arkadaşlar antrenmanım ve beslenme

Vücut geliştirmenin önemli bir yüzdesi beslenme ile ilgilidir. Yemek çeşitleri, programları, alışkanlıkları. Diyet stratejisi vs

Moderatör: murat tahan

ilkeray11
Yeni Üye
Yeni Üye

arkadaşlar antrenmanım ve beslenme

Mesajgönderen ilkeray11 » Aralık 16th 2014, 22:21

Öncelikle herkese iyi sporlar arkadaşlar kilom 55 boyum 1.74 cm çok uzatmayayım bir program yaptım ve okulda seans saatleri yetersiz oldundan haftada 3 gün yerine haftada 5 gün şeklinde dizayn ettim sizce nasıl uygun mudur yorumlarınızı bekliyorum şididen teşekkürler.( 6 -7 AYLIK BİR ALT YAPIM OLDUNDAN ADAPTASYON KOYMADIM ) ve nasıl bir beslenme uygulamalıyım okulda ve yurtta proteinim eksik kaldığından protein tozu almayı düşünüyorum fiyat performans açısından önerceğiniz sadece idmandan sonra içiceğim protein tozu var mı arkadaşlar
PAZARTESİ : GÖĞÜS
1-BENCH PRESS
2-DUMBELL BENCH PRESS
3-INCLINE BENCH PRESS
4-INCLINE DUMBLE FLYS
5-DUMBELL FLY
6-CABLE CROSS OVER ( BUNU KOYMAKTA KARARSIZIM ÇÜNKÜ ÇOK FAZLA HAREKET OLCAK GİBİ MALU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİDE OLUNCA BESLENME EKSİK KALIRSA DAHADA İNCELMEK İSTEMEM )

SALI :SIRT
1-BARFİKS
2-PULLDOWN (ENSEYE)
3-CHAİNSAWS
4-TBAR ROWİNG
ÇARŞAMBA: OMUZ
1-DUMBELL PRESS
2-MİLİTARY PRESS(ÖN OMUZ ARKA OMUZ)
3-DUMBLEE YANA AÇIŞ
4-DUMBLEE ÖNE KALDIRIŞ ( ÖN OMUZ İÇİN)
5-TRAPEZ
PERŞEMBE :KOL
1- Z BAR CURL
2- Z BAR SEHPA
3-ALTERNATIF DUMBELL CURL (YANDAN İÇE )
4-INCLINE DUMBELL
5-HAMMER CURL PAZU
CUMA : BACAK ARKA KOL
1-LEG CURL
2-LEG PRESS
3-KALF
4-SQUAT
5-TRİCEPS PUSDOWN
6-DAR BENCH
7-DİPS ARKA KOL

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Aralık 17th 2014, 07:47

Yemeklerini saklama kabına koyup çantanda gezdirebilirsin,

Proteini whey almak yerine kompleks protein ya da 3/1 protein oranlı bir gainer kullanman daha faydalı olacaktır.

Program iyi, yine de 1 hafta 10 gün adaptasyon uygulayıp eklemleri ısındırmanı öneririm ayrıca karbonhidrat alımın iyi olmalı yukarıda yazdığım gibi yemekleri yanında taşımalısın. İyi forumlar...

paul walker
Üye
Üye

Mesajgönderen paul walker » Aralık 17th 2014, 11:34

55 kilo birinin ne kadar kas kütlesi olabilirki 6 hareketli gögüs programı uygulayabilsin?
mehmet 5 tane biceps hareketi olan programada iyi dedinya şaşırttın beni
kardeşim sana tavsiyem yolun bu kadar başındayken kendi başına program yazma internette milyon tane program ve makale var oku araştır yoksa 55 kilo kalırsın böyle saçma programlarla debelenip durursun
protein tozu konusuna gelirsek 55 x 2 =110 gr ı normal beslenmeyle karşılamıyorsan bırak yapma bu sporu zaten ha karşılıyorsan fazladan 25-30 gramda pro tozuyla alıcaksanda alma karacigerine yazık

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Aralık 17th 2014, 12:47

paul walker yazdı:55 kilo birinin ne kadar kas kütlesi olabilirki 6 hareketli gögüs programı uygulayabilsin?
mehmet 5 tane biceps hareketi olan programada iyi dedinya şaşırttın beni
kardeşim sana tavsiyem yolun bu kadar başındayken kendi başına program yazma internette milyon tane program ve makale var oku araştır yoksa 55 kilo kalırsın böyle saçma programlarla debelenip durursun
protein tozu konusuna gelirsek 55 x 2 =110 gr ı normal beslenmeyle karşılamıyorsan bırak yapma bu sporu zaten ha karşılıyorsan fazladan 25-30 gramda pro tozuyla alıcaksanda alma karacigerine yazık

Adını paylaşmak istemediğim ve güvendiğim biri, iyi bir beslenme ile standart 4 hareketden fazla da çalışılabileceğini söylemişti.

Yanlış bildiğim birşey varsa Mehmet'in vg mücadelesi başlığı altına özet geçebilir misin?

ilkeray11
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ilkeray11 » Aralık 17th 2014, 18:21

paul walker kardeşim keşke alma olanağım olsaydıda hiç düşünmeseydim yurtta kalıyorum

Kullanıcı avatarı
I Will Be Back
forumdostu
forumdostu

Re: arkadaşlar antrenmanım ve beslenme

Mesajgönderen I Will Be Back » Aralık 17th 2014, 20:11

ilkeray11 yazdı:Öncelikle herkese iyi sporlar arkadaşlar kilom 55 boyum 1.74 cm çok uzatmayayım bir program yaptım ve okulda seans saatleri yetersiz oldundan haftada 3 gün yerine haftada 5 gün şeklinde dizayn ettim sizce nasıl uygun mudur yorumlarınızı bekliyorum şididen teşekkürler.( 6 -7 AYLIK BİR ALT YAPIM OLDUNDAN ADAPTASYON KOYMADIM ) ve nasıl bir beslenme uygulamalıyım okulda ve yurtta proteinim eksik kaldığından protein tozu almayı düşünüyorum fiyat performans açısından önerceğiniz sadece idmandan sonra içiceğim protein tozu var mı arkadaşlar
1-BENCH PRESS
2-DUMBELL BENCH PRESS
3-INCLINE BENCH PRESS
4-INCLINE DUMBLE FLYS
5-DUMBELL FLY
6-CABLE CROSS OVER ( BUNU KOYMAKTA KARARSIZIM ÇÜNKÜ ÇOK FAZLA HAREKET OLCAK GİBİ MALU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİDE OLUNCA BESLENME EKSİK KALIRSA DAHADA İNCELMEK İSTEMEM )

1-BARFİKS
2-PULLDOWN (ENSEYE)
3-CHAİNSAWS
4-TBAR ROWİNG
1-DUMBELL PRESS
2-MİLİTARY PRESS(ÖN OMUZ ARKA OMUZ)
3-DUMBLEE YANA AÇIŞ
4-DUMBLEE ÖNE KALDIRIŞ ( ÖN OMUZ İÇİN)
5-TRAPEZ
1- Z BAR CURL
2- Z BAR SEHPA
3-ALTERNATIF DUMBELL CURL (YANDAN İÇE )
4-INCLINE DUMBELL
5-HAMMER CURL PAZU
1-LEG CURL
2-LEG PRESS
3-KALF
4-SQUAT
5-TRİCEPS PUSDOWN
6-DAR BENCH
7-DİPS ARKA KOL

1-Dips göğüs için öne eğilerek 3x max
2-DUMBELL BENCH PRESS 3x 10-12
3-INCLINE BENCH PRESS 3x10-12
4-DUMBELL FLY 3x 10-12

1-BARFİKS 3x max
2-Latt PULL DOWN 3x10-12
3-Seted row 3x10-12
4- Back Extension Frame 3x Max
5-Trapez için shrug 3x max

1-DUMBELL PRESS 4x10-12
2-DUMBLEE YANA AÇIŞ 4x1012
3-DUMBLEE ÖNE KALDIRIŞ ( Front Raise denir ona) 4x10-12
4-Rear Fly 4x10-12

1- Z BAR CURL 3x10-12
2- Dumbell Curl 3x10-12
3- 2 hareket yeter sana ama yinede alternatifin olsun rope biceps curl 3x 10-12

(Bacakta ilk setler yormave ısınma düşük ağırlık)
1-SQUAT 4x10-12
2-Leg Extension 4x10-12
3-Leg curl 4x10-12
4-Calf Raise 6x15-20

ARKA KOL
1- Dips 3x Max
2- Tricep Push Down Rope ( halatla) 3x 10-12

Al sana program hakkını verirsen çok bile istersen arka kol ön kol birleştir 1 gün fazladan dinlen hadi kolay gelsin.

forearm yani bilek için de bir hareke yap düzenli olarak bacak gününün başında yapabilirsin... Bol şans

ilkeray11
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ilkeray11 » Aralık 22nd 2014, 22:56

eyvallah kardeşim saolasın yazdım bu programıda

“Beslenme & Diyet” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir