıl Atabey
VIP
VIP

Mesajgönderen Anıl Atabey » Ağustos 13th 2008, 10:13

olur

darkhazel
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen darkhazel » Ağustos 13th 2008, 10:31

alpasl@n yazdı:İlk olarak sadece yürüyüş ile kilo verileceğini sanmam , eğer amacınız gerçekten kilo vermekse daha farklı çalışmalara yönelmelisiniz , yani sadece günde 2 kere yürüyüş yapmakla olmaz

İyi çalışmalar

cevap için teşekkür ederim :) fakat ben diyetisyen kontrolunde bugüne kadar verdiğim kiloları sadece yürüyüş yaparak verdim çoğunu da yağdan verdim.. o zamanlar günde 1 kere yürüyüş yaptığım için biraz yavaş veriyordum şimdi o yüzden günde 2 kereye çıkartmaya karar verdim..
benim buraya konu açmaktaki amacım daha hızlı yağ yakmaya çalışırken varolan kaslarımı eritmemek ve mümkünse az da olsa üstüne kas koymak idi..

alpasl@n
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen alpasl@n » Ağustos 13th 2008, 10:40

darkhazel yazdı:cevap için teşekkür ederim :) fakat ben diyetisyen kontrolunde bugüne kadar verdiğim kiloları sadece yürüyüş yaparak verdim çoğunu da yağdan verdim.. o zamanlar günde 1 kere yürüyüş yaptığım için biraz yavaş veriyordum şimdi o yüzden günde 2 kereye çıkartmaya karar verdim..
benim buraya konu açmaktaki amacım daha hızlı yağ yakmaya çalışırken varolan kaslarımı eritmemek ve mümkünse az da olsa üstüne kas koymak idi..

Rica ederim :) Yalnız dediğim gibi yağlarınızı eritmek ve aynı zamanda kas yapmak istiyorsanız yürümek bunun için pek uygun değil , biraz daha ağıra kaçarak daha yorucu sporlarla hem yağlarınızı eritebilir hemde kas yapabilirsiniz..

“Bayanlara Özel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir