Egzersiz öncesi ve sonrası program (ACEMİ)

Vücut geliştirmenin önemli bir yüzdesi beslenme ile ilgilidir. Yemek çeşitleri, programları, alışkanlıkları. Diyet stratejisi vs

Moderatör: murat tahan

ebRNET
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Egzersiz öncesi ve sonrası program (ACEMİ)

Mesajgönderen ebRNET » Mart 11th 2015, 12:59

Merhabalar, eskiden dövüş sporlarıyla ilgilenirdim akabinde 1-2 spor alanına tutkunluğum sakatlıklar geçirmeme sebep oldu aynı şekilde meslek hastalığı yüzünden kol ve bilek bölgelerinde sorunlar yaşamaktayım.

Tamamiyle kas odaklı değilde geçen seneden bu yana aldığım yağları eritmek için egzersizlere başlamak istiyorum fakat bu programlar hakkında deneyimsiz olduğum için yapılan egzersizlerin hali hazırda bulunan kaslarımıda eritmesini istemiyorum.

Sizden ricam bana klasik bir egzersiz öncesi ve sonrası yemek programı vermeniz. Boy 1,7x Kilo 8x, Kemik yapısı iri.

Lütfen acemi olduğunuz zamanı düşünüp cevapsız bırakmayın konuyu.

Saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Mart 11th 2015, 13:42

Protein zaten 2x olarak sabittir, karbonhidratı ne kadar yiyeceğini (kilo alma-kilo verme) kendin daha iyi bilirsin, sebze dışında geriye ne kaldı?

Kullanıcı avatarı
asilcenk
Üye
Üye

Mesajgönderen asilcenk » Mart 12th 2015, 17:36

Şınav, Barfiks ve Squat çeşitleri ile başla. En iyi hafif antrenman vücut ağırlığı ile yapacağın antrenmandır.

Protein ve sebze ağırlıklı düzenli beslenme tavsiye ederim. Yağları yakmak ve kilo vermek %40 spor %60 beslenmedir.

Kolay gelsin...

“Beslenme & Diyet” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir