Çiğ Un

Vücut geliştirmenin önemli bir yüzdesi beslenme ile ilgilidir. Yemek çeşitleri, programları, alışkanlıkları. Diyet stratejisi vs

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
HardCandi
forumdostu
forumdostu

Çiğ Un

Mesajgönderen HardCandi » Ağustos 5th 2014, 14:56

Son zamanlarda yaptığım bir şey bu. Protein tozuna esmer un katıp öyle içiyorum çünkü gainer doğal karb'lara göre pahalı geliyor. Protein ise oldukça ekonomik. Bundan önce yulaf ununu öğütüp protein tozu ile karıştırıyodum. Hem oranlarını ayarlayabiliyorum hem de daha ekonomik. Yulafta bir sorun olacağını sanmıyorum çünkü zaten çiğ yeniyor ama merak ettiğim çiğ unu bu şekilde tüketmenin bi zararı olabilir mi ya da farkları var mı? Biliyorum diyetisyenler de saçmalıyor çok zaman ama çiğ un tüketmenin zararlı olduğunu yazıyordu. Var mı böyle bir şey?

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Ağustos 5th 2014, 20:23

Merhabalar Basit karbonhidrat olduğu halde çiğ un tüketiminemi karar verdiniz ? Eğer öyle ise tekrar yulaf kullanmanızı ve kan şekeri ile oynamamanızı tavsiye ederim :)

Kullanıcı avatarı
HardCandi
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen HardCandi » Ağustos 6th 2014, 01:14

muscledude yazdı:Merhabalar Basit karbonhidrat olduğu halde çiğ un tüketiminemi karar verdiniz ? Eğer öyle ise tekrar yulaf kullanmanızı ve kan şekeri ile oynamamanızı tavsiye ederim :)

Yalnız kullandığım şey esmer un.

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Ağustos 6th 2014, 10:10

http://www.sokeun.com.tr/default.asp?L=TR&mid=243

Un işlenmiş,üretim sürecinden geçmiş gıdadır. Çiğ un'un sindirilmesi de problem yaratır.Bağırsakları ve karaciğeri gereksiz zorlarsın.

Ben 2 hafta sabah ve akşam 4'er çiğ yumurtayı çırparak mideye indirdim. karaciğer test sonuçlarım normalin üzerinde çıktı.

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Ağustos 6th 2014, 16:32

HardCandi yazdı:
muscledude yazdı:Merhabalar Basit karbonhidrat olduğu halde çiğ un tüketiminemi karar verdiniz ? Eğer öyle ise tekrar yulaf kullanmanızı ve kan şekeri ile oynamamanızı tavsiye ederim :)

Yalnız kullandığım şey esmer un.

Özür dilerim bu aralar dikkat problemim var :)

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Ağustos 6th 2014, 22:26

Serdar_esp yazdı:http://www.sokeun.com.tr/default.asp?L=TR&mid=243

Un işlenmiş,üretim sürecinden geçmiş gıdadır. Çiğ un'un sindirilmesi de problem yaratır.Bağırsakları ve karaciğeri gereksiz zorlarsın.

Ben 2 hafta sabah ve akşam 4'er çiğ yumurtayı çırparak mideye indirdim. karaciğer test sonuçlarım normalin üzerinde çıktı.

Ben de tam büyüklerimiz; ''Çiğ un yersen karnın ağrır'' derler, diyecektim, demek bu yüzdenmiş 8-)

Kullanıcı avatarı
HardCandi
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen HardCandi » Ağustos 11th 2014, 14:35

Serdar_esp yazdı:http://www.sokeun.com.tr/default.asp?L=TR&mid=243

çiğ yumurta da yiyip duruyodum son zamanlarda daha kolay oluyor diye ama bıraktım. aynen ben de sindirme problemi hakkında bir kaç bilgi okuyunca sormaya karar verdim ama verdiğin linkteki de beyaz un bence. tabi yemiyorum artık yulafa döndüm geri korkudan :D ama hala tam olarak emin değilim sindirme konusunda gerçekten zararlı mı falan..çünkü yulaf da çiğ o da hamura dönüşmüyor mu midede?

“Beslenme & Diyet” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir