Bir kac sorum var.

Vücut geliştirmenin önemli bir yüzdesi beslenme ile ilgilidir. Yemek çeşitleri, programları, alışkanlıkları. Diyet stratejisi vs

Moderatör: murat tahan

Jeamia
Üye
Üye

Bir kac sorum var.

Mesajgönderen Jeamia » Temmuz 13th 2016, 23:02

Selam arkadaslar Body Building sporu ile yaklasık 3 senedir ugrasmaktayım fakat son 3 aydır ciddi olarak başladım ve inanılmaz gelişmeler gördüm. Başladıgımda 88 kiloydum ve yag oranım yuzde 18 di. Hoca tuttum kendime ve saglam bir diyet programı ile 3 aydır definasyondayım. Suan yag oranım yüzde 13-14 arası ve kilom 81.9. Bu arada boyum 1.85. Diyeti şimdi daha da sıkılaştırdık ve haftalık 1 kilo verdirecek şekilde makroları ve kalorileri ayarladım. Yaklaşık olarak 231 gr Protein,151 gr Karbonhidrat ve 50 gr yag almaktayım. Vücut hatlarım iyice belli olmaya basladı ve gercekten cok guzel degisimler görmekteyim. Simdi size sorucagım bir kac sorum var.

1)Sizce ne zaman Bulk dönemine gecmeliyim?

2)Vücut hatlarım cok guzel oturuyor. Gögüs cizgisi, karın kasları birazcık ortaya cıktı ve cok hosuma gidiyor. Bulk dönemine gecince tekrar yaglanıp bunların gitmesinden cok korkuyorum, sizce cok fazla yaglanırmıyım?

3)Definasyon döneminde yagları yakıp, bulk döneminde geri alcaksak o zaman bu bir kısır döngü olmazmı? Ver al,ver al.

4)Günde tam 5 tane sigara icmekteyim, kondisyonumu engellemiyor fakat kendime hic yakıstırmıyorum. Sporla bırakanlar varsa taktik söyleyebilirse cok guzel olur :)

Sorularım bu kadar yanıtlarsanız sevinirim tesekkürler.

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Re: Bir kac sorum var.

Mesajgönderen TRUST » Eylül 23rd 2016, 20:40

definasyona geçip ne kadar az yağlı kütleye sahipsin görürsün.
Sonra hersene bu yağsız kütleye kas koymak lazım.
Bu da bulk dediğimiz dönemde gerçekleşir genelde.

“Beslenme & Diyet” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir