BESLENME PROGRAMIM

Vücut geliştirmenin önemli bir yüzdesi beslenme ile ilgilidir. Yemek çeşitleri, programları, alışkanlıkları. Diyet stratejisi vs

Moderatör: murat tahan

BY17RDFC
Yeni Üye
Yeni Üye

BESLENME PROGRAMIM

Mesajgönderen BY17RDFC » Şubat 19th 2015, 00:04

SABAH : 5 Yemek kaşığı Yulaf Ezm. + Süt
50 gr Lor peyniri ve 5-10 zeytin

ÖĞLE : Okulda ne çıkarsa (Öğrenciyim :))

FİTNESS :
Öncesi ; 1 Bardak Kahve + Yarım Greyfurt
Sonrası; 2 Muz + Süt

AKŞAM : 250 gr Tavuk Göğsü
1 tabak Pilav

+3 SAAT : 8 Yumurta
(2 tam + 6 beyaz)

YATARKEN : 120 gr Lor Peyniri

1891 Kcal
160 gr + Protein
35,9 gr + Yağ
142 gr + Karbonhidrat toplam besin değerleri

Arkadaşlar 1.81 boyundayım , 83 kiloyum , %17 - 18 yağ oranım. 4 Aydır Fitness yapıyorum , birkaç gün önceye kadar beslenmeme bu denli dikkat etmiyordum. 5 yumurta , tavuk göğsü , pilav ye , yatmadan lor ye , fıstık ezmesine saldır (yağlı yağlı) , yer fıstıklı çikolata , ekmek vs vs. saatine , öğününe , yağına bakmadan tüketiyordum. Büyüme oranım güzel ama göbeğimde gitgide büyüyordu , bacaklarımda yağlanma arttı , göbeği içime çekersem okey 4 aylık emek burda , ama göbeği saldığım anda hobaaaaaa :D Neyse Kısa keseyim , Program bu amacım (MÜMKÜNSE , görüş bildirirseniz sevinirim ! ) Yağ oranımı düşürerek , hacimlenmeye devam etmek YANİ 83 kilo güzel ama Karın kaslarımın gözüktüğü ( Lazar gibi olsun demiyorum :) ) bir 83 kilo istiyorum. ? ? ?

Buna göre Programım nasıl ? Artıları , eksikleri nedir ? Yeterli mi , değilmi ? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Ayrıca Takviye Supplement vs kullanmıyorum bilginize. Şimdiden TEŞEKKÜRLER ! :)

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Şubat 19th 2015, 07:43

Kahvaltıdaki protein yok denecek kadar az

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Şubat 19th 2015, 09:05

Kırmızı et hiç yazmamışsın. Kırmızı eti ihmal etme.

Vücuduna tek öğünde alacağın kırmızı veya beyaz et 100- 150 gramı geçmesin.Değilse yağlanırsın. 250 gram 2 parça ete mi tekabül ediyor ? 2. parçayı 2 saat sonra ye...

Peynir güzel bir protein kaynağıdır ama aynı zamanda iyi bir karbonhidrat kaynağıdır.Bunu unutmayalım. Yumurta beyazını gece yatarken yiyebilirsin 4-5 adet olabilir.

Kolay gelsin

“Beslenme & Diyet” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir